Bristol Uçak Bileti

Bristol Haritası
Bristol Uçak Bileti

Bristol Uçak Biletleri

Bristol, İngiltere’nin güney batı bölgesinde bulunan törensel kontluk şehridir. 13. Yüzyıldan beri yaklaşık 500 yıl Bristol İngiltere’nin en büyük üç şehri arasında yer almıştır. Bu büyüklük şehrini 18. Yüzyılda İngiltere deki sanayi şehirlerinin gelişmesiyle kaybetmiştir. Şehir Avon nehri kenarında kurulmuştur. Bristol şehri Gloucestershire ve Somerset kontlukları ile sınırlı bir kenttir. Bristol bölgesin de kültür, ticaret, eğitim açısından bir numaradır. Şehrin ekonomik anlamda gücü havacılık, mühendislik, medya, turizm, finansal servisler ile sağlanmaktadır. 

 
Tarihi yerleriyle ün salmış önemli bir şehirdir. Tarihi yerlere örnek olarak St Mary Redcliffe Church, Cabot Tower, Bristol Cathedral, John Wesley’s Chapel, Blaise Hamlet, Clifton Observatory and Caves, The Georgian House Museum, Ashton Court, Clevedon Court gösterilebilir.
 
Müzeler anlamıyla da oldukça ilgi çekici şehirlerin başında gelmektedir. Brunel’s ss Great Britain, At – Bristol, Bristol Museum & Art Gallery, Oakham Treasures, Blaise Castle House Museum, Royal West Of England Academy, Glenside Hospital Museum, Arnolfini, The Architecture Centre müzelerini görmeden bu şehirden ayrılmayınız. 
 
Doğa ve parkları anlamıyla da zengin bir şehirdir. Bristol Zoo Gardens, Clifton Observatory and Caves, Bristol Aquarium, Ashton Court, Brandon Hill Nature Park, College Green, Castle Park, Vassals Park, Hengrove Park, Steep Holm Island, Mendip Hills Area Of Outstanding Natural Beauty yeşillik görmek isteyen kişilerin buraları kesinlikle görmesi gerekmektedir. 
Bristol - 5 Günlük Hava Tahmini
20 Tem Cuma
kapalı
15,7 °C
kapalı
21 Tem Cumartesi
açık
24,6 °C
açık
22 Tem Pazar
parçalı az bulutlu
23,9 °C
parçalı az bulutlu
23 Tem Pazartesi
açık
27 °C
açık
24 Tem Salı
hafif yağmur
22,2 °C
hafif yağmur