Batman Havaalanı (BAL)

Batman  Havaalanı (BAL)

Batman Havaalanı Hakkında

Türkiye’nin her şehrinden en uygun Batman uçak bileti ile direkt ve aktarmalı uçuşlarla Batman’a ulaşım sağlanabilmektedir. Batman uçak seferleri hakkında detaylı bilgiye ve sunulan indirimli fiyatlara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Nüfusu sürekli artan şehir; sanayi, petrol ve inşaat sektörlerindeki gelişimini de devam ettirmekte. Bu nedenle bölgede önemli bir kent konumunda ve yolcu yoğunluğu her geçen dönem artmakta. Sivil ve askeri uçuşlara olanak tanıyan Batman Havalimanı 1998 yılından beri hizmet vermeye devam ediyor. Taksi ve otobüs ile ulaşım sağlanabilen havaalanı şehir merkezinin 7 km uzağında bulunmaktadır. VIP salonuna sahip olan Batman Havaalanında sefer saatlerinde sağlık hizmetleri de sunuluyor. Geçici hava hudut kapısı olarak havaalanı tarifesiz dış hat uçuşlarına da olanak tanımaktadır. Ankara Batman veya İstanbul Batman uçak biletleri ile en uygun fiyatlarla bu güzide şehre ulaşabilirsiniz.
Neredennereye üzerinden enucuz uçak bileti satın alabilir ve şehre seyahat edebilirsiniz. Batman’dan da ülkenin diğer şehirlerine hava yolu ile seyahat etmek için yurtiçi uçak bileti aramanızı sitemizden yapabilirsiniz. Dicle Nehri’ne komşu olan Batman zengin bir kültürel mirasa da ev sahipliği yapıyor. Şehri ziyaretiniz sırasında Batman’da görülecek yerler görmeniz şöyle sıralanabilir. Ilısu Barajı’nın yapımı ile sular altında kalacak olan Hasankeyf Batman’da görmeniz gereken yerlerden. Dünya üzerindeki en eski yerleşim yerlerinden biri konumunda olan bölge; her yıl on binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. Dicle nehri tarafından ikiye ayrılan ilçe tarihi evleri ve camisi ile dikkat çekiyor. Özellikle dalış meraklıları ve fotoğraf tutkunları tarafından uğrak bir yer olan Hasankeyf’de gün batımı ve gün doğuşunu mutlaka izlemelisiniz.
Okul harçlığını çıkarmaya çalışan Batman’lı çocuklar size geziniz sırasında rehberlik etmeye hazırlar. Hasankeyf turu yaparak geçirdiğiniz zamanın yorgunluğunu Dicle Nehri kıyısında sıralanan lokantalarda yemek yiyerek çıkarabilirsiniz. Bosna Hersek’de bulunan Mostar Köprüsü’nün ikizi olarak kabul edilen ve adı türkülerde geçen bir köprü. Malabadi Köprüsü’nden söz ediyoruz. Tek kemerli olarak inşa edilen köprüyü Abbasi hanedanından zengin bir tüccarın yaptırdığı tahmin ediliyor. İçine iki farklı yoldan girilebilen köprüde gezginlerin, ulakların dinlenebilmesi ve dışarıdaki tehlikelerden korunabilmeleri için odalar da yapılmış. Batman’a uçak bileti alıp şehirde bulunduğunuz süre zarfında burayı görmeden dönmemelisiniz. Hızır Bey Camii Batman’ın en eski ve en büyük tarihi eseri olarak kabul edilmektedir. 1512 yılında yaptırıldığı bilinen Camii şehrin Kozluk ilçesinde yer almaktadır. Günümüzde sadece kalıntıları kalmış olsa da Mor Kiryakus Manastırı da tarih meraklılarının görmesi gereken yerler arasında. Hristiyanlarca kutsal kabul edilen Turabidin bölgesinin en uç kısmında bulunan manastırda Süryanice kitabeler bulunmaktadır.
Batman’da bulunurken Kandil bölgesini ziyaret edecekseniz Kandil Kalesi Bizanslılardan kalma bir yapı olarak görebileceğiniz bir eser. Kale Bölükkonak köyünün güneyinde bir tepe üzerinde inşa edilmiştir. Yolgeçen Hanı gibi olmak deyimini mutlaka duymuşsunuzdur. İşte bu deyimin kaynağı Batman’da bulunan bir mağaradır. Ulaşım ve ticaretin suyolları ile sağlandığı dönemlerde yolcuların, tüccarların dinlendiği bir han aslında burası. Kısa süreli ya da gece yatıya kalan insanların kalabalık nedeniyle nereden geldikleri, kim oldukları, dinleri, ırklarının anlaşılamadığı bu yere;  sürekli yeni insanlar girip çıktığı için Yolgeçen Hanı denilmiştir. Hasankeyf kalesinin altında bulunan mağarada aynı anda bin kişi bulunabilmektedir. Siz de Yolgeçen Hanı’nda kahvenizi içerken dinlenebilir; Hasankeyf kalesinden eşsiz manzarayı seyredebilirsiniz.
Batman seyahatinizde yöresel tatları denemek isterseniz. Değişik seçenekler var. Batman yöresinin en meşhur ve çok sevilen yemeği Bumbar dolması. İyice temizlenen ve kaynatılan bağırsak soğanla kavrulmuş bulgurun içine doldurulmasıyla pişiriliyor. İnce bir hamurun içine tavuklu, bademli, kuş üzümlü pilavın doldurulmasıyla yapılan ve özel günlerde sıkça pişirilen Perde Pilavını da yemeden Batman’dan dönmeyin. Şam böreği ve tandırın yanı sıra; Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde çokça yenen çiğköfte de Batman’da yiyebileceğiniz lezzetler arasındadır. Batman dışında İzmir Adana ve Ankara Adana uçak bileti de alarak Adana'ya da gidebilirsiniz.

Batman'a Giden Uçak Firmaları

Türk Hava Yolları
AnadoluJet
SunExpress

Batman Havaalanı (BAL) hakkında detaylı bilgi NeredenNereye.com'da! Batman Havaalanı Batman uçak bileti için sorgulama yapın, biletinizi online satın alın.
Popüler Seferler Fiyat
Ankara - Batman 99 TL
İstanbul - Batman 279 TL
Antalya - Batman 280 TL
İzmir - Batman 280 TL
Iğdır - Batman 364 TL
- HEMEN SATIN AL ! -

Batman Havalimanı İletişim

Tel. Santral:
0(488) 218 04 44 (5 HAT)
Havalimanı Müdürü (Başmüdür):
218 10 04
Havalimanı Müdürü (Nöbetçi):
218 04 44 - DAHİLİ 116
Faks:
0(488) 218 10 05 - 218 10 03
Adres:
Batman Havaalani
Web sitesi:
Bulunduğu Şehir:
Batman
Hizmete Giriş Yılı:
1998
Havaalanı Statüsü:
Sivil-Askeri
ICAO Kodu:
LTCJ
IATA:
BAL
Trafik Tipi:
İç Hat - Geçici Hava Hudut kapısı (Tarifesiz dıshat)
Terminalin Toplam Büyüklüğü:
20,741 m²
Coğrafik Koordinatları:
37°55`56"N, 41°06`59"E
Şehre Uzaklık:
7 km
Ulaşım:
Taksi - Otobüs
Yükseklik (AMSL):
554 m
VİP:
Var
Cafe Restoran:
Var
Sağlık Hizmetleri:
Var

Batman Havaalanı - 5 Günlük Hava Tahmini

16 Şub Cumartesi
hafif yağmur
4 °C
hafif yağmur
17 Şub Pazar
hafif yağmur
6,4 °C
hafif yağmur
18 Şub Pazartesi
hafif yağmur
5,9 °C
hafif yağmur
19 Şub Salı
açık
8,6 °C
açık
20 Şub Çarşamba
açık
10,3 °C
açık

Batman Havalimanı Ulaşım Haritası