Bandırma Uçak Bileti

Bandırma Uçak Bileti
Bandırma Haritası

Bandırma Uçak Biletleri

Bandırma uçak bileti mi arıyorsunuz, doğru adrestesiniz. Şehre yakın, fakat bir o kadar da onun gürültüsünden uzak, sakin, insanı huzura boğan bir kaçamak yerimi mi arıyorsunuz. Özellikle büyük şehirlerin, bunaltıcı iş yaşamı ve kalabalığın keşmekeşinden kaçmak isteyenler olarak oldukça haklısınız. Kısa süreli ya da gerçekten kafanızı dinleyebileceğiniz, sakin geceleri ve neşeli gündüzleri olan bir tatil yeri arıyorsunuz, fakat aklınıza bir seçenek gelmiyor mu? Bu ilçeyi düşünmenizi öneririz. Marmara Denizi’ne olan kıyısı ile sizleri içinde kaybedecek bu şirin ilçe; sizlere kapılarını açıyor. Aradığını bulduğunu düşünen ve gitmek isteyenlere en ucuz ve hızlı biletinizi www.neredennereye.com adresinden bulabilirsiniz. 

İlçe, Marmara denizi kıyısında, Balıkesir iline bağlı nüfus oranı bakımından Türkiye’nin en yoğun ilçelerinden birisidir. İlçenin doğusunda Karacabey, batısında Erdek ve Kapıdağ bulunmasına rağmen coğrafi açıdan fazla engebeye sahip değildir. İlçe ülkenin en büyük metropollerine kesişim imkânı sağlaması ile ünlüdür. Bu özellikleri ve nüfus yoğunluğu ile birlikte ilçe, Balıkesir’in üçüncü büyük ilçesidir. İlçenin kuzeyinde bulunan Erdek, üç tarafının suyla çevrili olması nedeni ile bir yarımada oluşturarak, Bandırma ilçesine eşsiz bir doğal güzellik katmaktadır. İlçe, sahip olduğu tarihi ve doğal güzellikler ile kendi bölgesinin en çok turist çeken ilçesi olmakla birlikte, sanayi açısında da gelişim sağlamıştır.

Bandırma'ya Ankara, İstanbul ve Kayseri gibi birçok il üzerinden ulaşmanız mümkündür.

Tarihi açıdan incelendiğinde ilçe hakkında kesin veriler bulunmaktadır. İsminin, tarihte çeşitli uygarlıklar tarafından verilen Panderme, Panarmos gibi adlardan geldiği düşünülmektedir. İlçenin adı henüz Panarmos iken MÖ 334 yıllarında Büyük İskender tarafından topraklarına katılmıştır. Büyük İskender’in egemenliğinden sonra ilçe Romalıların eline geçmiştir. İlçe, Roma hâkimiyetinden sonra ise Osmanlı İmparatorluğu’nun kontrolüne girmiştir.

İlçe ekonomisi hizmet, sanayi ve tarım alanında gelişim göstererek nüfus yoğunluğunu üzerinde toplamıştır. Bunların yanı sıra sahip olduğu doğal liman sayesinde ticaret etkinlikleri de bir hayli gelişmiş ve hacmini arttırmıştır. 

Bandırma - 5 Günlük Hava Tahmini
23 Şub Cumartesi
şiddetli yağmur
6 °C
şiddetli yağmur
24 Şub Pazar
orta şiddetli yağmur
3,6 °C
orta şiddetli yağmur
25 Şub Pazartesi
hafif yağmur
6,9 °C
hafif yağmur
26 Şub Salı
parçalı az bulutlu
6,6 °C
parçalı az bulutlu
27 Şub Çarşamba
hafif yağmur
7,7 °C
hafif yağmur