Çorlu Havaalanı (TEQ)

Çorlu Havaalanı (TEQ)

Çorlu Havaalanı Hakkında

Tekirdağ hem turizm hem de sanayi ve ticaret için önemli bir şehirdir. Yolcuların en ucuz uçak biletleri ile ülke içinde en yoğun seyahat ettikleri şehirlerden birisidir. Tekirdağ Çorlu Havalimanı, 1998 yılında açılarak hizmete girmiştir. Sivil ve askeri havacılık faaliyetlerinde kullanılan Çorlu Havaalanı; iç ve dış hat seferlerin yapılmasına olanak sağlamaktadır.
Çorlu ilçe merkezinden 15 km uzaklıkta yer alan alana otobüs, servis ve taksilerle ulaşım sağlanmaktadır. Yıllık 600 bin yolcu ağırlama kapasitesine sahip olan Çorlu Havalimanında iç ve dış hatlar terminalleri aynı binadan hizmet vermektedir. Uçak bileti sorgulama işleminizi sitemiz üzerinden yaparak şehre uçabileceğiniz tüm firmaları ve cazip fiyat avantajlarını listeleyebilirsiniz. Dilediğiniz yerden bilet satın alabilmek için neredennereye’nin mobil uygulamasını da kullanabilirsiniz.
Türkiye’yi Avrupa’ya bağlayan kara yolu üzerinde olması ve ülkenin en önemli ekonomi şehri olan İstanbul’a yakınlığı Tekirdağ’ı bir cazibe merkezi haline getirmiştir. Turistik beldeleri ve iş olanakları ile yoğun bir nüfusa ev sahipliği yapmaktadır. Antik çağlardan beri pek çok kentin kurulduğu topraklarında; tarihi ve kültürel eserleri barındıran şehre uçak biletleri alarak seyahat ettiğinizde görmeniz gereken yerleri şöyle sıralayabiliriz.
Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi bir dönem Valilik binası olarak kullanılmış olan bir binada hizmet vermektedir. Antik çağlardan itibaren şehirde varlık göstermiş olan tüm medeniyetlerin kültürlerine ait eserler ve eşyaların sergilendiği müzede görebilecekleriniz arasında; savaş aletleri, mızrak uçları ve çeşitli süs eşyaları ile madeni paralar bulunmaktadır. Namık Kemal Evi şehirde müze olarak kullanılan bir başka yer. Vatan Şairi olarak da bilinen Namık Kemal’in yaşadığı semte inşa edilen evde; yazarın eşyaları ile şehirde yapılan kazılardan elde edilmiş bir takım eserler sergilenmektedir. İki katlı ve ahşap olarak inşa edilen ev Namık Kemal ve Atatürk’ün birlikte çekilen fotoğrafları ile süslenmiştir.
Bölgede bulunan en eski camilerden biri Mirliva Hüseyin Paşa Camisidir. Ters T şeklinde planlanan camii 1498 yılında inşa edilmiştir. İnecik Köyü’nde yer alan cami zamanında kervan yollarının geçtiği bir güzergah üzerinde bulunmaktadır. İldeki bir başka önemli camii ise; Kanuni dönemi sadrazamlarından Rüstem Paşa adına yaptırılan Rüstem Paşa Camisidir. Camii 1553 yılında inşa edilmiştir. Bu camide günümüzde de ibadet edilebilmektedir.
Tekirdağ yazlık ilçeleri ile mevsimde özellikle Marmara Bölgesi’nde yaşayan insanların tercih ettiği bir tatil beldesi olarak ön plana çıkar. Yabancı ve yerli turistlerin ilgi gösterdikleri şehir temiz denizi ve Mavi Bayraklı plajları ile tatilcileri ağırlamaktadır. Kumbağ geniş konaklama seçenekleri ile şehrin en sevilen yazlık ilçelerinden. Üzümleri ile meşhur Şarköy de en az Kumbağ kadar çok tatilci ağırlar. Marmara Denizine uzanan sahilleri ile yazın serinlemek ve güneşlenmek için en güzel yerlerden biri.
Tekirdağ’da ne yenir?
Tekirdağ köftesi şehrin en sevileni. Özellikle piyaz eşliğinde yenildiğinde lezzetine lezzet katılan köftelerden Tekirdağ’da bulunduğunuzda mutlaka tatmalısınız. Et ve sakatat ürünleri Tekirdağ ve civar illerde sık tüketilir. Ciğer sarması adı verilen yemek içine konulan iç pilav ile özellikle ılık olarak servis edilerek yenir. Tekirdağ çılbırı, damat paçası, akıtma, gaziler helvası, höşmerim, kaçamak ve kandilli mantı şehirde tadabileceğiniz diğer meşhur lezzetler arasında.
Tekirdağ Çorlu'ya Giden Uçak Firmaları
Anadolu Jet Bora Jet

Çorlu Havaalanı (TEQ) hakkında detaylı bilgi NeredenNereye.com'da! Çorlu Havaalanı Tekirdağ uçak bileti için sorgulama yapın, biletinizi online satın alın.
Popüler Seferler Fiyat
Ankara - Çorlu 79 TL
İzmir - Çorlu 232 TL
Antalya - Çorlu 232 TL
Adana - Çorlu 156 TL
Bodrum - Çorlu 397 TL
- HEMEN SATIN AL ! -

Çorlu Havalimanı İletişim

Tel. Santral:
0(282) 682 40 34 (40 HAT)
Havalimanı Müdürü (Başmüdür):
682 40 28
Havalimanı Müdürü (Nöbetçi):
682 40 30
Faks:
0(282) 682 40 29
Adres:
Tekirdağ Çorlu Havaalanı
Web sitesi:
Bulunduğu Şehir:
Tekirdağ
Hizmete Giriş Yılı:
1988
Havaalanı Statüsü:
Sivil / Askeri
ICAO Kodu:
LTBU
IATA:
TEQ
Trafik Tipi:
İç / Dış Hat
Terminalin Toplam Büyüklüğü:
6,521 m²
Coğrafik Koordinatları:
41°07`46"N, 27°54`23"E
Şehre Uzaklık:
15 km
Ulaşım:
Otobüs, Servis, Taksi
Otopark Kapasitesi:
297 araç

Çorlu Havaalanı - 5 Günlük Hava Tahmini

20 Şub Çarşamba
açık
10,8 °C
açık
21 Şub Perşembe
hafif yağmur
7,6 °C
hafif yağmur
22 Şub Cuma
hafif yağmur
8,8 °C
hafif yağmur
23 Şub Cumartesi
kar yağışlı
3,1 °C
kar yağışlı
24 Şub Pazar
açık
4,9 °C
açık

Çorlu Havalimanı Ulaşım Haritası