Dalaman Uçak Bileti

Dalaman Uçak Bileti
Dalaman Haritası

Dalaman Uçak Biletleri

Dalaman uçak bileti fiyatları ve seferlerine bakarak seçiminizi yapın, güvenle uçun! Seyahat etmeyi seviyor musunuz? Cevabınız evet ise, eminiz ki her defasında yeni yerler görmek istiyor, bilmediğiniz mekânları keşfedip, tarihin egzotik hikâyelerini duymak istiyorsunuz. Tatil mekânı denildiğinde her ülkeden akla gelen birkaç isim mutlaka vardır. Türkiye sınırları içerisinde yeni yerler keşfetmek istiyorsunuz. Kendine has özellikleri ile göz dolduran bu ilçeyi keşfetmek isterseniz, en uygun biletlere NeredenNereye.com adresinden ulaşabilirsiniz.

İlçe, Muğla’nın 13 ilçesinden biri olup, aynı zamanda yönetim merkezidir. İlçe sınırları içerisinde bir adet havalimanı bulunmaktadır, bu durum ilçeye ulaşım açısından büyük kolaylık sağlar. Coğrafi olarak gene Muğla’ya bağlı bulunan, Köyçeğiz, Ortaca ve Fethiye arasında bulunmaktadır. İlçe toprakları genel itibari ile engeli araziden yoksun olup, güney kısımlarında tamamı ile ovalar ile kaplıdır. İlçe ile aynı ismi paylaşan Dalaman ovası, ilin en verimli topraklarına sahip olması ile birlikte ülkenin de en verimli toplarından birine ev sahipliği yapmaktadır.

Dalaman'a İstanbul, Adana, Trabzon, Samsun, Malatya, Erzurum, Gaziantep, Hatay ve Bursa gibi illerden hemen bilet alabilirsiniz!

İlçe coğrafi açıdan akarsu olarak, gene kendi ile aynı ismi taşıyan Dalaman Çayı’na ve kendisini engebelendiren Gölgeli ve Boncuk dağına ev sahipliği yapmaktadır. İlçenin tarihi açıdan aydınlatılması için gerekli kazı ve araştırmalar büyük önem arz etmektedir. Tarihsel olarak çok eski bir geçmişi olduğu bilinmesine rağmen, yapılan çalışmaların yetersizliği nedeni ile yeteri kadar tarihi veriye ulaşılamamaktadır. Elimizdeki tarihi bilgiler ışığında, Euhippe antik kentinin ilçe sınırları içerisinde yer aldığı düşünülmektedir. Tipik Akdeniz iklimi içerisinde sınıflandırılan ilçe, bağlı bulunduğu iklim çeşidinin karakteristik özelliklerini yansıtmaktadır.

Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçmektedir. Gerek saklı kalmış tarihi güzellikleri gerekse büyülü doğal güzelliği ile ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekmektedir. Ziyaretiniz sırasında, eşsiz doğal güzelliği ile başınızı döndürecek Gökmile Koyu’na uğrayabilir, henüz doğal güzelliklere doymadıysanız Sarıla Koyu’na geçebilirsiniz. Tüm bu aktivetelerden sonra, yorgunluğunuzu gidermek için, sıcak kumları ve uçsuz bucaksız uzunluğu ile Sarıgerme Plajını kendinize mekân seçebilirsiniz. Tatilinizi bu gizemli ve ilgi çekici doğal güzelliklerle ile süslenmiş kısmında geçirmek isterseniz, rahatlıkla kara ve hava yolu ulaşımı sağlayabilirsiniz. Havayolu ulaşımını, ilçenin Uluslararası Havalimanı aracılığı ile sağlayabilir, zamandan ve ekonominizden kar etmek için en hızlı ve ucuz biletlere NeredenNereye.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Dalaman - 5 Günlük Hava Tahmini
20 Şub Çarşamba
hafif yağmur
17 °C
hafif yağmur
21 Şub Perşembe
hafif yağmur
14,1 °C
hafif yağmur
22 Şub Cuma
hafif yağmur
13,4 °C
hafif yağmur
23 Şub Cumartesi
orta şiddetli yağmur
13,8 °C
orta şiddetli yağmur
24 Şub Pazar
orta şiddetli yağmur
9,4 °C
orta şiddetli yağmur