scorecardresearch

Bodrum Uçak Bileti

Bodrum Uçak Bileti
Bodrum Haritası
Bodrum Uçak Bileti

Bodrum Uçak Biletleri

Bodrum uçak bileti fiyatları ve seferleri bilgilerine www.neredennereye.com adresinden ulaşabilirsiniz. 

Stres dolu şehir hayatından sıkılan insanların aklına gelen ilk çözümdür; tatil. Eğer yurtdışına gitme şansınız yoksa aklınızda yurtiçi alternatiflerini düşünmeye başlarsınız. Türkiye’de tatil mekanı olarak, akla gelen ilk yerlerden biri de hiç şüphesiz Bodrum’dur. İlçeye gitmeyi düşünüyor ya da buna çoktan karar mı verdiniz. Şimdi gelin, kafasında hala soru işareti olanlar için ilçeyi yakından inceleyelim.

İlçe, Muğla’nın 13 İlçesinden biridir. İlçe, turizm alanında ünü ile tanınmaktadır. Sadece yerli turistlerin gözde mekanı değil, tüm dünyadan ziyaretçi çeken bir turizm cennetidir. Bulunduğu il içerisinde en yoğun nüfus oranına sahiptir.

İlçeye İstanbul, Ankara, Adana, Samsun, Antalya, Trabzon, Kayseri illeri başta olmak üzere birçok ilden bilet alarak seyahat edebilirsiniz.

Tatile gitmeye karar verdiğinizde, gittiğiniz yerin görülmeye değer noktalarını hepimiz merak ederiz. Gerek tarihi mekânları gerekse doğal güzellikleri ile bu açıdan oldukça zengindir. Ünlü tarihçi Heredot’a göre ilk olarak Dor’lar tarafından kurulmuştur. İlçe, M.Ö 386 yılında Persler’in egemenliğine, ardından 1415 yılında Rodos Şövalyelerinin eline geçmiştir. Son olarak Kanuni Sultan Süleyman döneminde (1522) yeniden Osmanlı topraklarına katılmıştır. Görmeniz gereken başlıca tarihi yerlerden bazıları şunlardır:

Bodrum Kalesi, iki deniz arasında üç tarafı denizlerle çevrili bir yarımada içinde kurulmuştur. Kalede bulunan Fransız Kulesi, adanın en yüksek noktasıdır. Bu dışında, adada dört kule daha mevcuttur.

Mausoleum, ilçede bulunan bu tarihi mekan aynı zamanda dünyanın yedi harikasından biridir. Bu eser, üzerinde zafer arabası bulunan 46 metre yüksekliğinde, 36 sütun şeklinde tasarlanmış bir anıt mezardır.

Antik Tiyatro, Sahne, orkestra ve oturma yeri olarak üç ana bölümden oluşan tarihi bir kalıntıdır. Sahne oyunları için dönemin şartlarına göre düzenlenen mekan, yapılan kazı ve düzenlemelerden sonra açık hava müzesi olarak kullanılmaktadır.

Mindos Kapısı, Batı tarafında bulunan kapıdan, bugün sadece kalıntılar kalmıştır. Tarihi kaynaklar ışığında Büyük İskender’in şehrin kuşatmasına buradan başladığı söylenmektedir. Tarihi mekanın dünya mirasına yeniden kazandırılması için gerekli restorasyon çalışmaları devam etmektedir.

İlçenin dünyaca ünlü turizm merkezlerinden biri olmasında ikliminin de katkısı büyüktür. İlçenin iklimsel yapısı Ege ve Akdeniz iklimlerinin bir çeşit sentezinden oluşmaktadır.İklimsel yapısı yazları sıcak ve kurak, kış ayları ılık ve yağışlıdır. İlçede bitki örtüsü olarak, yaygın olarak yöresel bir isme sahip olan “çeti” görülmektedir. Çeti, insan müdahalesi olmadan kurak iklimde hayatta kalan bir çeşit dikenli ot türüdür. Orman örtüsü olarak ise iğne yapraklı kızılçam, yabani çilek ve sandal ağaçları oldukça yaygındır.

İlçeye ulaşmak için havayolu ya da karayolu ulaşımını tercih edebilirsiniz. Sahip olduğu havalimanları ile havayolu ulaşımı açısından oldukça rahat olan ilçeye gitmek için en ucuz biletleri www.neredennereye.com adresinden temin edebilirsiniz.

Bodrum - 5 Günlük Hava Tahmini
20 Mar Salı
hafif yağmur
15,5 °C
hafif yağmur
21 Mar Çarşamba
az bulutlu
17,4 °C
az bulutlu
22 Mar Perşembe
hafif yağmur
20,3 °C
hafif yağmur
23 Mar Cuma
orta şiddetli yağmur
16,6 °C
orta şiddetli yağmur
24 Mar Cumartesi
orta şiddetli yağmur
15,3 °C
orta şiddetli yağmur