Brindisi Uçak Bileti

 
Anadolu Jet
Malatya - Mardin
223,98 TL
 
THY
Malatya - Mardin
454,98 TL
Brindisi Haritası

Brindisi Uçak Biletleri

Brindisi, İtalya’nın Puglia bölgesinde, Adriyatik denizinin kıyısında yer alan bir liman kentidir. Yunanistan ve Orta doğuya giden yolcu gemilerinin sıklıkla uğradığı bir limandır. Petrokimya ve hava taşıtları yapımına sahip sanayi sistemine sahiptir. Askeri üssü ve filosu bulunmaktadır. Bu liman ayrıca zamanında birçok haçlı seferlerinin denize açıldığı bir limandır. Bu liman 1456 da bir deprem neticesinde yıkılmıştır. 19. Yüzyılda yeniden yolcu limanı olarak açılmıştır.

Turistik ve simgesel yerleriyle ünlü bir şehirdir. Bu yerler genel anlamıyla şunlardır. Colonne Terminali della Via Appia, Tempio di San Giovanni al Sepolcro, Monumento al Marianaio d’italia, Santa Maria del Casale, Birindisi Port, Pontificia Basillica Catedrale, Chiesa di San Benedetto, Palazzo Granafei Nervegna, Castello Svevo di Brindisi, Loggia di Plazzo Balsamo, Portico dei Cavalieri Templari, Chiesa di Santa Lucia, Fontana Di Tancredi, Diga di Punta Riso, Chiesa del Cristo dei Domenicani, Chiesa di Santa Teresa, Bastione, San Giacomo, Chiese di San Paolo Eremita, Chiesa di San Sebastiano.
 
Brindisi de gezilecek müzeler de bulunmaktadır. Bu müzeler: Museo Archeologico Provinciale Francesco Ribezzo, Area Archeologica San Pietro Degli Schiavoni, Palazzina del Belvedere.
Brindisi de yiyecek için çeşitli restoranlar bulunmaktadır. Tenute Rubino, Enoteca Fedele, Mercatino Scuole Pie, Puglia Experience restoranlarında İtalya’nın çeşitli yemeklerini yeme fırsatı yakalayabilirsiniz.
Cento Commerciale Le Colonne, Mercatino Scuole Pie, Brums adlı alışveriş merkezleri bulunmaktadır.