Çanakkale Havaalanı (CKZ)

Çanakkale  Havaalanı (CKZ)

Çanakkale Havaalanı Hakkında

Ekonomik Çanakkale uçak bileti sahibi olarak Çanakkale’ye ülkenin her şehrinden hava yolu ile seyahat edebilirsiniz. Dünya’da iki kıtada birden toprağı bulunan birkaç şehirden biri olan Çanakkale’de bulunan havalimanı 1995 yılından beri kullanılmaktadır.
2008 yılında yapılan yenileme ve genişletme çalışmalarının tamamlanmasıyla Çanakkale Havaalanı; ulusal uçuşların yanı sıra uluslararası uçuşlar için de hizmet vermeye başlamıştır. Servisler ve otobüsler ile ulaşım sağlayabildiğiniz alan şehir merkezinden sadece 5 km uzaklıkta. Dünya’da iki kıtada birden toprağı bulunan ender şehirlerden biri Çanakkale. Asya ve Avrupa kıtalarını ayıran Çanakkale Boğazı’nın iki kıyısına kurulmuştur. 

Tarih öncesi çağlardan beri yaşam alanı olan şehir; Troya Antik Kenti’nin kalıntılarına ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi Truva Savaşları’nda kente hediye olarak sunulan ve aslında stratejik bir hamle olarak kullanılan tahta at; içine yerleştirilen askerler ile kentin kuşatılmasında önemli rol oynamıştır. Truva tarihte de anlatılan bu hikaye ile tanınmaktadır. Antik Kent girişinde ve Çanakkale sahilinde iki farklı tahta at figürü bulunmaktadır. Bu savaşı konu edinen Hollywood filmi Truva’da kullanılan tahta at Çanakkale şehrine hediye edilmiş ve 2004 yılından beri Kordonboyu’nda sergilenmektedir. Online uçak bileti aramanızı sitemizden yapabilir ve sizin için en uygun seferleri bir arada listeleyebilirsiniz. Seçeceğiniz sefer için en uygun uçak bileti alımınızı kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Birinci Dünya Savaşı’nda Mustafa Kemal yönetimindeki orduların büyük başarı gösterdiği bir cephe aynı zamanda Çanakkale.
Düşman ilerleyişini durdurup, İstanbul’un kuşatma altına alınmasını engelleyen askerler; savaşın seyrini değiştirerek düşman kuvvetlerini ağır bozguna uğratmışlardır. Kahraman askerler anısına yapılan Çanakkale Şehitleri Anıtı şehirde ilk uğramanız gereken yer. Gelibolu Yarımadası’nın Morto Koyu’nda Hisarlık Tepe üzerinde bulunuyor anıt. Savaşta şehit düşen 253 bin Türk askeri anısına yapılan anıtı ziyaretiniz sonrası çatışma yaşanan siperlere de uğrayabilirsiniz. Şehrin hemen her noktasında savaştan kalma izler görmeniz mümkün. İrili ufaklı pek çok müzede savaş döneminden kalma günlük eşyalara, silahlara, anı eşyalarına yakından bakabilirsiniz. Çanakkale tarihi önemli ancak şehrin sahip oldukları sadece tarihle sınırlı değil. Doğal güzellikleri ve kumsallarıyla aynı zamanda çokça tercih edilen bir tatil noktası. En uygun uçak biletleri ile ulaşımın çok kolay sağlandığı Çanakkale; Ege ve Marmara Denizi boyunca uzanan sahillere sahip. Kışları çok sert geçmediği şehir yaz boyunca sıcak ve rüzgarlıdır.
Assos, Biga, Bozcaada ve Gökçeada Çanakkale’de tatilinizi keyifle geçirebileceğiniz yerler. Dünya’nın en temiz havasına sahip Kaz Dağları’nın bir bölümü de Çanakkale’de yer alıyor. Bölgede bulunan pansiyon ve otellerden bütçenize en uygun olanını seçerek; harika bir doğa tatili geçirebilirsiniz. Ayrıca Afrodit Kaplıcaları da şifalı sularıyla sağlık turizminde hizmet veren bir noktadır. Çanakkale dışında Ankara İzmir uçak bileti veya İstanbul İzmir uçak biletleri alarak İzmir'e de seyahat edebilirsiniz.

Çanakkale'ye Giden Uçak Firmaları
Anadolu Jet

Çanakkale Havaalanı (CKZ) hakkında detaylı bilgi NeredenNereye.com'da! Çanakkale Havaalanı Çanakkale uçak bileti için sorgulama yapın, biletinizi online satın alın.
Popüler Seferler Fiyat
Ankara - Çanakkale 204 TL
İstanbul - Çanakkale 89 TL
Antalya - Çanakkale 325 TL
Trabzon - Çanakkale 323 TL
Samsun - Çanakkale 320 TL
- HEMEN SATIN AL ! -

Çanakkale Havalimanı İletişim

Tel. Santral:
0(286) 213 10 21 - 213 12 43
Havalimanı Müdürü (Başmüdür):
213 12 43
Faks:
0(286) 213 08 77
Adres:
Barbaros Mh. Şht. Gürol Cd. Merkez/Çanakkale
Web sitesi:
Bulunduğu Şehir:
Çanakkale
Hizmete Giriş Yılı:
1995
Havaalanı Statüsü:
Sivil / Askeri
ICAO Kodu:
LTBH
IATA:
CKZ
Trafik Tipi:
İç ve Dış Hat
Terminalin Toplam Büyüklüğü:
1,200 m²
Coğrafik Koordinatları:
400818.35299N 0262540.53566E
Şehre Uzaklık:
5 km
Ulaşım:
Otobüs, Servis, Taksi
Otopark Kapasitesi:
50 araç

Çanakkale Havaalanı - 5 Günlük Hava Tahmini

16 Şub Cumartesi
parçalı az bulutlu
5,5 °C
parçalı az bulutlu
17 Şub Pazar
hafif yağmur
6,3 °C
hafif yağmur
18 Şub Pazartesi
açık
8,5 °C
açık
19 Şub Salı
az bulutlu
9,3 °C
az bulutlu
20 Şub Çarşamba
açık
12,7 °C
açık

Çanakkale Havalimanı Ulaşım Haritası