Bratislava Uçak Bileti

Bratislava Haritası
Bratislava Uçak Bileti

Bratislava Uçak Biletleri

Slovakya sınırları içindeki en büyük şehir ve olma özelliğinin yanı sıra Slovakya ülkesinin başkentidir.Tuna nehri kıyısında yer alır. hem Macaristan'a hem de Avusturya'ya sınırdır. Slovakya ekonomisinin nabzının attığı yer konumundadır. Macarlar, Almanlar, Çekler, Avusturyalılar ve Yahudiler şehrin üzerinde derin izler bırakmıştır. Günümüzde bile Bratislava sahip olduğu bu kozmopolit ruhu korumaktadır. Bratislava şehrinde vakit geçireceklerin bilmesi gereken önemli bilgileri sizinle paylaşalım.

 
- Resmi dili Slovakça olan olan Bratislava şehrinde kullanılan para birimi EUR'dur.
- Fashion Tv başta olmak üzere birçok önemli şirketin merkezi Bratislava'da bulunmaktadır.
- Tam bir öğrenci şehri olarak da bilinen Bratislava'da 4 tane üniversite bulunmaktadır.
Bu nedenle ara sokaklarında dolaşırken bir anda karşınıza çıkabilecek sıcak atmosferli bar, cafe ve restoran seçenekleriyle gençlerin ilk tercih ettiği şehirlerin başında gelir.
-  Bratislava seyahatiniz boyunca gezip görebileceğiniz, fotoğrafını çekmek isteyeceğiniz pek çok tarihi yapı, heykel, müze, alan mevcuttur. Bratislava'da gezip görülecek bu yerlerin başında; Devin Kapısı, Most SNP, Michael Kapısı, Primate Sarayı, Bratislava Kalesi, Slavin, Church of St. Elisabeth, Slovak Ulusal Tiyatrosu, Slovak National Gallery, Schloss Hof, Bratislava Transport Museum, Roland Fountain, Bratislava City Museum, Tower 115, St. Martin Katedrali, Bratislava Zoo, Trinitarian Church of Bratislava, Zlate Piesky, Slovak National Museum, Franciscan Church gelir.
Bratislava - 5 Günlük Hava Tahmini
15 Eki Pazartesi
açık
18,3 °C
açık
16 Eki Salı
az bulutlu
17,4 °C
az bulutlu
17 Eki Çarşamba
az bulutlu
18 °C
az bulutlu
18 Eki Perşembe
parçalı az bulutlu
18,8 °C
parçalı az bulutlu
19 Eki Cuma
hafif yağmur
19,9 °C
hafif yağmur