Sabiha Gökçen Havaalanı (SAW)

Sabiha Gökçen  Havaalanı (SAW)

Sabiha Gökçen Havaalanı Hakkında

Türkiye’nin nüfus ve ekonomi açısından en büyük şehri olan İstanbul; iki kıtada birden toprak bulunduran nadir şehirlerden. Hemen Ankara İstanbul uçak bileti veya Adana İstanbul uçak bileti alarak Ankara ve Adana'dan İstanbul'a gelebilirsiniz.
İstanbul Boğazı üzerinde bulunan köprüleri ile de Avrupa ve Asya arasında kesintisiz bağlantı sağlayan tek şehir. İstanbul’a hava yolu ile ulaşım iki havalimanından sağlanmaktadır. Şehrin Avrupa kıtası tarafında bulunan Atatürk Havalimanı ve Asya kıtası tarafında bulunan Sabiha Gökçen Havaalanı. İsmini Dünya’nın ilk kadın savaş pilotu ve Türkiye’nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen’den alan diğer havalimanı; Pendik ilçesinde bulunmaktadır. İzmir İstanbul uçak bileti alarak güzel İzmir'den güzide İstanbul'a hızlıca gelebilirsiniz.
2001 yılından beri hizmet veren Sabiha Gökçen Havalimanı; yıllık 25 milyon yolcu kapasitesine sahiptir. Her geçen yıl artan yolcu sayısıyla Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanı unvanını kazanmıştır. Sabiha Gökçen Havalimanı’na otobüs ve servislerle ulaşabilirsiniz. Şehirde yoğun olarak kullanılan bir hat olan Kadıköy – Kartal metrosunun havaalanına uzatılması için çalışmalar devam ediyor. 2017 yılına kadar tamamlanması öngörülen hattın açılışından sonra; Sabiha Gökçen’e ulaşımda büyük bir kolaylık sağlanmış olacak. Şehre seyahatiniz için enucuz uçak bileti aramanızı neredennereye üzerinden yapabilir ve sizin için en avantajlı seferleri görüntüleyebilirsiniz. İstanbul Ankara uçak bileti veya İstanbul İzmir uçak bileti alarak İstanbul şehrinden Ankara ve İzmir'e de geçiş yapabilirsiniz.
Her iki havalimanından da yurt içi ve yurt dışı uçuşlar gerçekleştirilmektedir. 1953 yılından beri hizmet vermekte olan Atatürk Havaalanı Türkiye’nin en büyük havaalanıdır. Şehir merkezinden 24 km uzaklıkta bulunan havaalanına ulaşım otobüsler, servisler ve metro ile kolayca sağlanmaktadır. İstanbul Yenikapı’dan binebileceğiniz metro hattı direkt olarak sizi Atatürk Havalimanı içine kolayca ulaştırmaktadır. Şehre dilediğiniz yerden en uygun uçak bileti ile seyahat ettiğinizde inişiniz bu alana gerçekleşecekse, alandan toplu taşıma araçları ile İstanbul içinde her noktaya ulaşabilirsiniz. Bu iki havalimanı dışında İstanbul’da yapımı halen devam eden ve ismi henüz belirlenmeyen bir havalimanı daha olacak.
Şehrin kuzey bölgesinde Arnavutköy ilçe sınırları içerisinde bulunacak havalimanının; yıllık 150 milyonluk yolcu kapasitesine sahip olması öngörülüyor. 2018’de ilk etabının bitirilmesi planlanan projeyle eş zamanlı olarak kara yolu ve toplu ulaşım ağlarının da inşası sürdürülmektedir. İstanbul Adana uçak bileti kampanyalarımız ile İstanbul'dan Adana'ya en uygun fiyatlarla seyahat edebilirsiniz.
Online uçak bileti aramanızı sitemizden yaparak sizin için en uygun seferleri listeleyebilirsiniz. Bunun için sitedeki arama kısmına bulunduğunuz şehri ve seyahat edeceğiniz şehir ile birlikte seyahat tarihiniz de ekleyerek sorgulamanızı yapmanız gerekli. Firmaların özel indirimlerle sundukları fiyatlara sahip seferler arasından dilediğinizi seçerek, biletinizi kolaylıkla satın alabilirsiniz. İstanbul’da nereler gezilir? Şehirde bulunurken hangi eserleri görebilirsiniz?
Şehirde bulunduğunuz size yardımcı olabilecek bilgiler yazının devamında. Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapan şehir; tarih boyunca değişik adlarla anılmıştır. Şehrin bilinen ilk adı Byzantion’dur. Şehirde tarihi boyunca farklı dil, din ve ırktan insan bir arada yaşam sürmüştür. Bu kültür ve medeniyetlerin izleri şehrin her bölgesindeki eserlerde öne çıkmaktadır. İstanbul’un fethinin simgesi konumundaki Ayasofya Müzesi, Bizans İmparatorluğu döneminde şehre su sağlamak için yaptırılan Yerebatan Sarnıcı, Osmanlı’nın ihtişamını gözler önüne seren Topkapı Sarayı ve Sultan Ahmet Camii. Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bu eserler Fatih ilçesine bağlı Sultanahmet semtinde yer almaktadır. Bizans ve Osmanlı yönetiminde önemli bir konumda olan bu bölge; pek çok tarihi esere ev sahipliği yapmaktadır.
İstanbul ziyaretiniz sırasında birbirlerine birkaç adım mesafede bulunan bu tarihi yapıları mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ayrıca bölge içerisinde yer alan Alman Çeşmesi, hipodrom kalıntıları dikilitaşlar, Million taşı ( 4. Y.y’da inşa edilen ve İstanbul’u sıfır noktası kabul ederek, dünya şehirlerinin uzaklıklarının hesaplandığı anıt yapı ) kalıntılarını da görebilirsiniz. Bölgede bulunan otel ve restoranlarda Türk ve Dünya mutfağından pek çok lezzeti tadabilirsiniz. Ancak Sultanahmet’de bulunuyorsanız meşhur Sultanahmet köftesini yemeden gezinizi sonlandırmamalısınız.
İstanbul’da bulunup da vapura binmemek olmaz. İki yaka arasında işleyen vapurlarda sıcacık çayınızı içerken; vapurların arkasına takılıp uçan martılara simit atmak. Eminönü’nde bulunan Mısır Çarşısı’ndan çeşit çeşit baharat ve lokumlardan almak. Kapalıçarşı’da kuyumcuları dolaşıp çarşı ortasındaki bedestende bir kahve içmek. Boğaz havası almak için sahile inmek. Emirgan Korusu’nda lale zamanı ( Özellikle Nisan ayı içerisinde ) fotoğraf çekmek. Beyoğlu İstiklal Caddesi boyunca yürümek ve ya 100 yıllık mazisi olan tramvaylarla yolculuk etmek; pasajlardan alışveriş yapmak. Bahar ve yaz döneminde adalara gitmek; faytonla gezinti yapmak. Şehirde mutlaka yapmanız gerekenler arasında.

İstanbul'a Giden Uçak Firmaları
Türk Hava Yolları AnadoluJet Pegasus Onur Air Atlasjet Sun Express Bora Jet

Sabiha Gökçen Havaalanı (SAW) hakkında detaylı bilgi NeredenNereye.com'da! Sabiha Gökçen Havaalanı İstanbul (Anadolu) uçak bileti için sorgulama yapın, biletinizi online satın alın.
Popüler Seferler Fiyat
Çanakkale - İstanbul 109 TL
Kütahya - İstanbul 104 TL
Denizli - İstanbul 54 TL
Ankara - İstanbul 54 TL
Isparta - İstanbul 104 TL
- HEMEN SATIN AL ! -

Sabiha Gökçen Havalimanı İletişim

Tel. Santral:
0(216) 588 88 88
Faks:
0(216) 588 80 10
Adres:
İstanbul Sabiha Gökçen Havaalani
Web sitesi:
Bulunduğu Şehir:
İstanbul (Anadolu)
Hizmete Giriş Yılı:
2001
IATA:
SAW
VİP:
Var
Yabancı Konuklar Köşkü:
Var
Cafe Restoran:
Var
Sağlık Hizmetleri:
Var

Sabiha Gökçen Havalimanı Ulaşım Haritası