Yolcu Sayısı
1

Aksaray Kırklareli Otobüs Bileti

Aksaray Kırklareli Arası

 • En Ucuz Sefer0,00 ₺
 • Aksaray → Kırklareli Arası Kaç Km883 km
 • Aksaray → Kırklareli Arası Kaç Saat
 • Günlük Sefer Sayısı0
 • En Çok Sefer Yapan Firma
 • Sefer Yapan Firma Sayısı0

Aksaray Kırklareli Online Otobüs Bileti
Aksaray Kırklareli otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Aksaray Kırklareli güzergahı için arama yapın, Aksaray - Kırklareli arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Aksaray ve Kırklareli Şehirlerinde Ulaşım
Aksaray ve Kırklareli şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Aksaray Kırklareli seyahatinize başlamadan önce, Aksaray ve Kırklareli hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Aksaray → Kırklareli Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Aksaray - Kırklareli arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?
Aksaray - Kırklareli otobüs bileti fiyatı en ucuz 0,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti tarafından satılmaktadır.

Aksaray - Kırklareli arası hangi firmalar sefer düzenliyor?
Aksaray - Kırklareli arasında günlük ortalama 0 firma sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları .

Aksaray - Kırklareli arası otobüs ile ne kadar sürüyor?
Aksaray - Kırklareli arası otobüs yolculuğu ortalama 0dk sürmektedir.

Aksaray - Kırklareli arası uzaklık kaç km?
Aksaray - Kırklareli arası karayolu ile 883 km'dir.

Aksaray Kırklareli Otobüs Biletleri

 Aksaray Kırklareli otobüs bileti mi aradınız? Aksaray Kırklareli otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Demirköy, yüzölçümü 945 km2 olan Demirköy ilçesi kuzeyde Bulgaristan, doğuda Karadeniz, güneyde Vize, güneybatıda Pınarhisar ilçeleri, batıda da Merkez ilçeyle çevrilidir. İlçe topraklarının büyük bölümü dağlık ve ormanlıktır. İlçe alanının yansından fazlası ormanlarla kaphdır. Bu topraklan kuzeybatı- güneydoğu doğrultusunda uzanan Istranca (Yıldız) Dağları engebelendirir. İlçenin en yüksek noktası batı kesimdeki Mahya Da- ğı’nın 1.031 m’ye erişen doruğudur. Istranca Dağlan’mn yoğun bir orman örtüsüyle kaph kuzeydoğu yamaçlan bol yağış aldığından su kaynaklan açısından zengindir. Deringeçit ve Rezve (Mutlu) dereleri ile Bulanıkdere bu akarsuların başlıcalandır. Rezve Deresi Bulgaristan’la doğal sınır oluşturur.

Istranca Dağlan ile Karadeniz kıyı kuşağı arasında kalan alanda Demirköy ve Limanköy platoları vardır. Doğal bitki örtüsü açısından zengin olan bu platolar Deringeçit Deresi ile birbirinden ayrılır. Limanköy Platosu kuzeyde Rezve Deresi’yle bölündükten sonra Bulgaristan içlerine doğru uzanır. Demirköy Platosu ise Mahya Dağı ile İğneada arasında yer alır. Dalgalı bir yapı gösteren plato ormanlarla kaplıdır.

Istranca Dağları’nın doğusundaki İğneada alçak alanında yer alan küçük lagünler ilçe kıyılarının değişik özelliklerinden birini oluşturur. Kumul kuşaklan ile denizden ayrılan lagünlerin genellikle yazın Karadeniz’le bağlantısı kesilir. Erikli, Mert ve Sakpınar gölleri bu lagünlerin en önemlileridir. Çevreleri genellikle sazlık ve bataklık olan, arkalannda hemen ormanlar başlayan, yabanıl yaşama elverişli bir ortam oluşturan göllerin turizm potansiyeli yüksektir.

Fazla girintili çıkıntılı olmayan kıyılardaki en önemli girinti Limanköy Koyu’dur. Limanköy’ün doğusundaki çıkıntı İğneada Burnu adıyla anılır. İğneada 40-50 km uzunluğundaki kumsalı, zengin orman örtüsü ve konaklama tesisleriyle ilçenin iç turizm açısından en gelişmiş kesimidir. Akarsu ağızlarında birçok kuş çeşidi yaşar. Yakın zamana değin İğneada ile Çilingoz Koyu arasında Akdeniz foklarına rastlanırdı. Bu kesimdeki fokların soyunun tükendiği sanılmaktadır. Yaban domuzu, kurt, geyik, karaca gibi hayvanlar ormanlarda yaşadığı bilinen başlıca memelilerdir. Kıyıda yer alan dünya çapında önem taşıyan bir alüvyonlu orman alanı olan Saka Gölü Longozu’nda geyik ve karacalar için bir av koruma ve üretme alanı kurulmuştur. Saka Gölü Longozu dünya ölçeğinde eşsiz bir alüvyonlu orman ekosistemidir. Longozun 1.345 ha’hk bölümü 1988’de doğayı koruma alanı olarak ayrılmıştır. İlçenin önemli doğal değerlerinden biri de Dupnisa Mağarası’dır. Kırklareli ilinin en önemli mesirelerinden biri, İğneada’daki Mert Gölü orman içi dinlenme yeridir.

Başlıca ekonomik etkinlik balıkçılık ve ormancılıktır. İğneada’da modem bir balıkçı barınağı vardır. Ekili alanlar ilçe topraklarının yüzde 10’undan az yer tutar. Patates, buğday, fasulye ve elma ile kereste en önemli ürünlerdir. Demirköy ve İğneada’da fidanlıklar vardır. İlçedeki sanayi tesisleri kereste ve parke fabrikalarıdır.

Bugünkü adını bir zamanlar işletilmiş olan demir yataklarından olan Demirköy, Osmanlı döneminde Kırkkilise’ye (Kırklareli) bağlı bir nahiye merkeziyken 1908’de kaza yapıldı. OsmanlI döneminde avlak ve konaklama alanı olarak gelişen İğneada ve Ayastefanos köyü Demirköy’den daha eski yerleşmelerdir. Eskiden Samakov ya da Samakovcuk adıyla bilinen Demirköy 27 Temmuz 1920’de uğradığı Yunan işgalinden 2 Kasım 1922’de kurtuldu; belediyesi 1923’te kuruldu. Demirköy kasabası Bulanıkdere’nin doğusunda yer alır. Kasaba il merkezi Kırklare- li’ne 72 km uzaklıktadır. 

Aksaray Hakkında

 • Nüfus23.974
 • Yüzölçümü7.966 km2
 • Plaka68
 • Telefon kodu(382)
 • OtogarAksaray Otogarı

Kırklareli Hakkında

 • Nüfus232.309
 • Yüzölçümü6.300 km2
 • Plaka39
 • Telefon kodu(288)
 • OtogarKırklareli Otogarı

Yorumlar, Eleştiriler ve Şikayetler

Toplam Yorum Sayısı (0)
Aksaray → Kırklareli


Çok İyi
(0)
İyi
(0)
İdare Eder
(0)
Kötü
(0)
Çok Kötü
(0)

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
Bilet Destek Hattı0 850 885 1058(7 Gün / 09:00 - 20:00)
visa cardmaster cardipektr