scorecardresearch

Bilbao Uçak Bileti

Bilbao Haritası
Bilbao Uçak Bileti

Bilbao Uçak Biletleri

İspanya'nın kuzeyindeki Otonom Bask Bölgesi'nin nüfus açısından en büyük şehri olan Bilbao aynı zamanda Baskay ilinin merkezidir. Kardeş şehirleri arasında; Buenos Aires/ Arjantin, Medellin/ Colombia, Rosario/ Arjantin, Bordeaux/ Fransa, Tbilisi/ Gürcistan, Quingdao/  Çin Halk Cumhuriyeti yer alır. Bilbao şehrinde vakit geçireceklerin bilmesi gereken önemli bilgileri sizinle paylaşalım.

 
Aklınızda Olsun:
 
- Resmi dili İspanyolca olan Bilbao'da kullanılan para birimi EUR'dur. 
- Çok fazla yağış alan Bilboa'da sıcak ve ılıman bir iklimin etkisi görülür. Seyahat etmek için en uygun zaman Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim aylarıdır.
- Çok gelişmiş bir metro, tramvay sistemi bulunan Bilbao şehir içi ulaşım çok rahat olmakla birlikte '' ben her yere taksi ile giderim '' diyenler için taksi tarifelerinin çok uygun fiyatlarda olduğunu belirtmekte fayda var. 
- Yıllar geçtikçe turistlerin ilgisini daha fazla çekmeye başlayan Bilboa'da ilgi çekici birçok yer sizi beklemektedir. Bu yerlerin başında; dünyaca ünlü mimar Frank Ghery tarafından tasarlanan ve 1997 yılında açılan Guggenheim Müzesi, Orta Çağ sanatından günümüzün Modern Sanat anlayışına kadar çeşitli eserlerin sergilendiği Bilbao Güzel Sanatlar Müzesi, Bilbao'nun en eski tapınak bölgesinde bulunan Santiago Katedrali, birbirinden farklı dükkanları, sizi etkisi altına alan büyülü caddeleri ve hınca hınç dolan gürültülü barlarıyla Bilbao'nun en eski bölgelerinden Casco Viejo yer alır.
Bilbao - 5 Günlük Hava Tahmini
20 Ağu Pazar
açık
25,2 °C
açık
21 Ağu Pazartesi
açık
27,7 °C
açık
22 Ağu Salı
açık
29,3 °C
açık
23 Ağu Çarşamba
az bulutlu
25,7 °C
az bulutlu
24 Ağu Perşembe
hafif yağmur
24,3 °C
hafif yağmur