Kastamonu Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!
Kastamonu otobüs firmaları, otobüs bilet fiyatları, Kastamonu otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve otogarlar NeredenNereye.com'da!
Firma Adı Sefer Sayısı
Çankırı Güven Turizm 6
Metro Turizm 2
Gökbey Seyahat 1
Has Turizm A.Ş. 1
- HEMEN SATIN AL ! -

Ucuz otobüs bileti ile Kastamonu’ya seyahat etmek için; tüm firmaları ve bilet fiyatlarını Neredennereye adresinde bulabilirsiniz. Arama kısmına seyahat edeceğiniz şehirleri ve tarih bilgisini ekleyerek bilet ara dediğinizde; size en uygun seferleri listelersiniz. Karşınıza gelen sayfada o gün için şehre farklı firmalar tarafından düzenlenen tüm otobüs seferleri göreceğiniz için kolayca karşılaştırma yapabilir ve seçiminizi tamamlayabilirsiniz. Şehre hemen her gün ülkenin değişik illerinden sefer düzenleyen 15 civarında firma bulunmaktadır. Kastamonu’ya seyahat edebileceğiniz firmalar arasında Kastamonu Güven, Kastamonu Özlem Seyahat ve Tosya Seyahat en çok sefer düzenleyen firmalar olarak ön plana çıkmaktadır. Sitemizden Kastamonu uçak bileti de alabilirsiniz.

Özellikle farklı tatil seçeneklerini bir arada bulabileceğiniz bir şehir olarak dikkat çeken Kastamonu’ya en uygun otobüs bileti ile seyahat ettiğinizde şehirde gezip görebileceğiniz yerleri şöyle sıralayabiliriz. Kastamonu’da iki farklı iklimin özellikleri görülmektedir. Bu nedenle şehrin kuzey kesimlerinde mevsimler daha belirgin yaşanırken, güney kesimlerinde İç Anadolu’ya yakın kesimlerinde daha ılıman bir iklimin özelliklerine rastlanır. Her mevsim cazip tatil imkanları sunan Kastamonu’ya kış aylarında yolculuk ettiyseniz; şehrin en yoğun ve tercih edilen yeri Ilgaz Kayak Merkezidir. En yoğun dönemini sömestr tatilinde yaşayan merkeze gitmeden önce konaklama tesislerinde yerinizi ayırtmayı unutmayın.

Karadeniz sahilinde yer alan Çatalağzı, Abana ve Cide ilçeleri de yazlık beldeler olarak ziyaretçi çekmekte. Farklı tatil imkanları bulunan bir şehir olması nedeniyle Kastamonu’da konaklamak için geniş seçenekler de bulunmakta. Zevkinize ve bütçenize göre seçeceğiniz otellerden birçoğu ücretsiz wi-fi bağlantısı da sağlamakta. İndirimli otobüs bileti sahibi olmak için ayrıca biletlerinizi seyahatinizden daha önce alarak da avantaj elde edebilirsiniz. Kastamonu; Kurtuluş Savaşı boyunca Anadolu’ya cephane ve gıda sevkiyatı için bir üs olarak kullanılmıştır. Savaş boyunca ülkede en çok şehit veren illerin başında gelmektedir. Tarih boyunca farklı medeniyetlere de ev sahipliği yapmış olan şehir bu nedenle tarihi eserlere de ev sahipliği yapmaktadır. Otobüs firmalarının sundukları online bilet ile geldiğiniz Kastamonu’da zengin tarihi miraslar arasında; Şehrin en yüksek tepelerinden birine inşa edilmiş olan Kastamonu Kalesi ilk sırada gelmektedir. Bizanslılar döneminden kalma yapı Valilik Binasının hemen yakınında yer almaktadır. Merkez, Taşköprü ve İnebolu ilçelerinde Osmanlı evlerini görebilirsiniz.

Osmanlının klasik mimari tarzında 2 katlı olarak ahşaptan inşa edilmiş olan evler; dar taşlı sokaklarda geniş avluları ile yan yana dizilmişlerdir. Koruma altına alınmış olan bu evlerde konaklayabilir veya yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.