Kars Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Ucuz otobüs bileti ile şehre yolculuk etmek ve Kars’ın tüm güzelliklerini yerinde görmek için öncelikle sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Şehre dilediğiniz tarihte seyahat edebileceğiniz tüm seferleri görmek için aramanızı Neredennereye’de yaparak avantajlı fiyatları da listeleyebilirsiniz. Kars uçak bileti alımı için de sitemizden faydalanabilirsiniz.

Şehre farklı illerden seyahat edebileceğiniz 10’dan fazla firma bulunmaktadır. Bu firmalar arasında Kars Turgutreis ve Sarıkamış Turgutreis Turizm şehre en çok seyahat eden firmalardır. Çünkü iki firma da faaliyetlerini şehir merkezli olarak sürdürmektedirler. Listelediğiniz seferler arasından size en uygun olani seçtikten sonra biletinizi anında satın alabilirsiniz. Seyahat edeceğiniz firmaya karar verirken; yolculuklarını sitemizden aldıkları biletler ile tamamlamış olan yolcuların görüş ve yorumlarından da yararlanabilirsiniz. Ülkenin en doğusunda yer alan Kars aynı zamanda en soğuk şehirdir.

Soğuk hava ve kar yağışı şehir için avantaja çevrilerek; Kars’ın kış turizmi merkezi olarak ziyaretçi çekmesi için yatırımlar yapılmaktadır. Sarıkamış Kayak Merkezi ilin en çok turist çeken bölgelerinin başında gelmektedir. En uygun otobüs bileti fırsatları ile seyahat edilebilen şehir; tarih öncesi olarak adlandırılan dönemlerden kalma antik kent kalıntıları ve ören yerleri ile de kültür turizmi için önemini korumaktadır. 12 Havariler Kilisesi, Ani Ören Yeri, Büyük Katedral diğer adıyla Fethiye Camii, Camuşlu Kaya Resimleri ve Selçuklu Kervansarayı şehirdeki önemli yapılar.

12 Havariler Kilisesi; Doğu’nun Ayasofyası olarak adlandırılmaktadır. Şehirde müslüman devletlerin etkinlik göstermesinin ardından kilise cami olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu nedenle bir diğer adı da Kümbet Camisidir. Yukarıdan bakıldığında dört yapraklı bir yoncayı andıran yapı; Kars Kalesi’nin güneyinde yer almaktadır. Ani Ören Yeri; Kars’ın en çok ziyaretçi çeken yerlerinin başında gelmektedir. 4,5 km uzunluğunda sur duvarları ile çevrili olan kent; görkemli giriş kapılarıyla, kalesi ve camisiyle dikkat çekmektedir. Ücretsiz mobil uygulamamızı kullanarak da bilet işlemlerinizi dilediğiniz an pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. AppStore ve Google PlayStore’da bulabileceğiniz uygulamayı hemen kullanmaya başlamak için akıllı cihazlarınıza indirmeniz yeterli.