Ardahan Kastamonu Otobüs Bileti

Ardahan Kastamonu Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 1052 km'dir.

Ardahan Kastamonu otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Ardahan Kastamonu güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Ardahan Kastamonu seyahatinize başlamadan önce, Ardahan ve Kastamonu hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Ardahan ve Kastamonu şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Ardahan Kastamonu Otobüs Biletleri

 Ardahan Kastomunu otobüs bileti mi aradınız? Ardahan Kastamonu otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Azdavay, yüzölçümü 840 km2 olan Azdavay ilçesi doğuda Küre ve Ağlı, güneyde Daday, batıda Pınarbaşı ve Cide, kuzeybatıda Şenpazar, kuzeyde de Doğanyurt ilçeleriyle çevrilidir.

İlçe topraklarım yer yer 1.000 m’yi aşan Küre Dağlan engebelendirir. Bu dağlık alandaki plato düzlükleri akarsu vadileriyle yanlmıştır. İlçeden geçen en önemli akarsu olan Devrekâni Çayı Küre Dağlan’nm eteklerinden doğan çok sayıdaki küçük akarsuyun birleşmesiyle oluşur. Devrekâni Çayı'nın vadi tabanındaki düzlükler ilçedeki başhca bitkisel üretim alanıdır. İlçe topraklarının yüzde 60’ı ormanlarla kaplıdır. Kuzey kesimdeki Kart Dağı’nda bulunan geyikler ile karacalar için bir koruma ve üretme alanı kurulmuştur. İlçenin başhca mesire alanı Cide yolunun 10. kilometresindeki Akçasu ve Pınarbaşı yolundaki Suğla’dır.

Kaynaklan yetersiz olan ilçe nüfus yitirmektedir. İlçedeki başhca ekonomik etkinlikler ormancılık ve bitkisel üretimdir. Az miktarda buğday, arpa, şekerpancan ve meyve yetiştirilir.

Yörenin tarihine ilişkin yeterli bilgi yoktur. Azdavay 19. yüzyü sonlarında Kastamonu vilayeti Merkez sancağının Daday kazasına bağlı bir nahiye olarak yönetiliyordu. Cumhuriyet döneminde bu statüsünü uzun süre korudu; 1946’da ilçe yapüdı. İlçe merkezinin belediyesi de aynı tanhte kuruldu. Eskiden Çarşamba adıyla anılan kasaba il merkezi Kastamonu’ya 74 km uzaklıktadır.

Doğanyurt Yüzölçümü 190 km2 olan Doğanyurt ilçesi doğuda İnebolu, güneydoğuda Küre, güneyde Azdavay, güneybatıda Şenpazar, batıda Cide ilçeleri, kuzeyde de Karadeniz ile çevrilidir. Eskiden İnebolu’ya bağlı bir bucak olan Doğanyurt 1990’da çıkarılan bir yasayla ilçe yapıldı.

  Ardahan Hakkında
Nüfus:
36,214
Yüzölçümü:
4.967,63 km²
Plaka:
75
Telefon kodu:
(478)
Otogar:
Ardahan Otogarı
  Kastamonu Hakkında
Nüfus:
207,045
Yüzölçümü:
13.157,98 km²
Plaka:
37
Telefon kodu:
(366)
Otogar:
Kastamonu Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.