scorecardresearch

Bahreyn Uçak Bileti

Bahreyn Haritası
Bahreyn Uçak Bileti

Bahreyn Uçak Biletleri

Basra Körfezi'nde yer alan bir Arap ada ülkesi olan Bahreyn '' iki deniz arasındaki krallık '' olarak da anılır. Petrol ve doğalgaz kaynaklarının zenginliği ve gelişmişliği ile güçlü bir ülke ekonomisine sahiptir. Ayrıca inci avı, hurma üretimi, petrol arıtmacılığı, balıkçılık gibi güçlü olan ekonomisini daha güçlendiren ek gelir kaynakları vardır. Bahreyn şehrinde vakit geçireceklerin bilmesi gereken önemli bilgileri sizinle paylaşalım.

 
- Resmi dili Arapça olan Bahreyn'de kullanılan para birimi Bahreyn Dinarıdır.
- Kışları ılık geçer, yazın aşırı sıcaktır. Bahreyn'e gitmek için en ideal zaman boğucu sıcaklara yakalanmayacağınız; Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat aylarıdır.
- Türkiye ile Bahreyn arasında saat farkı yoktur.
- Ülkenin yerel mutfağında Lübnan mutfağının izleri yoğun şekilde görülür. Orta Doğu'nun baharatı bol, bol etle hazırlanan yemekleri Bahreyn ana yemek kültürünün bir parçasıdır.  Yöresel Bahreyn mutfağı denilince ilk akla gelen lezzetler; tatlı bir pilav olan muhammar, kızartılarak servis edilen börek samboosa, falafel ve bolca balık, pilav, et, hurma ile hazırlanan diğer yemeklerdir.
- Bahreyn'in Manamah Bölgesi gece hayatının en canlı olduğu bölge olarak bilinir. Manamah'daki çoğu otelin kendi içerisinde gece kulübü  ve barı vardır.
- Alışveriş konusunda istediğiniz herhangi bir markayı kolaylıkla bulabileceğiniz, büyük alışveriş merkezlerinden, küçük butik ve çarşılara pek çok alternatif alışveriş mekanı mevcuttur.
Bahreyn - 5 Günlük Hava Tahmini
29 Mar Çarşamba
Parçalı az bulutlu
20,8 °C
Parçalı az bulutlu
30 Mar Perşembe
Açık
23,6 °C
Açık
31 Mar Cuma
Az bulutlu
23,4 °C
Az bulutlu
01 Nis Cumartesi
Parçalı bulutlu
23,7 °C
Parçalı bulutlu
02 Nis Pazar
Hafif yağmur
26,8 °C
Hafif yağmur