Bora Bora Uçak Bileti

Bora Bora Haritası

Bora Bora Uçak Biletleri

Güney Pasifik'teki bir Fransız denizaşırı toprağı olan Fransız Polinezyası'nda yer alan bir ada olan Bora Bora'ya 4. yüzyıl gibi ilk kez Polinezyalı yerleşimcilerin yerleştikleri söyleniyor. Bora Bora'nın orijinal adı Tahiti dilinde ilk doğum anlamına gelen '' Pora Pora '' dır. En yüksek noktası 727 metre olan ada 6 mil uzunluğunda 2.5 mil genişliğindedir. Bora Bora adasında vakit geçireceklerin bilmesi gereken önemli bilgileri sizinle paylaşalım.

 
- İkinci Dünya Savaşı esnasında Amerika yeryüzündeki cennet olarak da tasvir edilebilecek bu adacıkları Pearl Harbor da üs olarak kullanıp tamamen silahlandırmasına rağmen ilginçtir ki bu adalarda hiç çatışma yaşanmamıştır.
- Rüyalar adası olarak da bilinen Bora Bora adası itiraf etmek gerekir ki lüks bir seyahat seçeneğidir fakat paranızın her kuruşu size yeryüzünde cenneti yaşamanın eşsiz deneyimini sunar.
- Doğa ile tamamen baş başa kalacağınız bir tatil geçireceğiniz Bora Bora adalarında keyifle vakit geçireceğiniz pek çok aktivite,  gezebileceğiniz pek çok ilgi çekici yer bulunmaktadır. Bora Bora adasında görülmesi gereken bu yerlerin başında; sakin ve duru suyu ile muhteşem bir plaj olan Matira Beach, Bora Bora Lagoonarium, Leopard Rays Trench, Paroisse Saint Pierre - Celestin Church, Mount Pahia, White Valley gelir.
- Ayrıca Bora Bora adası rüzgar ve uçurtma sörfü yapmak için en ideal yerdir.