Muğla Dalaman Havaalanı (DLM)

Muğla Dalaman Havaalanı (DLM)

Muğla Dalaman Havaalanı Hakkında

Muğla uçak bileti alarak seyahat ettiğinizde ulaşabileceğiniz iki havalimanından biri Dalaman Havalimanı’dır. 1981 yılından beri hizmette olan alan sivil ve askeri uçuşlar için kullanılmaktadır. Dalaman Havaalanın’ndan iç ve dış hat uçuşlar gerçekleştirilmektedir. İlçe merkezinden 6 km uzaklıkta bulunan alana ulaşım servis, taksi ve otobüsler ile sağlanmaktadır.
Dalaman’da şuana kadar herhangi bir arkeolojik araştırma yapılmadığı için ilçe tarihi ile bilinenler kısıtlı. Ancak bereketli toprakları ve deniziyle Muğla’nın yazlık ilçesi olan bu yerin dünyada eşine pek rastlanmayan bir özelliği var. Dalaman Dünya’da tren yolu olmamasına rağmen tren garına sahip olan tek yerleşim yeri. Bu durumun enteresan hikayesi ise şöyle; Mısır valisi Abbas Hilmi Paşa Fransız mimarlara hazırlattığı planlarla İskenderiye’ye bir gar, Dalamana da bir köşk yaptırmak istemişti. Ancak inşaat için hazırlanan plan ve malzemeler yanlış yerlere gönderilince; Vali İskenderiye’de bir köşk ve Dalaman’da bir gar yaptırmış oldu. En uygun uçak bileti aramanızı sitemizden yaparak başta Dalaman olmak üzere Muğla’nın birbirinden güzel noktalarına seyahat edebilirsiniz. Sitenin üst kısmında bulunan arama kutucuklarına gerekli bilgileri girdikten sonra sorgulamanızı yapabilir ve sizin için en uygun seferleri listeleyebilirsiniz. Seferler arasından seçiminizi yaptıktan sonra bilet alımınızı anlaşılır yönlendirmeler sayesinde kolayca tamamlayabilirsiniz.
Muğla’da gidebileceğiniz yerler bu kadarla da sınırlı değil. Datça, Marmaris, Fethiye ve Dalyan’da ilin öne çıkan yazlık ilçeleri. Ayrıca şehirde kaplıcalar da bulunmakta; Gebeler ılıcası ve Sultaniye Kaplıcası ile Karaada Maden Suyu içmeleri yaz kış misafirlerini bekliyor. Ülkenin en önemli iki yazlık beldesi olan Milas ve Bodrum’a da Dalaman’dan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yazlık bir şehir olmasından dolayı Muğla’da oldukça fazla konaklama tesisi bulunmaktadır. Yolculuğunuz öncesi özellikle yaz dönemi ise kalmak istediğiniz otele rezervasyon yaptırmanızda fayda var. 

Dalaman'a Giden Uçak Firmaları

Türk Hava Yolları
Pegasus  
Atlasjet  
Onur Air 
Lufhansa 
EasyJet 

Muğla Dalaman Havalimanı İletişim

Tel. Santral:
0(252) 792 52 91 - 792 53 68
Havalimanı Müdürü (Başmüdür):
792 52 99
Havalimanı Müdürü (Nöbetçi):
792 53 82
Faks:
0(252) 792 52 96
Adres:
Dalaman Havaalanı
Web sitesi:
Bulunduğu Şehir:
Muğla
Hizmete Giriş Yılı:
1981
Havaalanı Statüsü:
Sivil / Askeri
ICAO Kodu:
LTBS
IATA:
DLM
Trafik Tipi:
İç / Dış Hat
Terminalin Toplam Büyüklüğü:
118,005 m²
Coğrafik Koordinatları:
36°42`45"N, 28°47`29"E
İşletmeci:
İç Hatlar-DHMİ, Dış Hatlar-ATM
Şehre Uzaklık:
6 km
Ulaşım:
Otobüs, Servis, Taksi
Yükseklik (AMSL):
20 FT (6.15 M)
VİP:
Var
CİP:
Var
Banka Hizmetleri:
Var
Sağlık Hizmetleri:
Var
Otopark Kapasitesi:
1355 araç

Muğla Dalaman Havaalanı - 5 Günlük Hava Tahmini

16 Şub Cumartesi
hafif yağmur
9,5 °C
hafif yağmur
17 Şub Pazar
açık
9,8 °C
açık
18 Şub Pazartesi
hafif yağmur
11,5 °C
hafif yağmur
19 Şub Salı
açık
13,2 °C
açık
20 Şub Çarşamba
açık
14,1 °C
açık

Muğla Dalaman Havalimanı Ulaşım Haritası