Budapeşte Uçak Bileti

Budapeşte Haritası

Budapeşte Uçak Biletleri

Budapeşte, Macaristan’ın başkentidir. Tuna nehrinin iki yakasında bulunan Budin ve Peşte’nin birleşmesiyle oluşmuştur. Budapeşte, Macaristan’ın kültürel, ticari, politik, ihracat, endüstri ve sanayinin merkezi niteliğindedir. Berlin den sonra Avrupa’nın en büyük ikinci şehri olarak gösterilmektedir. Budapeşte’nin coğrafik konumu nedeniyle tarihi eserleriyle ve diğer güzel çekiciliğiyle Avrupa’nın en gözde şehirlerinden birisidir. Budapeşte de Macaristan Ovasının sert kara iklimi ve Transtuna’nın çok yağışlı iklimi arasında bir geçiş iklimi sürdüğü gözlenmektedir.

Değişik mimari yapısıyla Avrupa’nın en ilgi çekici şehirlerin başında gelir. Görülmesi gereken değişik mimari yapılar: Parlemento binası, Matthias Church, Gresham Palace, Büyük Sinagog, Kiraly Baths, Danuble Palace, Keleti Railway Station, Metropolitan Ervin Szabo Library, Parizsi Nagyaruhaz, Comedy Theater.
Budapeşte de müze severlerin gezebileceği çok sayıda müze bulunmaktadır. Bunlar: Budapest Pinball Museum, Miniversum, House of Terror Museum, Macaristan Ulusal Müzesi, Macaristan Ulusal Galerisi, Memmento Park, Victor Vasarely Museum.
 
Değişik Macaristan yemeklerini tatmak için gidebileceğiniz çok çeşitli restoranlar vardır. Macaristan’daki ünlü restoranlar: Taste Hungary, Travel Guide Hungary, Food Tour Budapest, Budapest 101 Tours, The Kitchen Pixie – Private Dinning and Cooking Classes, CurioCity Budapest, Eat & Meet Tours, Budapest Mates, Viator, Walk and Taste Budapest, Wine Creative, Table Free Culinary Tours, Budapest Locals, Culinary Hungary Home Cooking Class and Market Tour.