American Airlines Uçak Bileti

American Airlines Uçak Bileti

American Airlines Hakkında

American Airlines, Amerika Birleşik Devletleri’nin lider uçak firmalarından biri. Geniş uçuş ağıyla Asya, Kuzey- Güney Amerika, Karayipler ve Asya’ya tarifeli seferler düzenliyor. Dünyadaki en eski uçak firmalarından biri olarak 1930 yılından beri varlığını sürdürüyor.

Firma, en uygun bilet fiyatlarıyla 237 noktaya düzenlediği uçuşları 627 uçaklık filosuyla gerçekleştirmektedir. 2011 yılında verdiği yeni uçak siparişleriyle bu zamana kadar havacılık sektöründeki en büyük satın alma hamlesini yapmıştır. Uçak firmaları arasında bir ilki gerçekleştiren American Airways; 1993 yılında açtığı havayolu müzesine 1938 – 1964 yılları arasında kesintisiz CEO koltuğunda oturan ve dokuz yıl sonra aynı görevi bir yıl boyunca sürdüren C.R. Smith’in adını vermiştir. Amerika’nın sivil havacılıkta önemli isimlerinden biri ve havacılık öncüsü olarak adlandırılan Smith 1990 yılında hayatını kaybedene kadar havacılık alanında önemli çalışmalarda bulunmuştur.

Dünyadaki uçak firmalarının genelinde olduğu gibi bu firmada filosunda ağırlıklı olarak Airbus ve Boeing markalı uçaklar bulundurmaktadır. Ancak şirketin filosunda özellikle bölgesel uçuşlarda kullanılmak üzere küçük gövdeli jet motorlu uçaklar da mevcuttur. Daha modern ve daha genç bir filo oluşturma hedefinde olan şirket, yaptığı satın almalarla filosunu genişletmeyi sürdürmektedir. En son 28 yeni uçağı bünyesine katan şirket en ucuz bilet fiyatlarıyla yolcularını daha konforlu yolculuklara davet ediyor. Tarihteki en büyük satın alma anlaşmasının sonucunda şirket, ortalama her hafta yeni bir uçağı bünyesine katıyor.

Uçuş esnasında keyifli vakit geçirebilmeniz için firma; Wi-fi ile mobil cihazlarınızdan kablosuz bağlantı imkanı sağlıyor. Böylece yolculuk boyunca dilediğiniz filmi izleyebilir, müzik dinleyebilir ve ya çalışmanız gerekiyorsa tüm e-postalarınızı yanıtlayabilirsiniz. Ana kabinde sunulan koltuk arkası usb girişleri ve prizler sayesinde de cihazlarınızı şarj edebilirsiniz.

American Airways biletlerini sitemiz üzerinden alan yolcuların firma hakkındaki tüm değerlendirme ve yolculuk hakkındaki yorumlarına ulaşabileceğiniz gibi; siz de dilerseniz yolculuk deneyiminiz ile ilgili değerlendirme ve yorumlarınızı sitemizde bizimle paylaşabilirsiniz.

American Airlines İletişim

Adres:
Tal Aviation LTD Halaskargazi cad. No 2 Daire 3 Harbiye-Istanbul, İstanbul (Avrupa) -
Telefon:
+90 212 251 13 15
Web Sitesi:
www.americanairlines.com
Çağrı Merkezi: