Muş Bus Station, Contact Info

Phone: (0436) 212 11 21
Adress: Muş
Muş Bus Station

Muş Bus Station

Muş Otogarı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde Çavuş Dağı’nın eteklerine kurulmuş olup, tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Muş şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Çevresinde yer alan “Ağrı, Bitlis, Erzurum, Diyarbakır, Bingöl” illeri ile komşuluk içerisinde olan şehirde konumlanmış Muş Otogarı bölgenin karayolu ulaşımı açısından önemlidir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Muş otobüs bileti alarak Muş Otogarına geriş yaptığınızda, “Malazgirt Kalesi, Arak Manastırı, Muş Havalimanı, Muş Kalesi, Geleneksel Muş Evleri, Kayalı Dere Antik Kenti” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz. 

Muş Otogarı, bölgenin ulaşım ihtiyacını karşılamak adına 1985 yılında inşa edilmiştir. Bölgenin yolcu trafiğinin yükünü ortadan kaldıran Muş Otogarı tüm otobüs peronları ile tam kapasite hizmet vermeye günümüze kadar devam etmiştir. Ancak zaman içerisinde değişen ihtiyaçlar ve artan yolcu sayısı ile birlikte 2013 yılında Mul Otogarı büyük bir yapılanmaya alınmıştır. Yapılandırılan yeni Muş Otogarı içerisinde sefer düzenleyen otobüs firmalarının araçları için bekleme alanları ile birlikte kullanıcıların vakit geçirmesi adına da bölümler oluşturulmuştur. Muş Otogarı içerisinde çevre illere ve bölgere sefer düzenleyen yerel otobüs firmalarının yanı sıra aynı zamanda ülkenin farklı noktalarına hizmet sağlayan geniş çaplı otobüs firmalarını da görmek mümkün. 

Muş Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor? 

Muş Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Vangölü Turizm, Best Van Turizm, Tokat Yıldızı, Lider Muş Tur, Metro Turizm, Muş Yolu Turimz, Vanyolu Seyahat, Has Muş Turizm, Öz Erçiş Seyahat, Yeşil Erçiş Seyahat, Yeşil Muş Ovası Turizm, Öz Doğu Kars” gibi otobüs firmaları yer alıyor. 

Muş Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim? 

Muş Otogarına ulaşım sağlamak için çevre ilçelerden gelen minübüsleri ya da otobüs firmalarının servislerini kullanmanız gerekiyor. 

Muş Otogarı Adresi : Sunay Mahallesi, Cumhuriyet Cd. No:291, 49100 Muş Merkez/Muş 

Muş Otogarı Telefon Numarası : (436) 212 11 21

Muş bus station, Muş bus terminal, information about Turkey bus companies and journeys

Firma Adı Sefer Sayısı
Vangölü Turizm 2
Best Van Turizm 2
Metro Turizm 2
Lider Muş Tur 2
Muş Yolu Turizm 1
- HEMEN SATIN AL ! -