Balıkesir Koca Seyit Havaalanı (EDO)

Balıkesir Koca Seyit Havaalanı (EDO)

Balıkesir Koca Seyit Havaalanı Hakkında

Sitemizden satın aldığınız en uygun Balıkesir uçak bileti ile Balıkesir’e uçuşunuzu gerçekleştirdiğinizde iniş yapabileceğiniz iki havalimanından biri; Koca Seyit Havalimanı’dır. Havaalanı 1997 yılında hizmete açılmış ve 2008 yılında genişletme, büyütme çalışmaları yapılarak yenilenmiştir. Böylece modern bir görünüme kavuşmuştur. Kocaseyit Havaalanından iç ve dış hat uçuşlar gerçekleştirilebilmektedir. Alan Balıkesir şehir merkezinden 80, Burhaniye’den 6 ve Edremit’ten 8 km uzaklıkta bulunmaktadır. İstanbul Balıkesir uçak bileti ve Ankara Balıkesir uçak bileti alarak şehre en uygun fiyatlarla uçabilirsiniz. 
Özellikle kamp alanları ve doğal güzellikleri ile ziyaretçi çeken Balıkesir otelleri ile de konaklama merkezlerinden biridir. Ülkenin önemli tatil beldelerinin şehirde bulunması nedeniyle konaklama hizmetleri çok gelişmiştir. Ucuza uçak biletleri ile ulaşılabile şehirde her bütçeye uygun bir otel bulmak mümkündür. Ancak yaz döneminde şehirdeki turist sayısının artması nedeniyle ziyaretiniz öncesinde rezervasyon yaptırmanızda fayda var. 
Balıkesir Akdeniz ve Ege ikliminin özelliklerini taşımaktadır. Şehirde bulunan Kaz Dağları Dünya’da en temiz havaya sahip yerlerin başında gelmektedir. Ayvalık, Akçay, Burhaniye, Ören, Edremit ve Erdek şehrin en çok turist çeken bölgeleridir.  Balıkesir ‘e en uygun uçak bileti ile ulaştıktan sonra gezebileceğiniz yerleri şöyle sıralayabiliriz. Balıkesir Antik Çağlardan beri yerleşimin olduğu bir bölge olarak biliniyor. Bizanslar, Selçuklular ve Osmanlılar şehre sahip olan devletlerden. Antandros Antik Kenti, Agios Yannis Kilisesi, Kurşunlu Camii ziyaret edebileceğiniz yerler arasında. Sıdıka Erke Edremit Etnografya Müzesi ise Edremit’in 18. Ve 19. yy ev gelenekleri ile ilgili eserleri inceleyebileceğiniz gibi Kuvay-i Milliye odasında da Kurtuluş Savaşı dönemiyle ilgili bilgi edinebilirsiniz.
Balıkesir şehirde bulunan kaplıcaları ile sağlık turizminde de tercih edilen noktalardan. Ucuz uçak bileti ile ulaşabileceğiniz şehirde Pamukçu, Susurluk, Hisaralan, Gönen, Derman ve Güre Kaplıcaları’nda termal sularda yüzebilir ve şifalı olduğu söylenen doğal mineralli sulardan içebilirsiniz. 

Balıkesir’de ne yenir? Balıkesir’de yiyebileceğiniz yöresel birçok yemek bulunmakta. İçine tavuk didilerek haşlanmış nohutla yapılan Balıkesir mantısı bunlardan biri. Alışık olduğumuz Kayseri mantısından daha büyük olarak hazırlanan bu mantıda kıyma kullanılmıyor. Tuzsuz peynirle yapılan bir çeşit tatlı Hoşmerim de listenizde mutlaka olmalı. Bu yemekler dışında Balıkesir kaymaklısı, keşkek, mürdükaşı, kuna, kapaktan çıkma ve papalina ( hamsiye benzeyen bir balık cinsi ) da tercih edebileceğiniz lezzetler. Balıkesir dışında İzmir İstanbul uçak bileti veya İzmir Ankara uçak bileti de satın alarak bu bölgelere de gidebilirsiniz.

Balıkesir'e Giden Uçak Firmaları
AnadoluJet Atlasjet
BoraJet

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı İletişim

Tel. Santral:
0(266) 376 12 97 - 376 13 02
Havalimanı Müdürü (Başmüdür):
376 11 59
Faks:
0(266) 376 13 06
Adres:
Bostancı Köyü İzmir Çanakkale Yolu Edremit/Balıkesir
Web sitesi:
Bulunduğu Şehir:
Balıkesir
Hizmete Giriş Yılı:
1997
Havaalanı Statüsü:
Sivil
ICAO Kodu:
LTFD
IATA:
EDO
Trafik Tipi:
İç Hat
Terminalin Toplam Büyüklüğü:
1,200 m²
Coğrafik Koordinatları:
39°33`37"N, 27°01`27"E
Şehre Uzaklık:
Edremit-8k
Ulaşım:
Taksi
Yükseklik (AMSL):
51 FT (15.46M)
Otopark Kapasitesi:
80 araç

Balıkesir Koca Seyit Havaalanı - 5 Günlük Hava Tahmini

20 Şub Çarşamba
açık
14,1 °C
açık
21 Şub Perşembe
parçalı az bulutlu
8,5 °C
parçalı az bulutlu
22 Şub Cuma
hafif yağmur
6,1 °C
hafif yağmur
23 Şub Cumartesi
yoğun kar yağışlı
1,7 °C
yoğun kar yağışlı
24 Şub Pazar
açık
5,8 °C
açık

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Ulaşım Haritası