Batman Bus Station, Contact Info
Batman Bus Station
(0488)  214 17 49
Batman Bus Station

Batman Bus Station

Batman Otogarı, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan Dicle Nehri’nin can verdiği topraklarda kurulmuş olan Batman iline varabileceğiniz, ulaşım merkezidir. Batman, 1990 yılında Güneydoğu Anadolu Bölgesinin çeşitli illerinin kendisine bağlanması büyük şehir olarak kabul edilmiş bir ilimiz. Kentin Türkiye Cumhuriyeti içerisindeki yapılanması bir hayli yeni olarak kabul edilebilir ancak şehrin binlerce yıllık bir geçmişi vardır. Bu özelliği nedeni ile Batman otobüs bileti alarak Batman Otogarına geldiğinizde, “Hasankeyf Antik Kenti, üç bini aşkın mağara, çaplar öncesinden kalma tarihi köprüler, camiler, medreseler” gibi keşfedilmesi gereken tarihi noktaları görebilirsiniz. Batman, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde kendisi ile komşu olan illerimiz için bir bağlantı noktası konumunda bulunan bir şehir, bu nedenle şehirde yer alan Batman Otogarı özellikle bu coğrafyanın yolcu taşımacılığı alanındaki kilit noktalarından bir tanesi. 

Batman, özellikle yılın belirli dönemlerinde ziyaretçi sayısını katlıyor diyebiliriz. Batman şehrinde yer alan tarihi güzellikleri görmek için gelen ziyaretçiler, aynı zamanda yılın tatil dönemlerinde şehirlerine dönen insanlar Batman Otogarı üzerinde trafik yükünün artmasına neden oluyor. Bu nedenle, 1990 yılında bölge büyük şehir olarak kabul edildiğinden bu yana buraya yolcu yükünü hafifletecek bir otogar çalışması düşünüldü ve Batman Otogarı yapıldı. Geniş bir alan üzerinde kafeler, bekleme noktaları, otobüs park alanları gibi bölümlerden oluşan Batman Otogarı içerisinde çok sayıda firmanın da yazıhanesi bulunuyor. Bölgenin kavşak ulaşım noktalarından biri olan Batman Otogarı içerisinde ülkede ulusal ve yerel çapta yolcu taşımacılığı hizmeti sağlayan farklı otobüs firmaları yer alıyor. 

Batman Otogarından Hangi Otobüs  Firmaları Hareket Ediyor? 

Günümüzde Batman Otogarından Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen otobüs firmaları arasında, “Star Batman, Vangölü Turizm, Özlem Batman Turizm, Lüks Batman Seyahat, Best Van turizm, Star Diyarbakır, Öz Diyarbakır, Has Diyarbakır, Yeni Diyarbakır Seyahat, Adıyaman Gülaras, Metro Turizm, Mis Amasya, Tokat Seyahat, Tunceliler, Lider Siirt Turizm, Siirt Petrol, Vanyolu Seyahat, Öz Erçiş Seyahat” gibi otobüs firmaları yer almaktadır. Batman Otogarından sefer düzenleyen firmaların otobüs bileti fiyatları, “45-120 TL” arasında değişiklik gösteriyor. 

Batman Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlarım? 

Başti (Batman Şehirlerarası Otobüs Terminali) ulaşımı için Batman yönetimi son derece kolay olması için çalışmalar yapmıştır. Şehirden, özel aracınız, taksiler, minibüsler ve Şehir için otobüs ile yolculuk yapabilirsiniz. 

Batman Otogarı Adresi: Hilal Mahallesi, Hilal Mh. Başti Otogar Pk:72060 Merkez/Batman, Türkiye 

Batman Otogarı Telefon Numarası: (488) 214 17 49

Batman bus station, Batman bus terminal, information about Turkey bus companies and journeys

Firma Adı Sefer Sayısı
Vangölü Turizm 5
Star Batman 5
Lüks Batman Seyahat 4
Yeni Diyarbakır 3
Has Diyarbakır 2
- HEMEN SATIN AL ! -