Gökçeada Havaalanı (GKD)

Gökçeada  Havaalanı (GKD)

Gökçeada Havaalanı Hakkında

En uygun Çanakkale uçak bileti sahibi olarak Gökçeada’ya seyahat ettiğinizde uçağınız inişini Gökçeada Havalimanına gerçekleştirir. Gökçeada Türkiye’nin en büyük adası ve adada yer alan İnciburnu Türkiye’nin en batı noktasıdır. Yani güneşin Türkiye toprakları üzerinde battığı son yerdir. Ada özellikle yaz aylarında tatilciler tarafından ilgi görmektedir. Adanın merkezinden 2,5 km uzaklıkta bulunan havaalanına ulaşım taksilerle sağlanmaktadır. 2010 yılında hizmete giren havaalanına 2011 yılından itibaren yurt içi uçuşlar gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Gökçeada Havaalanında küçük gövdeli uçaklar iniş ve kalkış yapabilmektedir. Alana ulaşabileceğiniz tüm firmaların ve sundukları cazip bilet fiyatlarını sitemizde bulabilirsiniz. Online uçak bileti alımınızı neredennereye üzerinden yaparak her zaman avantajlı yolculuklar gerçekleştirirsiniz. Gökçeada seferlerini görüntülemek için yapmanız gereken arama kısmına seyahat edeceğiniz iki noktayı yazmak ve tarihi eklemek. Karşınıza gelen sonuç ekranında firmaları ve bilet fiyatlarını bir arada görebilirsiniz. Böylece kolaylıkla karşılaştırma yapabilir ve seferinizi seçtikten sonra anında biletinizi satın alabilirsiniz. 
1970 yılına kadar İmroz adı ile anılan Gökçeada; Çanakkale’nin bir ilçesidir. Adaya ulaşım havayolu dışında Çanakkale’den kalkan feribotlar ve deniz otobüsleriyle de sağlanıyor. Ada içinde ise her türlü ulaşım aracı mevcut. Merkez dışında 10 farklı köyde yaşam sürülen ada; ülkedeki en temiz denizlerden birine sahip. Deniz yaşamındaki çeşitlilik sayesinde Türkiye’nin ilk sualtı parkı burada bulunmaktadır. Bu nedenle özellikle dalış sporuyla uğraşan kişilerin çokça tercih ettiği bir noktadır. Ada aynı zamanda organik tarım için pilot bölge seçilmiştir. Böylece hem karadaki yaşam koruma altına alınmış hem de gün geçtikçe önem kazanan organik tarım konusunda Gökçeada bir marka halini almaya başlamıştır. Zeytincilik ada sakinlerinin en eski uğraşlarından.
Gökçeada’da 400 senelik zeytin ağaçları bulmak mümkün. Adada yetişen kekik ve yabani otlarla beslenen keçi ve koyunları da her yerde görebilirsiniz. Serbestçe otlayan hayvanlar adeta adanın simgesi haline gelmiş durumda. Bu hayvanlardan elde edilen organik etlerle hazırlanan ada yemeklerinin tadına da mutlaka bakmalısınız. En ucuz uçak biletleri ile seyahat edebildiğiniz Gökçeada’da konaklamak için genellikle ada sakinlerinin işlettiği pansiyonları tercih edebilirsiniz. Adada resort otel ve butik otellerde mevcut. Konaklama fiyatları Ege’deki diğer tatil noktalarına göre daha uygun. Gökçeada sürekli rüzgarları ile özellikle sörfçülerin için adeta bir merkez. Yakın ülkelerden gelen ve yurt içinde sörf sporuyla uğraşan sporcular adanın müdavimleri arasında.  Eskiden Rum nüfusun yoğun olarak yaşadığı adada; taştan yapılma Rum evlerini ziyaret etmelisiniz. Adada geçmiş yaşama dair izleri bulabileceğiniz Bademli, Zeytinköy, Tepeköy ve Dereköy kentsel sit alanı ilan edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Bu köylerde bulunan lokantalarda ve kahvelerde yöresel lezzetlerin tadına varabilirsiniz. Köylerde yıl boyunca daha çok yaşlı nüfus yaşıyor olsa da yaz sezonunda; ev sahipleri ve turistlerin ziyaretleri ile köylere ve adaya canlılık geliyor. Sualtı Milli Parkı.
Tuz Gölü; göl Aydıncık ve Kefalos plajlarından rüzgarlar sayesinde yığılan kum tepelerinin arasında oluşmuştur. Sadece deniz suyu ve yağmur suları ile beslenmektedir. Bunun dışında göle herhangi bir akarsu ya da dere akıntısı yoktur. Yaz mevsiminde buharlaşan su göl tabanında bir tuz tabakası oluşturduğu için bu ismi almıştır. Gölde oluşan tuz adanın tuz ihtiyacını karşılamak için kullanılmaktadır. Gölden çıkan siyah çamurun içerdiği bol kükürt sayesinde romatizma, sedef ve kireçlenme gibi hastalıklara iyi geldiği söyleniyor. Sonbaharda flamingo sürüleri tarafından ziyaret edilen göl; benzersiz bir doğal seyir sunuyor. Sadece Gökçeada değil sitemiz üzerinden Ankara İstanbul uçak bileti veya İstanbul Ankara uçak bileti de satın alabilirsiniz.

Gökçeada'ya Giden Uçak Firmaları
Bora Jet

Gökçeada Havaalanı (GKD) hakkında detaylı bilgi NeredenNereye.com'da! Gökçeada Havaalanı Çanakkale uçak bileti için sorgulama yapın, biletinizi online satın alın.
Popüler Seferler Fiyat
Ankara - Çanakkale 204 TL
İstanbul - Çanakkale 89 TL
Antalya - Çanakkale 325 TL
Trabzon - Çanakkale 323 TL
Samsun - Çanakkale 320 TL
- HEMEN SATIN AL ! -

Gökçeada Havalimanı İletişim

Tel. Santral:
0(286) 887 41 12
Havalimanı Müdürü (Başmüdür):
8874159
Faks:
0(286) 887 41 54
Adres:
Çanakkale Gökçeada Havaalanı
Web sitesi:
Bulunduğu Şehir:
Çanakkale
Hizmete Giriş Yılı:
2010
Havaalanı Statüsü:
Sivil
ICAO Kodu:
LTFK
IATA:
GKD
Trafik Tipi:
İç Hat
Terminalin Toplam Büyüklüğü:
1,200 m²
Coğrafik Koordinatları:
40°12`04"N, 025°52`56"E
Şehre Uzaklık:
2,5 km
Ulaşım:
Taksi
Yükseklik (AMSL):
22.2 m
VİP:
Var

Gökçeada Havaalanı - 5 Günlük Hava Tahmini

16 Şub Cumartesi
parçalı az bulutlu
5,5 °C
parçalı az bulutlu
17 Şub Pazar
hafif yağmur
6,3 °C
hafif yağmur
18 Şub Pazartesi
açık
8,5 °C
açık
19 Şub Salı
az bulutlu
9,3 °C
az bulutlu
20 Şub Çarşamba
açık
12,7 °C
açık

Gökçeada Havalimanı Ulaşım Haritası