Antalya Uçak Bileti

Antalya Uçak Bileti
Antalya Haritası

Antalya Uçak Biletleri

Antalya Uçak Bileti Fiyatları

Antalya uçak bileti mi aradınız? En ucuz bilet fiyatları ile bilet satan firmalar arasından seçimini yap!

 

Antalya uçak bileti fiyatları ve seferleri NeredenNereye. com'da! En ucuz Antalya uçak bileti için sorgulama yapın, Antalya uçak biletinizi online satın alın.

Şehre uçak ile seyahat ettiğinizde ulaşabileceğiniz iki havalimanı mevcut. Şehir merkezine 13 km uzaklıkta bulunan Antalya Havaalanı ve 2009 yılından beri hizmet veren Gazipaşa Havaalanı.  Her iki havalimanına da ulaşımda otobüs, servis ve taksiler kullanılmaktadır. Ancak dilerseniz havaalanlarında araç kiralama hizmeti sunan firmalardan da yararlanabilirsiniz.

Özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin çokça seyahat ettiği bir şehirdir. Popüler tatil beldeleri olan Kemer, Kaş, Alanya, Kalkan ve Manavgat burada bulunduğu için tatil planı yapanların listelerinde ilk sırada yer almakta. Bu nedenle havaalanları yoğun yolcu trafiğini idare edebilecek şekilde tasarlanmış. Antalya Havaalanı iç ve dış terminallerinde yıllık yaklaşık 10 milyon yolcu kapasitesine sahip. Havaalanları içinde ayrıca sağlık ünitesi ve VIP salon da mevcut.

 

Antalya kelime anlamı olarak Attalos Yurdu anlamına gelmektedir. Şehir Bergama kralı 2. Attalos tarafından kurulduğu için bu ismi almıştır. Tarih boyunca değişik devletlerin egemenliği altında bulunan şehir Türklerin eline geçtikten sonra büyük gelişmeler göstermiştir. Bu devletlerden kalan kalıntılar arasında en dikkat çeken; eski liman olarak adlandırılan bölgede bulunan mendirek ve limanı çevreleyen surlardır. Sur tarafında yer alan Hadrian Kapısı antik eserlerin en güzelleri arasındadır.

Online Antalya Uçak Bileti

Yapılan araştırmalar sonucunda şehirde 40 bin yıl önce de yaşam olduğu kanıtlanmıştır. Türkiye’de bulunan en eski yerleşim yerlerinden biri olan şehre ucuz bilet ile uçarak hüküm süren tüm medeniyetlerin ayak izlerini sürebilirsiniz. Antalya seyahatinizde bu devletlerden kalan eserler mutlaka görmeniz gereken yerler. Liman yakınında bulunan Yivli Minare şehirdeki ilk Türk Yapısı olarak biliniyor. Cami yapısı günümüze ulaşamamış olan minare üzerinde bulunan yazıttan Selçuklu hükümdarı Alaeddin Keykubat zamanında yaptırıldığı anlaşılmaktadır.

Genelinde Akdeniz iklimi görülmektedir. Yani yazlar çok sıcak ve kurak geçerken, kışlar ılık ve yağışlı olabilmektedir. Eski Antalya Evleri de bu iklimsel özellikler göz önüne alınarak inşa edilmiştir. Evlerin yapımında güneşi önlemeye ve serinlik sağlamaya önem verilmiştir. Depo ve hol görevinde kullanılan giriş katları ile genellikle 3 kat olan bu evler; geniş taşlıklara sahiptir. İlde bulunduğunuz sırada bu evleri de ziyaret edebilirsiniz.

Antalya Uçak Biletleri

Antalya'ya İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Samsun, Trabzon, Erzurum, Diyarbakır, Kıbrıs ve Kayseri gibi birçok ilden uygun fiyatlarla uçak bileti satın alabilirsiniz.

Şehir bir oteller cenneti adeta. Pansiyonlardan apart otellere, beş yıldızlı otellerden butik otellere kadar her zevke ve bütçeye uygun konaklama seçenekleri mevcut. Ancak yaz aylarında şehirde bulunacaksanız yoğunluktan dolayı otel rezervasyonunuzu erkenden yaptırmanızda fayda var. Yaz sezonu dışında ortalama fiyatlarla konaklayabileceğiniz oteller, yaz boyunca yoğunluk nedeniyle fiyatlarını yüksek tutabiliyorlar. Seyahatinizi planlarken bu noktayı göz önünde bulundurun.

 

İlde gezebileceğiniz diğer yerleri ise şöyle sıralayabiliriz. Karatay Medresesi, Kırkgöz Han, Düden Şelaleleri, Kurşunlu Şelalesi, Lara – Konyaaltı Plajı, Perge, Karain Mağarası.

 

Turunçgillerin bolca yetiştiği bir yer. Leziz portakalların, limonların, mandalina ve greyfurtların tadına ziyaretiniz sırasında varabilirsiniz. Bu ürünlerden yapılan şekerleme ve reçelleri de sevdiklerinize hediye etmek için satın alabilirsiniz. İldeyken tadına bakmanız gereken pek çok lezzet var. Saç kavurması, Tandır kebabı, Kölle (buğday, fasulye, nohut ve bakla haşlaması), Domates civesi, Hibeş, Arapaşı bunlardan bazıları. Şehirde Türk ve Dünya mutfağı lezzetlerine de özellikle iyi aşçılardan oluşan kadroları bulunan otel restoranlarında ulaşabilirsiniz.


 

Antalya - 5 Günlük Hava Tahmini
20 Nis Cumartesi
açık
17,9 °C
açık
21 Nis Pazar
açık
11,1 °C
açık
22 Nis Pazartesi
açık
14,3 °C
açık
23 Nis Salı
açık
19,1 °C
açık
24 Nis Çarşamba
açık
22,4 °C
açık