scorecardresearch
 
Edirne Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Edirne Otobüs Firmaları

Edirne Otobüs Firmaları
Edirne’ye seyahat edebileceğiniz tüm otobüs seferleri ve firmaların indirimli fiyatlarını sitemizde bulabilirsiniz. Şehre sefer düzenleyen 30’a yakın firma bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilenler şehir merkezli olarak faaliyet gösteren Ece Turizm ve Keşan Birlik olarak ön plana çıkmaktadır. Osmanlı Devleti’ne başkentlik yapmış şehirlerden biri olan Edirne; İmparatorluktan kalma yapılar başta olmak üzere farklı medeniyetlerin mirası olan birçok tarihi esere de ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde bulunan en önemli eser Selimiye Camisidir. Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan ibadethane Mimar Sinan’ın ustalık dönemi eseri olarak adlandırılır. Anadolu ile Avrupa arasında bulunan şehir tarihin her döneminde önemli bir konuma sahip olmuştur. Roma ve Bizans İmparatorlukları başta olmak üzere farklı medeniyetlerin yerleştikleri bir bölgedir ve değişik dönemlerde istilalara uğramıştır. Edirne’ye ülkenin her şehrinden kara yolu ile kolay ulaşım sağlanmaktadır. Ucuz otobüs bileti ile seyahat ettiğiniz şehirde gezip görebileceğiniz yerleri şöyle sıralayabiliriz. Enez ilçesinde yer alan Ainos Antik Kenti; ülkenin en batısında yer alan antik kalıntılar olarak bilinmektedir. Şehirde yapılan kazılarda Kilise yapısındaki mozaikler ve Aiol sütun başlığı gün yüzüne çıkarılmıştır. Buradan elde edilen eserler Edirne Müzesi’nde sergilenmektedir. Yunan tanrılarından biri olan Pan’ı konu edinen kabartma müzenin koleksiyonundaki en ilgi çekici parçaların başında gelmektedir. Fatih Sultan Mehmet’in babası 2. Murat tarafından yaptırılan Ergene Köprüsü; dünyanın en uzun köprüleri arasındadır. 16 yılda tamamlanan köprü 1392 metre uzunluğa sahiptir ve hala kullanılmaktadır. Ergene Nehri üzerine inşa edilen köprü bulunduğu Uzunköprü ilçesine de adını vermiştir. 2. Murat tarafından şehirde yaptırılan bir diğer önemli yapı ise Saatli Medresedir. Yapılan restorasyon çalışmaları ile ziyaretçilerini ağırlamaya devam eden medresenin yakınında bulunan; Üç Şerefeli Camii ve Peyker Medresesi de görülebilir. Seyahatiniz öncesi firma hakkında bilginiz yoksa; biletlerini sitemizden alarak yolculuk etmiş olan müşterilerin yorum ve değerlendirmelerinden yararlanarak firma ile ilgili fikir edinebilirsiniz. Yolculuğunuz sonrasında siz de kendi yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Tüm bilet işlemlerinizi sitemizden gerçekleştirebildiğiniz gibi mobil uygulamamızı da kullanabilirsiniz. Uygulamayı ücretsiz olarak AppStore ve Google PlayStore’da bulabilirsiniz.
"Berbat" Misafir
şöfor ilk defa bindiğim otobüs hattında ilk defa gidiyormuş yol bilmiyordu ikram servisi yapılmadı
"Berbat" Misafir
2015 yılındayız ve metronun hiç bir otobüsünde internet yok,tv çalışmıyor usb girişleri bozuk
"Şikayet" Misafir
Yapmis oldgum yolculuk gercekten beni sasirtti metro turizm gbi buyuk bir firmadan hic beklemdgim kadar kotuydu.soforler ve muavinlerin ilgisi ve anlayisi son derece fevri ve anlayis disiydi bir daha metro turzmi tercih edecegimi sanmiyorum duzenli ve surekli seyehat eden biri olarak.
"Dikkatinize" Misafir
bilet uzerindeki vifi sifresi kullanilamiyor..
tv..izlenemiyor...
diger hizmetler memnuniyet verici
"" Misafir
BİLETİMİ İNTERNET ÜZERİNDEN ALDIM. OTOBÜSE BİNDİĞİMDE BENİ FARKLI BİR KOLTUĞA OTURTTULAR.DAHA SONRA DA İZMİR'E GİDECEK OLMAMA RAĞMEN BENİ EDREMİT'TE İNDİRMEYE ÇALIŞTILAR. HİÇ MEMNUN KALMADIM.
"Uzun yolculuk tv sorunu" Misafir
Yaptığım yolculuk boyunca otobüsteki koltuk ekranları çalışmadı ya da sorunlu çalıştı.Düzeltileceği söylendikten sonra yaklaşık 8-9 saat düzelmedi ve yolculuk bitti
"Ikram servis yoktu" Misafir
Yol boyunca değil kahve vs su ikramı bile almadık.televizyonların çoğu ve internet çalışmıyordu.konfora dair vaatleri vaatten ibaretti...
"30 TEMMUZ 2012 uzunköprü 204 nolu sefer ekibi KÖTÜ.." mutlusaa
METRO TURİZMİN ADINI LEKELİYORLAR....
20 TEMMUZ Edirne Samsun seferi metro ekibine çok teşekkür ederim harika bir sefer oldu...27 TEMMUZ Samsun Ankara seferi metro ekibine çok teşekkür ederim.servisleriyle ilgileriyle ÇOK GÜVEN VERDİLER..ANCAK Başlıktaki son kaptan muavini ve ankaradan istanbula giderken istanbuldan aldıkları 120 kg lık hakan tanışları.. arabanın güzergahını (babaeski havsa yönündenden otobandan edirne havsa şeklinde ğiştirdikleri gibi, yolculara kaba davranma vermedikleri ikramları ramazana bağlama..terminale girmeden çok uzak noktalarda bagajları olan yolcu indirme kaba davranışlarında da bulundular..metro böyleleriyle güç kaybeder..çevremdekilerle paylaşacağım gibi gerekirse tüketici haklarına gitmeyi düşünüyoruz.sözünde duran dürüst metro çalışanlarına da selam olsun..
"Saat uzaklığı" xboyon edirneden bulgaristan silistraya her saatte otobüs var mı? varsa fiyatı ne kadar, bir de uzaklığı ne kadar, kaç saat yolculuk sürüyor? sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
"Müşteriye Terbiyesizlik" marati
İlgililerin dikkatine 18/04/2009 tarihinde Edirne'den Lüleburgaz'a gelmek için 20.30 çağlar arabası 59 PN 252 İlhan adında ki şöförün müşterilere ağır hakarette bulunduğunu arabanın arkasından yoğun duman çıkmasına rağmen yoldan geçen arabalar durdurduğu halde devam etmesinden rahatsızlık duyduk. Arz ederim.