Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Aksaray Kırıkkale Otobüs Bileti

Aksaray Kırıkkale Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 209 km'dir.

Aksaray Kırıkkale otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Aksaray Kırıkkale güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Aksaray Kırıkkale seyahatinize başlamadan önce, Aksaray ve Kırıkkale hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Aksaray ve Kırıkkale şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Aksaray Kırıkkale Otobüs Biletleri

 Aksaray Kırıkkale otobüs bileti mi aradınız? Aksaray Kırıkale otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Karakeçili ilçesi kuzeyde Bahşili, kuzeydoğuda Keskin, doğuda Çelebi ilçeleri, güney ve batıda da Ankara iliyle çevrilidir. Eskiden Balâ’ya bağlı bir bucak olan Karakeçili’nin üç köyü 1990’da çıkarılan yasa uyarınca bir araya getirilerek merkezi Karakeçili kasabası olmak üzere ilçe yapıldı. Karakeçili Belediyesi’nin kuruluş tarihi 1957’dir. Keskin ilçesi doğu ve güneyde Kırşehir ili, güneybatıda Çelebi, batıda Karakeçili ve Bahşili ilçeleriyle Merkez ilçe, kuzeyde gene Merkez ilçe ve Bahşeyh ilçesi, kuzeydoğuda da Delice ilçesiyle çevrilidir. Plato niteliğindeki ilçe topraklarını Dinek (Denek) Dağı engebelendirir. Doğuda Kılıç- özü, batıda da Kızılırmak ilçenin doğal sınırlarım çizer. Batıda Kızılırmak vadisinin bulunduğu alan günümüzde Kapulukaya Baraj Gölü’nün suları altındadır.

İlçede başlıca ekonomik etkinlik tarımdır. Yetiştirilen bitkisel ürünler buğday, arpa, ayçiçeği ve üzümdür. Az miktarda baklagiller, elma ve armut yetiştirilir. Koyun ve Ankara keçisi yetiştiriciliği de önemli bir geçim kaynağıdır. İlçe topraklarında bentonit ve volframit yatakları vardır.

Göçbeyli köyündeki höyük, Ceritkale köyü yakınındaki mağara konutlar ve kayalardaki çeşitli kabartmalar Hititlerden kalmadır. Yöreye ilk gelen ve hayvancüıkla uğraşan Türklerin Barak ve Cirit obalarını kurduğu bilinir. Gümüşlü kurşun yataklarını işletmek için yöreye gelen maden işçilerinin 19. yüzyıl ortalarında madenin 9 km kadar güneyinde kurduğu Denekmadeni yerleşmesi 15-20 haneden oluşan bir köydü. Madenin işletilmesi belli bir ekonomik geüşme sağlayınca Denekmadeni’ne Bosna-Hersek ve Romanya’dan gelen göçmenler yerleştirildi. 19. yüzyılda Ankara vilayetinin Kırşehir sancağına bağlı bir kaza merkezi olan Keskin, 1915’te Ankara Merkez sancağına bağlandı. Kaza merkezinin belediyesi 1894’te kuruldu. Cumhuriyet döneminde bu yönetsel durumunu koruyan Keskin ilçesi 1989’da kurulan Kırıkkale ilinin sınırları içine alındı.

Ankara-Kırşehir karayolu üzerinde yer alan Keskin kenti bu yolla il merkezi Kırıkkale’ye 27 km uzaklıktadır. Tek tarihsel yapısı 1871’de yapüan Çarşı Camisi’dir. Keskin Meslek Yüksekokulu Kırıkkale Üniversitesi’ne bağlıdır.

  Aksaray Hakkında
Nüfus:
23,974
Yüzölçümü:
7.965,51 km²
Plaka:
68
Telefon kodu:
(382)
Otogar:
Aksaray Otogarı
  Kırıkkale Hakkında
Nüfus:
231,831
Yüzölçümü:
4.569,76 km²
Plaka:
71
Telefon kodu:
(318)
Otogar:
Kırıkkale Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.