Gaziantep Çankırı Otobüs Bileti

Gaziantep Çankırı Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 700 km'dir.

Gaziantep Çankırı bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Gaziantep Çankırı bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Gaziantep Çankırı otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Gaziantep Çankırı Otobüs Biletleri

Gaziantep, Türkiye’nin illerinden biri olup, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alır. Şehir aynı zamanda ülkenin ve dünyanın en eski yerleşim noktalarından bir tanesidir. Bunun nedeni eski Mezopotamya medeniyetlerinin kesiştiği noktalardan birinde kurulmuş olmasıdır. 

Halk arasında bilinen ismi ise Antep’tir, şimdi adının başında yer alan gazi unvanını ise milli mücadele döneminde göstermiş olduğu üstün direnişten dolayı almıştır. Bu açıdan ülkenin yakın siyasi tarihi için önemli bir şehirdir. 
 
Çankırı, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, İç Anadolu bölgesinde en fazla turist çeken yer olmaktadır. Çankırı'da doğal güzellikler, tarihi güzellikler ve kültürel güzellikler hat safhadadır. Yolunuz Çankırı tarafına düşerse Çankırı'da gezebileceğiniz birbirinden farklı mekânlar vardır. Çankırı’da görmeniz gereken yerler arasında: 
 
Çankırı Kalesi; Çankırı'da en güzel mesire alanlarının bulunduğu yerde kurulan Kale tarihi bir geçmişe sahiptir. Tarih severler gidebileceği başka birisi Buğday Pazarı Medresesidir. Ali Bey Camii, Büyük cami, İmaret Cami, Karataş Medresesi, Kurşunlu Hamamı, Ilgaz Hamamı yer alır. Ayrıca sana ve kültür tarihine meraklı bir kimse iseniz, Roma ve Bizans  kültürlerinden olan beşdult Kaya mezarlığı, İndat Kaya Mezarları ve saka eli kaya mezarları ziyaret edebilirsiniz.
 
Çankırı doğal güzellikleri de bulunan bir şehirdir. Doğa turizmini seven biriyseniz gidebileceğiniz birbirinden farklı yaylalar mevcuttur. Ilgaz Dağı Yaylası ve Milli Parkı, Ozan Yaylası, Kırkpınar Yaylası, Büyük yayla Çankırı’da gezebileceğiniz doğal Yaylalardandır.
 
Adana Gaziantep otobüs bileti alarak da Gaziantep'e gidebilirsiniz. Gaziantep üzerinden zaman kaybetmeden Çankırı’ya gitmek için otobüs firmalarının Gaziantep Çankırı otobüs biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. 
  Gaziantep Hakkında
Nüfus:
1,844,438
Yüzölçümü:
6.844,84 km²
Plaka:
27
Telefon kodu:
(342)
Otogar:
Gaziantep Otogarı
  Çankırı Hakkında
Nüfus:
119,476
Yüzölçümü:
7.491,89 km²
Plaka:
18
Telefon kodu:
(376)
Otogar:
Çankırı Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.