Batman Uçak Bileti

Batman Uçak Bileti
Batman Haritası

Batman Uçak Biletleri

Batman uçak bileti mi aradınız? En ucuz bilet fiyatları ile bilet satan firmalar arasından seçimini yap!

Sivil ve askeri uçuşlara olanak tanıyan Batman Havalimanı 1998 yılından beri hizmettedir. Taksi ve otobüs ile ulaşım sağlanabilen havaalanı şehir merkezinin 7 km uzağında bulunmaktadır. VIP salonuna sahip olan Batman Havaalanı sefer saatlerinde sağlık hizmetleri de sunmaktadır. Geçici hava hudut kapısı olarak havaalanı tarifesiz dış hat uçuşlarına da olanak tanımaktadır.  

Nüfusu sürekli artan şehir; sanayi, petrol ve inşaat sektörlerindeki gelişimini de devam ettirmekte. Bu nedenle bölgede önemli bir kent konumunda.  En uygun bilet ile yolculuk edebileceğiniz il, zengin tarihi ile sizleri ağırlıyor. 

Ilısu Barajı’nın yapımı ile sular altında kalacak olan Hasankeyf, ilde görmeniz gereken yerlerden. Dünya üzerindeki en eski yerleşim yerlerinden biri konumunda olan bölge; her yıl on binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. Dicle nehri tarafından ikiye ayrılan ilçe tarihi evleri ve camisi ile dikkat çekiyor. Özellikle dalış meraklıları ve fotoğraf tutkunları tarafından uğrak bir yer olan Hasankeyf’de gün batımı ve gün doğuşunu mutlaka izlemelisiniz. Okul harçlığını çıkarmaya çalışan Batman’lı çocuklar size geziniz sırasında rehberlik etmeye hazırlar. Hasankeyf’de geçirdiğiniz zamanın yorgunluğunu Dicle Nehri kıyısında sıralanan lokantalarda yemek yiyerek çıkarabilirsiniz. 

İstanbul, İzmir, Ankara, Adana ve Samsun gibi birçok yerden en uygun bileti satın alabilirsiniz.

Adına türkü yazılan bir köprü; Bosna Hersek’de bulunan Mostar Köprüsü’nün ikizi olarak kabul edilir. Malabadi Köprüsü’nden söz ediyoruz. Tek kemerli olarak inşa edilen köprüyü Abbasi hanedanından zengin bir tüccarın yaptırdığı tahmin ediliyor. İçine iki farklı yoldan girilebilen köprüde gezginlerin, ulakların dinlenebilmesi ve dışarıdaki tehlikelerden korunabilmeleri için odalar da yapılmış.

Hızır Bey Camii, ilin en eski ve en büyük tarihi eseri olarak kabul edilmektedir. 1512 yılında yaptırıldığı bilinen Camii şehrin Kozluk ilçesinde yer almaktadır. Günümüzde sadece kalıntıları kalmış olsa da Mor Kiryakus Manastırı da tarih meraklılarının görmesi gereken yerler arasında. Hristiyanlarca kutsal kabul edilen Turabidin bölgesinin en uç kısmında bulunan manastırda Süryanice kitabeler bulunmaktadır. Şehirde bulunurken Kandil bölgesini ziyaret edecekseniz Kandil Kalesi Bizanslılardan kalma bir yapı olarak görebileceğiniz bir eser. Kale Bölükkonak köyünün güneyinde bir tepe üzerinde inşa edilmiştir.

Yolgeçen Hanı gibi olmak deyimini mutlaka duymuşsunuzdur. İşte bu deyimin kaynağı ilde  bulunan bir mağaradır. Ulaşım ve ticaretin suyolları ile sağlandığı dönemlerde yolcuların, tüccarların dinlendiği bir han aslında burası. Kısa süreli ya da gece yatıya kalan insanların kalabalık nedeniyle nereden geldikleri, kim oldukları, dinleri, ırklarının anlaşılamadığı bu yere;  sürekli yeni insanlar girip çıktığı için Yolgeçen Hanı denilmiştir. Hasankeyf kalesinin altında bulunan mağarada aynı anda bin kişi bulunabilmektedir. Siz de Yolgeçen Hanı’nda kahvenizi içerken dinlenebilir; Hasankeyf kalesinden eşsiz manzarayı seyredebilirsiniz.

Seyahatinizde yöresel tatları denemek isterseniz değişik seçenekler var. Batman yöresinin en meşhur ve çok sevilen yemeği Bumbar dolması. İyice temizlenen ve kaynatılan bağırsak soğanla kavrulmuş bulgurun içine doldurulmasıyla pişiriliyor. İnce bir hamurun içine tavuklu, bademli, kuş üzümlü pilavın doldurulmasıyla yapılan ve özel günlerde sıkça pişirilen Perde Pilavını da yemeden ilden dönmeyin. Şam böreği ve tandırın yanı sıra; Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde çokça yenen çiğköfte de ilde yiyebileceğiniz lezzetler arasında. 

Batman - 5 Günlük Hava Tahmini
23 Şub Cumartesi
az bulutlu
6 °C
az bulutlu
24 Şub Pazar
parçalı az bulutlu
7,6 °C
parçalı az bulutlu
25 Şub Pazartesi
hafif yağmur
9,5 °C
hafif yağmur
26 Şub Salı
açık
2,8 °C
açık
27 Şub Çarşamba
orta şiddetli yağmur
8,8 °C
orta şiddetli yağmur