Merkez Havaalanı (BZI)

Merkez Havaalanı (BZI)

Merkez Havaalanı Hakkında

Balıkesir Merkez Havalimanı, 2001 yılında sivil uçuşlara kapatılmış ancak 2007 itibariyle yeniden faaliyete geçmiştir. En uygun Balıkesir uçak bileti ile ulaşılabilen alan şuan sadece iç hat uçuşlar için hizmet vermektedir.Şehir merkezine 5,5 km uzaklıkta bulunan alana ulaşım otobüs ve taksilerle sağlanmaktadır. İstanbul Balıkesir uçak bileti veya Ankara Balıkesir uçak bileti alımlarınız için doğru adres NeredenNereye.com!
Balıkesir toprakları hem Marmara hem de Ege Bölgesi’nde yer almaktadır. Ve bölgelere adını veren her iki denize de kıyısı vardır. Özellikle yakınlığı nedeniyle Marmara Bölgesi’nde yaşayanlar tarafından çokça tercih edilen tatil yörelerine sahiptir. Tabi ki yurdun diğer bölgelerinden yerli turistleri ağırladığı gibi yabancı turistleri de ağırlamaktadır.
Balıkesir uçak bileti alıp şehre ulaştıktan sonra görmeniz gereken o kadar çok yer var ki. Öncelikle tarihi ve kültürel yerlerden başlayarak şöyle sıralayalım. Balıkesir Antik Çağlardan beri yerleşimin olduğu bir bölge. Bizanslar,Selçuklular ve Osmanlılar şehre sahip olan devletlerden. Balıkesir isminin nereden geldiği konusunda değişik rivayetler bulunsa da; bölge geçmişte Karesi olarak bilinmekteydi ve 1926 yılında değiştirilene kadar şehrin adı buydu. Antandros Antik Kenti, Agios Yannis Kilisesi, Kurşunlu Camii ziyaret edebileceğiniz yerler arasında. Sıdıka Erke Edremit Etnografya Müzesi ise Edremit’in 18. Ve 19. yy ev gelenekleri ile ilgili eserleri inceleyebileceğiniz gibi Kuvay-i Milliye odasında da Kurtuluş Savaşı dönemiyle ilgili bilgi edinebilirsiniz. Uçak bileti sorgulama ve satın alma işleminizi kolaylıkla sitemizden yapabilirsiniz. Size en uygun seferler için aramanızı yaptıktan sonra, dilediğiniz seferi seçerek anlaşılabilir yönlendirmeler ile bilet alımınızı tamamlayabilirsiniz. Biletiniz e-mail adresinize ve cep telefonunuza da gönderilecektir. 

Mavi bayraklı Burhaniye-Ören plajı ve pek çok plajı ile de yaz aylarında denize girmek isteyen tatilcileri ağırlayan Balıkesir; kamp alanları ve doğal güzellikleri ile keyifli zaman geçirebileceğiniz bir şehir. Balıkesir Akdeniz ve Ege ikliminin özelliklerini taşımaktadır. Antik çağlarda 1001 rüzgarlar vadisi olarak adlandırılan yöre çevresinde bulunan dağların jeolojik konumu nedeniyle meltem, imbat ve poyraz rüzgarlarının çokça estiği bir bölgedir. Bu durumun yarattığı hava dolaşımı, sağlıklı ve temiz bir havaya sahip olmasına neden olmaktadır. Dünya’da Alp Dağları ile birlikte oksijen oranı yüksek ender yerlerden birisidir. Balıkesir dışında Adana İstanbul uçak bileti veya Adana Ankara uçak bileti de satın alabilirsiniz.

Merkez Havalimanı İletişim

Tel. Santral:
0(266) 294 75 10
Havalimanı Müdürü (Başmüdür):
294 70 60
Faks:
0(266) 294 70 61
Adres:
Balıkesir Merkez Havaalanı
Web sitesi:
Bulunduğu Şehir:
Balıkesir
Hizmete Giriş Yılı:
1998
Havaalanı Statüsü:
Sivil / Askeri
ICAO Kodu:
LTBF
IATA:
BZI
Trafik Tipi:
İç Hat
Terminalin Toplam Büyüklüğü:
330 m²
Coğrafik Koordinatları:
39°36`56"N, 27°55`58"E
İşletmeci:
D.H.M.İ.
Şehre Uzaklık:
5,5 km
Ulaşım:
Otobüs, Taksi
Yükseklik (AMSL):
340 FT(104 metre)
VİP:
Var
Otopark Kapasitesi:
35 araç

Merkez Havaalanı - 5 Günlük Hava Tahmini

20 Şub Çarşamba
açık
14,1 °C
açık
21 Şub Perşembe
parçalı az bulutlu
8,5 °C
parçalı az bulutlu
22 Şub Cuma
hafif yağmur
6,1 °C
hafif yağmur
23 Şub Cumartesi
yoğun kar yağışlı
1,7 °C
yoğun kar yağışlı
24 Şub Pazar
açık
5,8 °C
açık

Merkez Havalimanı Ulaşım Haritası