Isparta Süleyman Demirel Havaalanı (ISE)

Isparta Süleyman Demirel Havaalanı (ISE)

Isparta Süleyman Demirel Havaalanı Hakkında

Süleyman Demirel Havaalanı’na haftanın 6 günü İstanbul’dan karşılıklı seferler düzenlenmektedir. Perşembe hariç her gün düzenlenen seferlerle Isparta’ya direkt uçabileceğiniz gibi, diğer şehirlerden de ucuz Isparta otobüs bileti ile şehre aktarmalı uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz. Şehir merkezine 30 km uzaklıkta bulunan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı; 1997 yılından beri sivil havacılığın hizmetindedir. Servis ve taksiler ile ulaşımın kolayca sağlandığı havaalanı yılda 1,5 milyon yolcu ağırlama kapasitesine sahiptir.
Isparta Akdeniz ve karasal iklimin etkisi altında bulunur. Şehrin kuzey kesimleri karasal iklim özelliklerini daha belirgin yaşar. Bu bölgelerde kışlar sert geçer ve yazlar aynı oranda sıcaktır. neredennereye’de güncel Isparta hava durumu bilgisine de ulaşabilirsiniz.  Davrak Kayak Merkezi kış turizmi için önemli bir nokta. Şehir merkezine yakınlığı ve kolay ulaşım imkanları ile kayak severler tarafından tercih edilen merkez; Eğirdir Gölü’ne hakim konumuyla muhteşem bir manzara da vaat ediyor. Kış aylarında en uygun uçak bileti sahibi olarak şehre seyahat ederseniz buraya mutlaka uğramalısınız. Şehrin güney kısımlarında Akdeniz’e inildikçe şehir daha ılıman bir iklim özelliği gösterir. Kurak geçen yazlara oranla serin kışlar yaşanmaktadır. Göller bölgesi olarak adlandırılan bölgede yer alan Isparta’da birçok doğal göl bulunmaktadır. Yaz kış enfes manzaralar sunan bu göllerin çevresinde bulunan mesire ve piknik alanlarında vakit geçirmelisiniz.  Yazılı Kanyon, Kızıldağ Milli Parkı, Milas Mesire Yeri, Tota Yaylaları ve İçmeleri, Kovada Gölü, Karacaören Baraj Gölü, Gölcük Krater Gölü ve Milli Parkı ile Lavanta Vadisi Isparta’da görmeniz gereken doğal güzellikler arasında. Isparta geniş gül bahçelerine sahiptir ve şehirden adını alan Isparta Gülleri tüm dünyada tanınmaktadır. Isparta’da bulunduğunuz sürede gülden yapılan veya içinde gül aroması bulunan pek çok ürünle karşılaşabilirsiniz. Yiyeceklerde tat vermesi amacıyla kullanılan gül, krem ve parfümlerde güzel koku için esans olarak kullanılır. Cilde faydalı olduğu söylenen gülsuyu Isparta’da en çok kullanılan ürünlerin başında gelir. Bunun dışında güllü lokum, gül yağı, gül kokulu tespih ve hatta gül kokulu seccade bile bulabilirsiniz. Online uçak bileti aramanızı sitemizden yaparak her zaman indirimli fiyatlara sahip olabilirsiniz. Aramanızı yaparak sizin için en uygun seferleri listeleyebilir ve güvenli ödeme sistemi ile biletinizi rahatlıkla satın alabilirsiniz. Isparta tarihi ve kültürel yapılara da ev sahipliği yapan bir şehir.  
A
ntiocheia Antik Kenti ve Adada Antik Kenti; Helenistik dönemden kalma harabeler olarak ziyaretçilerin ilgisini çeken yerlerden. Antik kentlerden çıkarılan arkeolojik eserlerde dönemin özelliklerini ve kullanılan eşyaları görmek isteyenler için kentlerde sergileniyor. Antiocheia Antik Kenti’nin 5 km uzağında bulunan Men Tapınağı; M.Ö. 4. Yy’da inşa edilmiştir. Ay Tanrısı olarak kabul edilen Men’e adanan tapınağın dışında bölgede kilise, stadyum ve evlerde yer almaktadır. 
Isparta’da tadabileceğiniz yöresel yemekler arasında sazan dolması ilk sırada yer almalı. Bölgede bulunan göllerden avlanan tatlı su balıkları yöredeki lokantalarda en iyi şekilde pişirilir. Kavrulan pirinçlerin sazan balığının içine doldurulmasıyla hazırlanan yemek fırında pişirilerek servis edilir. Bu balıklar 4-5 kişiyi doyurabilecek büyüklüktedir. Ege ve Akdeniz Bölgeleri’ndeki sebze ağırlıklı yemekler Isparta’da da karşımıza çokça çıkar. Şalgamlı börülce, fasulye boranısı sebze yemeklerinin en meşhurları. Bazdırma adı verilen ekmekler ile bir çeşit etli pilav olan kabele aşının yanında; yörenin güllerinden elde edilen gül şerbetini içebilirsiniz. Tatlı olarak ise haşhaş helvası ve güllaç hafif seçenekler olarak listenizde yer almalı. 

Isparta'ya Giden Uçak Firmaları

THY

AnadoluJet 

BoraJet   

Isparta Süleyman Demirel Havaalanı (ISE) hakkında detaylı bilgi NeredenNereye.com'da! Isparta Süleyman Demirel Havaalanı Isparta uçak bileti için sorgulama yapın, biletinizi online satın alın.
Popüler Seferler Fiyat
İstanbul - Isparta 104 TL
Ankara - Isparta 201 TL
İzmir - Isparta 181 TL
Kayseri - Isparta 364 TL
Konya - Isparta 178 TL
- HEMEN SATIN AL ! -

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı İletişim

Tel. Santral:
0(246) 59 20 08 - 559 20 30
Havalimanı Müdürü (Başmüdür):
559 20 10
Havalimanı Müdürü (Nöbetçi):
559 20 08
Faks:
0(246) 559 20 11
Adres:
Gölbaşı Köyü Pk:32090 Isparta
Web sitesi:
Bulunduğu Şehir:
Isparta
Hizmete Giriş Yılı:
1997
Havaalanı Statüsü:
Sivil
ICAO Kodu:
LTFC
IATA:
ISE
Trafik Tipi:
İç / Dış Hat
Terminalin Toplam Büyüklüğü:
5,400 m²
Coğrafik Koordinatları:
37°51`54"N, 30°22`55"E
Şehre Uzaklık:
30 km
Ulaşım:
Servis, Taksi
Yükseklik (AMSL):
2835 FT (864 M)
VİP:
Var
Kargo Terminali:
Var
Banka Hizmetleri:
Var
Sağlık Hizmetleri:
Var
Otopark Kapasitesi:
100 araç

Isparta Süleyman Demirel Havaalanı - 5 Günlük Hava Tahmini

16 Şub Cumartesi
açık
1 °C
açık
17 Şub Pazar
açık
4,8 °C
açık
18 Şub Pazartesi
açık
5,8 °C
açık
19 Şub Salı
açık
8,3 °C
açık
20 Şub Çarşamba
açık
10 °C
açık

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Ulaşım Haritası