Uşak Havaalanı (USQ)

Uşak  Havaalanı (USQ)

Uşak Havaalanı Hakkında

Uşak uçak bileti alarak Uşak’a seyahat etmek için neredennereye en doğru adres. Sitemizde her zaman firmaların sunduğu cazip fiyatlara ulaşabilirsiniz. Önceleri askeri uçuşlar için kullanılan Uşak Havalimanı; 1998 yılında açılarak hizmete girmiştir. 2006 yılından itibaren ise sivil havacılık faaliyetleri için de kullanılmaktadır. İç ve dış hat uçuşların gerçekleştirildiği Uşak Havaalanı; şehir merkezinden 7 km uzaklıkta bulunmaktadır. Alana ulaşım otobüs, servis ve taksilerle sağlanmaktadır.
Dünya’nın en eski yerleşim yerlerinin bulunduğu Anadolu’da tarihi M.Ö 4 binlere dayanan bir şehir Uşak. Hititler’den Frigyalılar’a, Lidyalılar’dan Osmanlı’ya kadar farklı medeniyetlerin etkisi altında kalmıştır. Şehirde yaşamış medeniyetlerin izlerini sürmek ve tüm tarihi, kültürel eserleri yerinde görmek için sitemizi ziyaret ederek online uçak bileti alıp Uşak’a seyahat edebilirsiniz. Seyahatiniz sırasında Uşak’ta bulunduğunuz sürede gezip görebileceğiniz yerleri şöyle sıralmak mümkün. Blaundus Antik Kenti; yarımada özelliği gösteren bir alan üzerinde kurulmuş Helenistik dönemin en önemli şehirlerinden birisidir. Kalıntıları arasında kaya mezarları, tiyatro ve tapınaklar bulunmaktadır. Şehirde bulunan bir diğer Antik kent kalıntısı ise; Sebaste ( Selçikler ). Roma İmparatoru Augustus’un kurduğu şehirde iki kilise yer almaktadır. Roma döneminin önemli şehirlerinden biri olarak görülen kent; Sivaslı ilçesinde bulunmaktadır. Frigyalılardan kalma bir eser olan Clandras Köprüsü; Banaz Çayı üzerinde yükselmektedir. Köprü ayakları çayın iki yakasında bulunan tepeciklerdeki toprak zemine gömülmüştür. Köprü ayakları dağlara bindirilerek inşa edilmiştir. Etrafındaki yeşil alan ve çay manzarası görülmeye değerdir.
Uçak bileti sorgulama ve satın alma işlemlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Size en uygun seferler için aramanızı yaptıktan sonra, fiyatlar arasında karşılaştırma yapabilir ve bilet alımınız kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Biletiniz oluşturulduğunda email adresinize ve cep telefonunuza bir onay mesajı gönderilecektir.
Oyma sanatının en güzel örneklerinden biri olarak nitelendirilen Cimcim Çeşmesi; 1896 yılında yapılmıştır. Yapanı ya da yaptıranı hakkında kesin bir bilgi bulunmayan çeşme; ahşap bir çatıya sahiptir. Üzerine oyulan motifler ile dikkat çeken çeşmeye yörede yaşamış şairler tarafından yazılmış şiirler bulunmaktadır. Geleneksel Osmanlı ev mimarisinin görüldüğü Uşak Evleri; Aybek, Karaağaç, Işık ve Kurtuluş mahallelerinde görülebilir. Genellikle iki katlı olarak ahşaptan yapılma olan evler rengarenk dış cepheleriyle yan yana sıralanmaktadır.
Osmanlılardan şehre miras olarak kalan bir başka eser ise Burma Camidir. Şehir merkezinde bulunan caminin yapım tarihi kesin olarak bilinmemektedir. İki kubbeli olarak inşa edilmiş olan camini farklı dönemlerde tamirden geçtiği yapı hakkında bilinenler arasındadır. Karun gibi zengin olmak ne denmek? Bu deyimini mutlaka duymuşsunudur. Çok fazla para ve mülk sahibi kişileri ifade etmek için kullanılır. Yaşadığı dönemde zenginliği ile nam salmış olan Karun’un hazinesi Uşak’ta sergilenmektedir.
Lidya Kralı olan Karun’un hazinelerini Güre ilçesinde görebilirsiniz. Geçmişte bu hazineden çalınan pek çok eser olmuştur. Koleksiyonun en önemli parçası olarak kabul edilen Kanatlı Denizatı figürü; New York’ta bir müzede bulunmuş ve açılan davalar sonucunda Uşak’a geri getirtilmiştir.
Uşak’ta ne yenir? Alacatene Uşak’ın en meşhur yemeklerinin başında gelir. Mercimek ve bulgur kullanılarak yapılan Alacatene; çorba ve koyu kıvamlı bir yemek arasındadır. Üzerine salça ve acı biberle hazırlanan sos eklenilerek servis edilir. Köfte harcına haşlanmış pirinç eklenerek hazırlanan pirinç köfte, özellikle çay saatlerinde yapılan gül peksimeti, şekil verilen kalıptan ismini alan demir tatlısı, et basma ve cendere tatlısı Uşak’ta tadına mutlaka bakmanız gereken lezzetler arasında.
Uşak'a Giden Uçak Firmaları
BoraJet

Uşak Havalimanı İletişim

Tel. Santral:
0(276) 253 38 54 (5 HAT)
Havalimanı Müdürü (Başmüdür):
253 38 54
Faks:
0(276) 253 38 52
Adres:
Uşak Havaalani
Web sitesi:
Bulunduğu Şehir:
Uşak
Hizmete Giriş Yılı:
1998
Havaalanı Statüsü:
Sivil / Askeri
ICAO Kodu:
LTBO
IATA:
USQ
Trafik Tipi:
İç Hat
Terminalin Toplam Büyüklüğü:
1,460 m²
Coğrafik Koordinatları:
38°40`53"N, 29°28`18"E
Şehre Uzaklık:
7 km
Ulaşım:
Otobüs, Servis, Taksi
Yükseklik (AMSL):
2865 Feet (874 Metre)
Otopark Kapasitesi:
50 araç

Uşak Havaalanı - 5 Günlük Hava Tahmini

20 Şub Çarşamba
açık
12,3 °C
açık
21 Şub Perşembe
hafif yağmur
8,7 °C
hafif yağmur
22 Şub Cuma
açık
7,4 °C
açık
23 Şub Cumartesi
açık
5,5 °C
açık
24 Şub Pazar
açık
6,2 °C
açık

Uşak Havalimanı Ulaşım Haritası