Zafer Havaalanı (KZR)

 Zafer Havaalanı (KZR)

Zafer Havaalanı Hakkında

En ucuz Kütahya uçak bileti ile ulaşım sağlanabilen Zafer Havalimanı üç ilin yolcu trafiğini üstlenmektedir. 2012 yılında hizmete açılan havaalanı Kütahya’da bulunmaktadır. Türkiye’nin ilk bölgesel havaalanı olma özelliğini taşıyan Zafer Havalimanı aynı zamanda Afyonkarahisar ve Uşak illerinin de yolcu yükünü taşımaktadır. Yıllık 2 milyon yolcu ağırlama kapasitesine sahip olan havaalanı şehir merkezine 43 km mesafede bulunmaktadır. Alan Afyon’a 60, Uşak’a ise 101 km uzaklıktadır. Her şehirden servisler ve minibüsler ile kolay ulaşılabilen bir konumda yer almaktadır. Özellikle hac döneminde İstanbul’da yaşanan yolcu yoğunluğunun da yükünü azaltmak ve çevrede bulunan termal tesislere yabancı turistlerin de ilgi göstermesini sağlamak amacıyla inşa edilen Zafer Havaalanı; yurt dışına yapılan ve yurt dışından gerçekleşen uçuşlarla gurbetçi vatandaşların kolay ulaşım sağlamalarına zemin hazırlamıştır.
Online uçak bileti aramanızı sitemiz üzerinden yaparak firmaların indirimli fiyatlarından yararlanabilirsiniz.Neredennereye adresinde her zaman en uygun biletleri bulabilir ve güvenli ödeme sistemi sayesinde bilet alımınızı pratik bir şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Kütahya; karasal ve ılıman iklim özelliklerinin aynı anda görüldüğü bir şehirdir. Şehrin Anadolu’ya yakın doğu bölgelerinde yazlar sıcak ve kurak geçerken, kışlar soğuk ve yağışlı yaşanır. Batı bölgelerinde ise daha ılıman bir iklim yaşanır. Güncel Kütaya hava durumu bilgisine de sitemizde ulaşabilirsiniz. 5 bin yıllık tarihe sahip olan şehirde özellikle Germiyanoğulları’ndan kalma birçok tarihi esere rastlamak mümkündür.
Şehirde Anadolu’da egemen olmuş farklı medeniyetlerden kalan yapılar da bulunmaktadır. Hitiler, Frigler, Makedonlar, Roma ve Bizans ile Selçuklular ve Osmanlılar şehre izlerini bırakan uygarlıklar. Ucuza uçak bileti sahibi olarak yolculuk ettiğiniz Kütahya’da gezip görmeniz gereken yerleri şöyle sıralayabiliriz. Kütahya, Afyon ve Eskişehir illeri arasında geniş bir bölgeye yayılan Frig Vadisi’nde; Frigyalılar döneminden kalma tarihi eserleri ve ören yerini ziyaret edebilirsiniz. Bölgede yer altı şehirleri ve anıtların yanı sıra doğal oluşum olan peri bacalarını da görebilirsiniz. Kütahya’da bulunan bir diğer önemli antik kent ise Aizanoi Antik Kentidir. Çavdarhisar ilçesinde bulunan kentin M.Ö. 3. Yy’da inşa edildiği bilinmektedir.
Dünya’daki ilk borsalardan birinin yer aldığı şehirde gelişmiş sanatsal faaliyetlerinin olduğuna dair bulgulara rastlanmıştır. Büyük bir tiyatro ve stadyumun yapısının bulunduğu antik kent; Zeus tapınağına da ev sahipliği yapmaktadır. Köprüleri ve sütunlu caddelerinde yürürken bu şehirde kendinizi antik dönemlerdeymiş gibi hissedebilirsiniz. Şehirde bir tepe üzerine kurulmuş olan ve 3 farklı bölümden oluşan Kütahya Kalesi Bizanslılar döneminde inşa edilmiştir. İç, aşağı ve yukarı kalelerden meydana gelen yapı tarih boyunca Germiyanoğulları, Selçuklular ve Osmanlılar tarafından da kullanılmıştır. Her devlet kalede kendi koşullarına göre düzenlemeler ve yenilemeler yapmıştır.  Kütahya ve çevresinde yapılan kazılardan çıkarılan tarihi eserler Kütahya Arkeoloji Müzesi’nde sergilenmektedir. Pazartesi dışında haftanın her günü ziyaret edilebilen müzede antik çağlarda kullanılan günlük eşyaları, heykelleri ve önemli yazıtları görebilirsiniz. Çinicilik işleriyle ünlü Kütahya’da ziyaret etmeniz gereken bir diğer müze ise Kütahya Çini Müzesi. Anadolu medeniyetlerinden kalma çinilerin sergilendiği müzede ayrıca taş kitabeler ile farklı tarihi eserleri görebilmeniz mümkün. 1999 yılında açılan müze ülkenin tek çini müzesi olma özelliğini taşıyor. 

Kütahya’da ne yenir? Özellikle hamur işleri ile ön planda olan Kütahya’da gözlemelerin en lezzetlilerini tadabilirsiniz. Haşhaşlı gözleme şehirde deneyebileceğiniz değişik bir tat. Sini mantısı, Dolamber böreği, cimcik, haşhaşlı lokum şehirde sıkça yapılan ve sevilen hamur işleri. Bunların dışında Kütahya köftesi ve ılıbada dolması da şehre özgü yemeklerden. 

Kütahya'ya Giden Uçak Firmaları

Türk Hava Yolları

Zafer Havaalanı (KZR) hakkında detaylı bilgi NeredenNereye.com'da! Zafer Havaalanı Kütahya uçak bileti için sorgulama yapın, biletinizi online satın alın.
Popüler Seferler Fiyat
İstanbul - Kütahya 104 TL
Bodrum - Kütahya 181 TL
İzmir - Kütahya 201 TL
Adana - Kütahya 367 TL
Gaziantep - Kütahya 457 TL
- HEMEN SATIN AL ! -

Zafer Havalimanı İletişim

Tel. Santral:
0(274) 444 39 37 - 327 30 30
Havalimanı Müdürü (Nöbetçi):
530-956 10 89
Faks:
0(274) 327 30 31
Adres:
Kütahya Zafer Havaalanı
Web sitesi:
Bulunduğu Şehir:
Kütahya
Hizmete Giriş Yılı:
2012
Havaalanı Statüsü:
Sivil
ICAO Kodu:
LTBZ
IATA:
KZR
Trafik Tipi:
İç / Dış Hat
Terminalin Toplam Büyüklüğü:
17,600 m²
Coğrafik Koordinatları:
39°06`41.24"N, 30°07`48.78"E
İşletmeci:
IC İÇTAŞ İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Şehre Uzaklık:
45 km
Ulaşım:
Otobüs, Servis,Taksi
Yükseklik (AMSL):
1012.50 m
VİP:
Var
CİP:
Var
Otopark Kapasitesi:
200 araç

Zafer Havaalanı - 5 Günlük Hava Tahmini

20 Şub Çarşamba
açık
10,4 °C
açık
21 Şub Perşembe
açık
8,7 °C
açık
22 Şub Cuma
hafif kar yağışlı
2,1 °C
hafif kar yağışlı
23 Şub Cumartesi
kar yağışlı
1 °C
kar yağışlı
24 Şub Pazar
hafif kar yağışlı
1,7 °C
hafif kar yağışlı

Zafer Havalimanı Ulaşım Haritası