Alitalia Uçak Bileti

Alitalia Uçak Bileti

Alitalia Hakkında

Alitalia, 1946 yılında İtalyan Uluslararası Havayolu adıyla kurulmuştur. İlk uçuşunu Torino ve Roma şehirleri arasında gerçekleştirerek havacılık sektöründe faal hale gelmiştir. Tamamen yenilediği filosuyla uçak firmaları arasında farklı bir yer edinen şirket; en uygun bilet fiyatlarıyla da yolcular tarafından en çok tercih edilen havayolu şirketlerinden birisidir. Filosundaki 118 uçağıyla Alitalia; Avrupa’nın lider uçak firmaları arasında yer almaktadır.

Ulaşım ağına yeni noktalar eklemeye devam eden Alitalia’yı tüm kıtalararası uçuşlarınızda ve Avrupa seyahatlerinizde tercih edebilirsiniz. En ucuz bilet fiyatlarıyla gerçekleştirdiği bölgesel uçuşlarla da yolcularını ağırlayan şirket ile İtalya’nın tüm bölgelerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Haftada 3650 uçuş gerçekleştiren şirket dünyada 83 farklı noktaya seyahat imkanı sağlıyor. 24 milyon yolcunun seyahatlerinde tercih ettiği Alitalia sunduğu en uygun biletleri ile yolcu sayısını her geçen dönemde artırarak hizmet vermeye devam ediyor.

Alitalia ayrıca 2015 yılında İtalya’nın Milano kentinde düzenlenecek EXPO ‘nun resmi havayolu taşıyıcılarından birisidir. EXPO kısaca Dünya Fuarı olarak adlandırılır ve İngilizce “ exposition “ ( sergi ) kelimesinin kısaltmasıdır. EXPO’nun amacı ülkelerin etkin oldukları konularda yaptıkları çalışmaları, değerlendirmeleri ve gelişmeleri diğer ülkelerle paylaşmaları olarak özetlenebilir. Dünyada Olimpiyatlar ve Dünya Kupasının ardından gelen 3. Büyük organizasyondur. Milano’da gerçekleştirilecek olan EXPO2015 Gezegeni Beslemek, Yaşam İçin Enerji teması altında gerçekleştirilecektir. Alitalia da fuar süresince yolcularına güvenli, hızlı ve konforlu yolculuklar sunarak en uygun biletleri ile diledikleri noktalara uçuş imkanı sağlayacaktır.

Alitalia uçak biletlerinizi www.neredennereye.com üzerinden bilet sorgulama işleminizi gerçekleştirerek güvenle alabilirsiniz. Alitalia’nın sunduğu bilet fiyatlarıyla yolculuk etmek için kalkış ve varış noktanızı seçtikten sonra bilet sorgulamanızı yaparak en ucuz bilet seçeneklerini listeleyebilirsiniz.

Ayrıca Alitalia’nın tüm sefer bilgilerine ücretsiz olarak mobil cihazlarınıza indirebileceğiniz uygulamamızla da ulaşmanız mümkün. En uygun biletleri bulabileceğiniz uygulamamız ile dilediğiniz zaman Alitalia uçak bileti alımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Alitalia ile yolculuk deneyimi yaşayan ve değerlendirmelerini sitemize yorum olarak bırakan tüm yolcuların firma ve yolculuk hakkındaki yorumlarına ulaşabilir, sizler de dilediğiniz takdir de yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Alitalia İletişim

Adres:
Alitalia Customer Relations UVIST Rumeli Cad. Nişantaşı İş Merkezi No. 1 Kat 3 , İstanbul (Avrupa) -
Telefon:
+90 212 315 19 10
Web Sitesi:
www.alitalia.com
Çağrı Merkezi:
444 07 56