Nevşehir Kapadokya Havaalanı (NAV)

Nevşehir Kapadokya Havaalanı (NAV)

Nevşehir Kapadokya Havaalanı Hakkında

İstanbul’dan yapılan direkt uçuşlar ve diğer şehirlerden yapılan aktarmalı uçuşlarla Nevşehir Kapadokya Havaalanına en uygun Nevşehir uçak bileti ile ulaşmak mümkün. Şehir merkezinden 30 km uzaklıkta konumlandırılan Nevşehir Kapadokya Havalimanı 1998 yılında açılarak hizmete girmiştir. Haftanın her günü sefer düzenlenen bir alan olan Kapadokya Havaalanı ilçe merkezine de 11 km uzaklıkta bulunmaktadır. Alana ulaşımda otobüs, dolmuş ve taksilerden yararlanılmaktadır. Sivil havacılık faaliyetlerinin gerçekleştirildiği havaalanından iç ve dış hat uçuşlar yapılmaktadır. Özellikle yaz sezonunda Avrupa şehirlerinden direkt uçuşlarla yoğun olarak turistler bölgeye taşınmaktadır.
Uçak bileti sorgulama işleminizi neredennereye adresinde yaparak; şehre sefer düzenleyen tüm firmaları ve avantajlı fiyatlarını aynı sayfada görebilirsiniz. Size en uygun seferleri aratarak, listelenen seferler arasından fiyat karşılaştırması yaparak seçiminizi yapabilir ve bilet alımınızı kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.  Tarih öncesi çağlardan beri yerleşimin olduğu bir bölge Nevşehir, üzerinde varlık gösteren medeniyetlerden beslenen kültürü ve bu medeniyetlerin bıraktığı eserlerle bir açık hava müzesi adeta. Dünya’da eşine az rastlanan doğal oluşumlar olan Peri Bacaları şehrin en önemli simgeleri. Nevşehir’e ucuza uçak bileti ile seyahat ettiğinizde görebileceğiniz ve ziyaret edebileceğiniz yerlerin başlıcaları şöyle sıralanabilir. 

Yerli ve yabancı turistlerin ucuz uçak biletleri ile ulaştıkları Nevşehir’de en çok ziyaret ettikleri yerlerden biri Kapadokya. 60 milyon yıl önce bölgede aktif olan yanardağların püskürttüğü lav ve kül tabakası, aradan geçen zaman boyunca yağmur ve rüzgar etkisiyle peri bacası adı verilen şekilleri almıştır. İnsan müdahalesi olmadan oluşan bu doğal şekillere şehrin farklı bölgelerinde de rastlamak mümkündür. Peri bacalarının birçoğu günümüzde otel ve restoran olarak da kullanılmaktadır. Ayrıca erken saatlerde düzenlenen balon turları ile bölgenin üzerinde uçarak Güneş’in peri bacaları üzerine doğuşunu da izleyebilirsiniz. Havalanan onlarca balon gökyüzünde renk cümbüşü ile hareket ederken bolca fotoğraf çekmeyi de ihmal etmemelisiniz. Ayrıca bölge ilk hristiyanların yaşadığı bir merkez olarak da bilinmektedir. Yer altı kiliseleri ve yer altı şehirleri de bölgede ziyaret edilebilen yerler arasında. Peri bacalarına ve yer altı şehirlerine rastlayabileceğiniz bir diğer ilçe ise Ürgüp. Bölgede en önemli uğraşlardan biri olan çanak ve çömlek yapımı ile ilgili atölyeleri ziyaret edip, el yapımı ürünler satın alabileceğiniz bir yer ayrıca burası. Ihlara Vadisi Nevşehir’de bulunan doğal güzelliklerden sadece bir tanesi. Bölgedeki aktif yanardağların oluşturduğu bir vadi olan Ihlara Vadisi; Melendiz Çayı boyunca 14 km uzanmaktadır. Vadide mezarlar ve kiliseler yer almaktadır. Şehirdeki bir diğer vadi de Güvercinlik Vadisidir. 4 km uzunluğunda olan vadi güvercinlerin toplandığı bir yer olduğu için bu adla anılmaktadır. İçerisinde şelale de bulunan vadinin tepesinden eşsiz Göreme ve peri bacaları manzarasını izlemenin tadını çıkarabilirsiniz. 

Ağpakla kuru fasulyeye Nevşehir yöresinde verilen ad. Her yörede çokça sevilen kuru fasulye burada güveçlerde ve kemikli etle pişirilir. Nohutlu yahni çömlek yemeklerinin en lezzetlilerinden. Salça ve soğanla tatlandırılan koyun eti, nohutla harmanlanır ve kısık ateşte uzun süre pişirilir. İçerisinde bulgur bulunan sütlü çorba hem besleyici hem de sağlıklı bir yemek olarak yörede sıklıkla tüketilmektedir. Gendirme ve Kayısı dolması da Nevşehir’in öne çıkan diğer lezzetleri. Nevşehir’de bulunduğunuz dönem bağ bozumuna denk gelirse bölgede yetişen enfes üzümlerden de bolca yemelisiniz. Alkol tüketiyorsanız bu üzümlerden yapılan şarapları da deneyebilirsiniz. Bölgedeki üzümlerden elde edilen şaraplar dünya piyasasında da tercih edilmektedir. 


Nevşehir'e Giden Uçak Firmaları


Türk Hava Yolları

AnadoluJet 
Pegasus

Nevşehir Kapadokya Havaalanı (NAV) hakkında detaylı bilgi NeredenNereye.com'da! Nevşehir Kapadokya Havaalanı Nevşehir uçak bileti için sorgulama yapın, biletinizi online satın alın.
Popüler Seferler Fiyat
İstanbul - Nevşehir 149 TL
Ankara - Nevşehir 185 TL
Adana - Nevşehir 307 TL
İzmir - Nevşehir 205 TL
Bodrum - Nevşehir 461 TL
- HEMEN SATIN AL ! -

Nevşehir Kapadokya Havalimanı İletişim

Tel. Santral:
0(384) 421 44 55 (15 HAT)
Havalimanı Müdürü (Başmüdür):
421 44 50
Havalimanı Müdürü (Nöbetçi):
421 44 52
Faks:
0(384) 421 44 51
Adres:
Tuzköyü Bld. Nevşehir Kapadokya Havaalanı Girişi Gülşehir/Nevşehir
Web sitesi:
Bulunduğu Şehir:
Nevşehir
Hizmete Giriş Yılı:
1998
Havaalanı Statüsü:
Sivil
ICAO Kodu:
LTAZ
IATA:
NAV
Trafik Tipi:
İç / Dış Hat
Terminalin Toplam Büyüklüğü:
3,500 m²
Coğrafik Koordinatları:
38°46`35"N, 34°31`35"E
Şehre Uzaklık:
30 km
Ulaşım:
Servis, Taksi
Yükseklik (AMSL):
3087 FT (941.13 M)
VİP:
Var
Cafe Restoran:
Var
Sağlık Hizmetleri:
Var
Otopark Kapasitesi:
400 araç

Nevşehir Kapadokya Havaalanı - 5 Günlük Hava Tahmini

20 Şub Çarşamba
açık
8,9 °C
açık
21 Şub Perşembe
açık
9,1 °C
açık
22 Şub Cuma
açık
8 °C
açık
23 Şub Cumartesi
hafif yağmur
7 °C
hafif yağmur
24 Şub Pazar
açık
4,7 °C
açık

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Ulaşım Haritası