Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Ağrı Karabük Otobüs Bileti

Ağrı Karabük Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 1101 km'dir.

Ağrı Karabük otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Ağrı Karabük güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Ağrı Karabük seyahatinize başlamadan önce, Ağrı ve Karabük hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Ağrı ve Karabük şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Ağrı Karabük Otobüs Biletleri

 Ağrı Karabük otobüs bileti mi aradınız? Ağrı Karabük otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!


Eflani
Yüzölçümü 619 km2 olan Eflani ilçesi kuzeyde Bartın ve Kastamonu illeri, doğu ve güneyde gene Kastamonu ili, güneybatı ve batıda da Safranbolu ilçesiyle çevrilidir.

İlçe topraklan küçük akarsularla parçalanmış bir platoda yer alır. Bu topraklan Kuzey Anadolu Dağlan’na bağlı dağlar engebelendirir. En yüksek noktası kuzey kesimde 1.416 m’ye erişen Göktepe’dir. Bartın Çayı Gökte- pe’nin yamaçlarından doğar. Dağlık alanlar sık bir orman örtüsüyle kaplıdır.

Kaynakları yetersiz olan ilçe nüfus yitirmektedir. Başlıca ekonomik etkinlik tarımdır. Yetiştirilen başlıca ürünler az miktarda buğday, arpa, patates, şekerpancan ve soğandır. Elma ve armut da yetiştirilen ürünler arasındadır. Ekime elverişli alanlarınmın darlığından ötürü hayvancılık önem kazanmıştır, ilçe topraklan otlak bakımından zengindir. En çok sığn, koyun ve az sayıda da Ankara keçisi yetiştirilir. Ormancılık ve ancılık da önem taşır; bal ilçenin belli başlı tarım ürünlerinden biridir.

Bölgede ilk yerleşimin MÖ 1. yüzyılda Roma kuvvetlerine karşı bir savunma hattı oluşturmak amacıyla Bitinyalılarca kurulduğu sanılmaktadır. Yöre MÖ 70’te Roma, daha sonra da Bizans egemenliğine girdi. 1291’de yörede üstünlük sağlayan Candaroğullanna bir süre başkentük yapan Eflani, 1383’te I. Murad tarafından OsmanlIlara bağlandı. Uzun süre Safranbolu’ya bağlı bir nahiye olarak kaldı; 1953’te ilçe yapıldı. İlçe merkezinin belediyesi de aynı tarihte kuruldu. İlçe 1995’te kurulan Karabük iline bağlandı.

Dağlık bir alanda, ulaşım ağının dışında yer alan ilçe merkezi Eflani kasabası küçük, gelişmemiş bir yerleşimdir. Kasabayı Bartın-Safranbolu-Karabük karayoluna bağlayan 26 km’lik yol kışın bazen ulaşıma kapanır. Kasaba, il merkezi Karabük’e 44 km uzaklıktadır.

  Ağrı Hakkında
Nüfus:
294,705
Yüzölçümü:
11.498,67 km²
Plaka:
04
Telefon kodu:
(472)
Otogar:
Ağrı Otogarı
  Karabük Hakkında
Nüfus:
172,756
Yüzölçümü:
4.108,80 km²
Plaka:
78
Telefon kodu:
(370)
Otogar:
Karabük Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.