Çardak Havaalanı (DNZ)

Çardak Havaalanı (DNZ)

Çardak Havaalanı Hakkında

Sivil ve askeri uçuşlar için kullanılan Denizli Çardak Havalimanı 1991 yılından beri hizmet vermektedir. En ucuz Denizli uçak bileti ile ulaşım sağlanan Denizli Çardak Havaalanı; artan yolcu trafiği nedeniyle yapılan yenileme ve değişim çalışmalarının ardından yılda 2 milyonu aşkın yolcu ağırlama kapasitesine ulaşmıştır. Denizli şehir merkezinden 65 km uzaklıkta bulunan havalimanına otobüs, servis ve ya taksiler aracılığıyla ulaşım sağlanmaktadır. Havaalanının Çardak ilçe merkezine uzaklığı ise 5 km’dir.
Denizli Ege Bölgesi’nde yer alan bir şehirdir. Dünya’da tekstil ürünleri ile ön plana çıkmaktadır. Özellikle havlu, bornoz ve ev tekstili ürünleri ile Amerika ve Avrupa pazarında iyi bir konuma sahiptir. Dünyaca meşhur Buldan bezi adını Denizli’nin dokumacılıkla tanınan ilçesi Buldan’dan alır. Buldan bezinin en önemli özelliği renklerinde saklıdır. Bezin boyanması tamamen doğal malzemelerle yapılır. Dokunacak ipliği boyamak için kullanılacak renkli boyalar; meyan kökü, ceviz yaprağı, defne, mazı, kestane, palamut ve soğan kabuğu gibi bitkilerden elde edilir. Bu boyalar “ yeminli boya” olarak isimlendirilir. Çünkü yörede her usta kendine has şekilde boya üretir ve bu kendinde sakladığı bir sırdır. Ve bu üretim tekniğini başka ustayla paylaşmamak için yeminlidir. En uygun uçak bileti  ile seyahat edilen Denizli’de yöresel el ürünlerini de en uygun fiyatlara satın almanız mümkün. Uçak bilet sorgulama işleminizi sitemizden yaparak Denizli için en avantajlı fiyatları görüntüleyebilir ve dilediğiniz sefer için satın almanızı gerçekleştirebilirsiniz. Denizli’nin iklimi şehir her ne kadar Ege Bölgesi’nde yer alsa da Ege iklimi özelliklerini tamamen göstermez. Sıcaklık olarak düşük farklılar görülür ve kışlar genellikle ılık ve yağışlı geçer. Denizli geniş orman arazilerine sahip bir şehirdir. Ekime uygun olmayan sadece yüzde 1’lik bir alan bulunmaktadır. Denizli’de bulunan Pamukkale travertenleri; Türkiye’de en çok turist çeken noktalardan birisidir. Yer altı sularının içindeki kireç çözeltisi nedeniyle bugünkü halinde bembeyaz olarak görülen bu oluşum UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Travertenler içinde buluna su kaplıca suyu olduğundan sağlığa yararlı özellikler göstermektedir.Denizli kaplıcalar bakımından zengin bir şehirdir. Bu nedenle sağlık turizminde ilk sıralarda yer almaktadır. Sarayköy Kaplıcaları, Karahayıt Kaplıcaları, Çizmeli Kaplıcaları, Tekkeköy Kaplıcası, Gölemezli Kaplıcası ve Kızıldere Kaplıcası Denizli'deki en bilinen ve sık ziyaret edilen kaplıcalardandır. Denizli yılın her döneminde bu kaplıcalarda şifalı sularda tedavi olmak isteyen binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır.
Denizli’de görebileceğiniz diğer başlıca doğal güzellikler ve tarihi eserler ise şöyle. Honaz Dağı Milli Parkı, Yeşildere Şelalesi, Ağlayan Kaya Şelalesi, Güney Şelalesi, Keloğlan Mağarası ve Kaklık Mağarası, Akhan Kervansarayı, Acıpayam Yazır Cami, Boğaziçi Cami, Servergazi Türbesi, Goncalı Kilisesi ve St. Philippe Martyrion Kilisesi, Hierapolis Antik Kenti, Tabea Antik Kenti ve Laodikya Antik Kenti. Denizli dışında Adana İzmir uçak bileti veya İstanbul İzmir uçak bileti de alarak İzmir'e de seyahat edebilirsiniz.

Denizli'ye Giden Uçak Firmaları

Türk Hava Yolları
Anadolu Jet

Çardak Havaalanı (DNZ) hakkında detaylı bilgi NeredenNereye.com'da! Çardak Havaalanı Denizli uçak bileti için sorgulama yapın, biletinizi online satın alın.
Popüler Seferler Fiyat
İstanbul - Denizli 54 TL
Ankara - Denizli 205 TL
Antalya - Denizli 201 TL
Bodrum - Denizli 181 TL
Erzurum - Denizli 267 TL
- HEMEN SATIN AL ! -

Çardak Havalimanı İletişim

Tel. Santral:
0(258) 846 11 39 (10 HAT)
Faks:
0(258) 846 11 49
Adres:
Çaltı Köyü Denizli Çardak Havaalanı Çardak/Deniz
Web sitesi:
Bulunduğu Şehir:
Denizli
Hizmete Giriş Yılı:
1991
Havaalanı Statüsü:
Sivil / Askeri
ICAO Kodu:
LTAY
IATA:
DNZ
Trafik Tipi:
İç / Dış Hat
Terminalin Toplam Büyüklüğü:
18,739 m²
Coğrafik Koordinatları:
37°47`16"N, 29°42`18"E
Şehre Uzaklık:
65 km
Ulaşım:
Otobüs, Servis, Taksi
Yükseklik (AMSL):
852 M
VİP:
Var
Cafe Restoran:
Var
Sağlık Hizmetleri:
Var
Otopark Kapasitesi:
436 araç

Çardak Havaalanı - 5 Günlük Hava Tahmini

16 Şub Cumartesi
parçalı az bulutlu
3 °C
parçalı az bulutlu
17 Şub Pazar
açık
7,8 °C
açık
18 Şub Pazartesi
açık
9,2 °C
açık
19 Şub Salı
açık
11,8 °C
açık
20 Şub Çarşamba
açık
13,4 °C
açık

Çardak Havalimanı Ulaşım Haritası