Atina (Yunanistan) Otobüs Bileti

Atina (Yunanistan) Otobüs Bileti

Atina (Yunanistan) Otobüs Biletleri

Atina, Yunanca “Athina” Yunanistan’ın başkenti olan ve aynı zamanda dört milyondan fazla nüfusu ile en kalabalık şehridir. Atina, sınırımızda bulunan Yunanistan’ın bir şehri olduğundan dolayı Türkiye üzerinden karayolu aracılığı ile seyahat edebilmek de mümkündür. NeredenNereye.com üzerinden varış noktanızı “Atina” olarak belirleyip, istediğiniz tarihte bulunan Atina seferlerini görüntüleyebilir ve Atina otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Eski Yunan medeniyetinin merkezi olan şehrin etrafı tepeler ile çevrilidir ancak batı yakası açıktır. Şehir merkezi buranın limanı olan Pire’ye yalnızca 7 km uzaklıkta konumlanmıştır. Tarihi antik çağlara uzanan Atina hem günümüz Yunanistan’ı hem de Eski Yunan medeniyeti için son derece önemli ve ticaretin merkezi olan bir şehir konumundadır. Yerleşimin bu kadar eskiye dayanması, mitolojinin kalbinde bulunması ve birbirinden harika doğal güzellikleri nedeni ile Atina dünya genelinden ziyaretçiler için bir cazibe merkezidir. Turizmin gelişmesine etki eden bu denli çok öğeyi bünyesinde barındırması ve ziyaretçilerinin hiç eksik olmaması Atina’nın devamlı hareketli halde olmasına neden olmuştur. Şehrin ismi koruyucusu olan savaş tanrıçası Athena’dan gelmektedir. Günümüzde kozmoplit ve modern bir yapı çizen şehir daha öncede söylediğimiz gibi antik dönemin en önemli kültür ve ticaret merkezlerinden biridir. Athina 1896 ve 2004 yaz olimpiyatlarına ev sahipliği yapmış bir şehirdir.

Türkiye üzerinden Atina otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlayabileceğiniz şehir kayıtlarda Avrupa’nın en büyük dördüncü şehri olarak geçmektedir. Eski Yunan’ın merkezi olarak kabul edilen bu şehir yıllar içerisinde pekçok fatih tarafından fethedilmiş ve her birinden farklı kültürel miraslar edinmeyi başarmıştır. Bu nedenle bugün yaşanılan Atina toprakları içerisinde ziyaretçileri için modern bir şehir çizgisi ile harmanlanmış çok sayıda tarihi ve kültürel değeri görebilme imkanı sunar. Türkiye üzerinden Atina otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlayabileceğiniz şehir, Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olarak ziyaretçilerine tanrıçaların ve tanrıların hikayelerini içeren geniş bir tarih, berrak ve turkuaz sular, temiz plajlar, canlı gece hayatı, güzel bir alışveriş deneyimi ve antik tapınakları görebilme imkanı sunar. Sıcak iklimi ile insanın içini ısıtan şehri ziyaret etmek için en uygun dönem olarak ilkbahar ve yaz ayları gösterilmektedir.

Atina’da Gezilecek Yerler
Türkiye üzerinden Atina otobüs bileti satın alarak seyahat edebileceğiniz bu şehirde; Avrupa’nın en eski yerleşim merkezlerinden biri olması nedeni ile çok sayıda tarihi ve kültürel miras bir arada bulunur. Atina otobüs bileti satın alarak şehre seyahat ettikten sonra, “Akropolis, Athena Nike Tapınağı, Parthenon, Erectheion, Akropolis Müzesi, Antik Agora, Hephaistos Tapınağı, Atina Ulusal Arkeoloji Müzesi, Plaka, Anafiotika, Panathenaic Stadyumu, Bizans Müzesi, Kiklad Sanat Müzesi, Kutsal Havariler Kilisesi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz. En uygun Atina otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Atina (Yunanistan) Otobüs Bileti