Bratislava Uçak Bileti

Bratislava Haritası
Bratislava Uçak Bileti

Bratislava Uçak Biletleri

Slovakya sınırları içindeki en büyük şehir ve olma özelliğinin yanı sıra Slovakya ülkesinin başkentidir.Tuna nehri kıyısında yer alır. hem Macaristan'a hem de Avusturya'ya sınırdır. Slovakya ekonomisinin nabzının attığı yer konumundadır. Macarlar, Almanlar, Çekler, Avusturyalılar ve Yahudiler şehrin üzerinde derin izler bırakmıştır. Günümüzde bile Bratislava sahip olduğu bu kozmopolit ruhu korumaktadır. Bratislava şehrinde vakit geçireceklerin bilmesi gereken önemli bilgileri sizinle paylaşalım.

 
- Resmi dili Slovakça olan olan Bratislava şehrinde kullanılan para birimi EUR'dur.
- Fashion Tv başta olmak üzere birçok önemli şirketin merkezi Bratislava'da bulunmaktadır.
- Tam bir öğrenci şehri olarak da bilinen Bratislava'da 4 tane üniversite bulunmaktadır.
Bu nedenle ara sokaklarında dolaşırken bir anda karşınıza çıkabilecek sıcak atmosferli bar, cafe ve restoran seçenekleriyle gençlerin ilk tercih ettiği şehirlerin başında gelir.
-  Bratislava seyahatiniz boyunca gezip görebileceğiniz, fotoğrafını çekmek isteyeceğiniz pek çok tarihi yapı, heykel, müze, alan mevcuttur. Bratislava'da gezip görülecek bu yerlerin başında; Devin Kapısı, Most SNP, Michael Kapısı, Primate Sarayı, Bratislava Kalesi, Slavin, Church of St. Elisabeth, Slovak Ulusal Tiyatrosu, Slovak National Gallery, Schloss Hof, Bratislava Transport Museum, Roland Fountain, Bratislava City Museum, Tower 115, St. Martin Katedrali, Bratislava Zoo, Trinitarian Church of Bratislava, Zlate Piesky, Slovak National Museum, Franciscan Church gelir.
Bratislava - 5 Günlük Hava Tahmini
24 May Perşembe
orta şiddetli yağmur
27,1 °C
orta şiddetli yağmur
25 May Cuma
orta şiddetli yağmur
16,9 °C
orta şiddetli yağmur
26 May Cumartesi
açık
21,8 °C
açık
27 May Pazar
hafif yağmur
21,5 °C
hafif yağmur
28 May Pazartesi
hafif yağmur
24 °C
hafif yağmur