scorecardresearch

Bilbao Uçak Bileti

Bilbao Haritası
Bilbao Uçak Bileti

Bilbao Uçak Biletleri

İspanya'nın kuzeyindeki Otonom Bask Bölgesi'nin nüfus açısından en büyük şehri olan Bilbao aynı zamanda Baskay ilinin merkezidir. Kardeş şehirleri arasında; Buenos Aires/ Arjantin, Medellin/ Colombia, Rosario/ Arjantin, Bordeaux/ Fransa, Tbilisi/ Gürcistan, Quingdao/  Çin Halk Cumhuriyeti yer alır. Bilbao şehrinde vakit geçireceklerin bilmesi gereken önemli bilgileri sizinle paylaşalım.

 
Aklınızda Olsun:
 
- Resmi dili İspanyolca olan Bilbao'da kullanılan para birimi EUR'dur. 
- Çok fazla yağış alan Bilboa'da sıcak ve ılıman bir iklimin etkisi görülür. Seyahat etmek için en uygun zaman Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim aylarıdır.
- Çok gelişmiş bir metro, tramvay sistemi bulunan Bilbao şehir içi ulaşım çok rahat olmakla birlikte '' ben her yere taksi ile giderim '' diyenler için taksi tarifelerinin çok uygun fiyatlarda olduğunu belirtmekte fayda var. 
- Yıllar geçtikçe turistlerin ilgisini daha fazla çekmeye başlayan Bilboa'da ilgi çekici birçok yer sizi beklemektedir. Bu yerlerin başında; dünyaca ünlü mimar Frank Ghery tarafından tasarlanan ve 1997 yılında açılan Guggenheim Müzesi, Orta Çağ sanatından günümüzün Modern Sanat anlayışına kadar çeşitli eserlerin sergilendiği Bilbao Güzel Sanatlar Müzesi, Bilbao'nun en eski tapınak bölgesinde bulunan Santiago Katedrali, birbirinden farklı dükkanları, sizi etkisi altına alan büyülü caddeleri ve hınca hınç dolan gürültülü barlarıyla Bilbao'nun en eski bölgelerinden Casco Viejo yer alır.
Bilbao - 5 Günlük Hava Tahmini
19 Eki Perşembe
parçalı az bulutlu
13,5 °C
parçalı az bulutlu
20 Eki Cuma
açık
20,2 °C
açık
21 Eki Cumartesi
orta şiddetli yağmur
15,5 °C
orta şiddetli yağmur
22 Eki Pazar
hafif yağmur
12,4 °C
hafif yağmur
23 Eki Pazartesi
açık
14,6 °C
açık