Ağrı Karaman Otobüs Bileti

Ağrı Karaman Arası

En Ucuz Sefer
-
Ağrı - Karaman Arası Kaç Km
1128 km
Ağrı - Karaman Arası Kaç Saat
1s
Günlük Sefer Sayısı
0
En Çok Sefer Yapan Firma
Sefer Yapan Firma Sayısı
0

Ağrı Karaman Online Otobüs Bileti
Ağrı Karaman otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Ağrı Karaman güzergahı için arama yapın, Ağrı - Karaman arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Ağrı ve Karaman Şehirlerinde Ulaşım
Ağrı ve Karaman şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Ağrı Karaman seyahatinize başlamadan önce, Ağrı ve Karaman hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Ağrı - Karaman Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ağrı - Karaman arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Ağrı - Karaman otobüs bileti fiyatı en ucuz 0,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti tarafından satılmaktadır.

Ağrı - Karaman arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Ağrı - Karaman arasında günlük ortalama 0 firma 0 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları .

Ağrı - Karaman arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Ağrı - Karaman arası otobüs yolculuğu ortalama 1s sürmektedir.

Ağrı - Karaman arası uzaklık kaç km?

Ağrı - Karaman arası karayolu ile 1128 km'dir.

Ağrı Karaman Otobüs Biletleri

 Ağrı Karaman otobüs bileti mi aradınız? Ağrı Karaman otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Anadolu’nun iç kesimlerini Akdeniz kıyısına bağlayan önemli bir ticaret yolu üzerindeki kentin Hititlerin yöreyi ele geçirmesinden önce kurulmuş olduğu sanılmaktadır.

MÖ 16. yüzyıl sonlarına ait Hitit kaynaklarında kentin adı Landa olarak geçer. Daha sonra Laranda ve Larenda olarak anıldı, Türkmenler kenti Larende olarak adlandırdı. Konya’ya gitmeden önce babası Bahaeddin Veled’le birlikte 1221’de Larende’ye gelen Mevlânâ Celaleddin Rumi burada evlendi ve oğlu Sultan Veled de burada doğdu. Anadolu Selçuklularının Ermenek yöresine yerleştirdiği Karamanlılar daha sonra Larende’yi merkez edinince kentin adını Karaman olarak değiştirdi. Bu adın yerleşmesi uzun bir zaman aldı ve kent Osmanlı döneminde bile Larende olarak anıldı. Karamanlı hükümdarı Mehmed Bey 1277’de Türkçenin resmi dil olduğunu açıkladı. Karamanlılar döneminde Karaman kenti Anadolu’daki önemli bir ticaret ve kültür merkeziydi.

Gelişmiş bir kent olan Karaman ilin kuzeyinde yer alır. Çevresindeki geniş tarım alanına hizmet veren önemli bir ticaret, ulaşım ve kültür merkezidir. Ereğü, Silifke ve Konya’dan gelen yollar kentte kesişir, Konya- Ulukışla demiryolu da buradan geçer. Karayoluyla Konya’ya 119 km, Niğde’ye 189 km, Mersin’e 236 km, Antalya’ya 369 km, Ankara’ya 377 km, Eskişehir’e 451 km ve İstanbul’a 781 km uzaklıktadır. Kentteki yükseköğretim kurumlan Selçuk Üniversitesi’ne bağlı Karaman İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Karaman Meslek, Karaman Beden Eğitimi ve Spor, Karaman Sağlık yüksekokullarıdır.

Zengin bir geçmişi olan Karaman yöresinde çok sayıda tarihsel yapıya rastlanır. Günümüzde iç bölümü sağlamlığını koruyan Karaman Kalesi’ni 12. yüzyılda Anadolu Selçuklularının yaptırdığı sanılır. 14. yüzyıldan kaldığı sanılan Yunus Emre Camisi ve Zaviyesi, Hacı Beyler Camisi (1358), Valide Sultan Camisi olarak da bilinen Aktekke (1370), Arapzade Camisi (1374), Dikbasan (Fasih) Camisi (1493), Paşa Camisi (1596), Şeyh Çelebi Mescidi, Hatuniye Medresesi (1381-82), Emir Musa Medresesi (14. yy), İbrahim Bey İmaret Medresesi (1432-33) ve Alaeddin Bey Kümbeti (1391) kentteki öbür tarihsel yapılardır. Alaçatı köyündeki Can Haşan Höyüğü önemli bir Kalkolitik Çağ yerleşmesidir. Merkez ilçe sınırları içindeki önemli tarihsel yapılar arasında Karadağ’ın yüksek kesimlerindeki Binbirkilise adıyla anılan manastır, kilise, şapel, bazilika ve haç planlı yapılar önemlidir. Akçaşehir köyünde Akçaşehir Camisi ve Hadım Göksuyu üstündeki 80 m uzunluğunda Bıçakçı Köprüsü vardır.

  Ağrı Hakkında
Nüfus:
294,705
Yüzölçümü:
11.498,67 km²
Plaka:
04
Telefon kodu:
(472)
Otogar:
Ağrı Otogarı
  Karaman Hakkında
Nüfus:
168,686
Yüzölçümü:
8.868,90 km²
Plaka:
70
Telefon kodu:
(338)
Otogar:
Karaman Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.