Metro Turizm Online Otobüs Bileti
Metro Turizm Otobüs biletini, hemen kolayca ve güvenli şekilde satın alabilirsiniz.

Metro Turizm Otobüs Seferleri

Metro Turizm

Metro Turizm

444 34 55
Büyükdere Cad.Metro City İş Merkezi No: 171 A Blok Kat: 17 Levent İstanbul
0212 319 28 00 - 658 32 32

Adını Önce Yollara

Sonra Kalbinize Yazar…


Metro Turizm günde yaklaşık 1550 sefer, filosundaki 1373 otobüs ve yılda ortalama 20 milyonun üzerindeki yolcusu ile Türk karayolu taşımacılık sektörünün devlerindendir.


1992 yılında Galip Öztürk tarafından kurulan Metro Turizm, Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Ayyıldız, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Kahraman, Yönetim Kurulu üyeleri, Suat Bülbül ve Ömer Alp Emil’ den oluşan profesyonel kadrosuyla yurtiçi ve yurtdışında hizmet verdiği yolcu sayısını istikrarlı bir şekilde artırmaktadır. 


86 ilde 1109 satış noktası ve yaygın şehir içi servis olanaklarıyla alternatif yolcu taşıma araçlarının en güçlü rakibi konumunda olan Metro Turizm sektörün ihtiyaç ve taleplerine ait öngörüsünü, sahip olduğu güçlü sermaye ile birleştirerek yatırıma dönüştürmüş ve filosundaki son teknoloji ile üretilmiş araçları yolcusuyla buluşturmuştur.  


Metro Suit, Metro Klas, Metro Euro… Hepsi de Metro… Yeni bir Yolda, Yine Bir Metro… 


Bütün seyahatleriniz için tercih edebileceğiniz üst segment, 2+1 koltuk düzeniyle en rahat yolculuklarınızın değişmez tercihi Metro Suit otobüsler, çağdaş yolculuk anlayışının vardığı son nokta olarak karşımıza çıkmaktadır. Ergonomik tasarımlı tekli koltukların rahatlık avantajları yolcunun kendi aracında tek başına seyahat ediyormuş hissi yaşatmak için tasarlanmış gibidir. 


Ofis ortamında ihtiyaç duyacağınız bütün donanımlara sahip bu araçlarda Wifi İnternet bağlantısı, her zevke uygun müzik seçenekleri, koltuk arkalarındaki led ekranlardan rahatça izleyebileceğiniz filimler, video oyunları ve çektiğiniz fotoğrafları yol eğlencesine dönüştürebileceğiniz USB girişleriyle yoldayken bile, alışageldiğiniz yaşam zevklerinize ve iletişimde olma halinize ara vermek zorunda kalmazsınız. Açık büfe ikramlardaki diyet ürünler Metro Suit otobüslerdeki ikram yelpazesindeki zenginliğinin küçük bir örneğidir.


Alışageldiğimiz standart koltuk düzenine sahip, otobüslerden oluşan Metro Class Metro Turizm’in hemen hemen bütün güzergahlarında yol almaktadır. Mercedes, Man, Neoplan ve Setra  gibi  markaların son model araçlarının hizmet verdiği bu segmentte çağdaş beklentilerinizin hepsiyle buluşabilir, yurt genelinde pek çok ilimize keyifle seyahat edebilirsiniz.


Bulgaristan, Yunanistan, Arnavutluk gibi Avrupa ülkelerine yapacağınız seyahatlerinizde size Metro Euro eşlik edecektir. Bu tercihiniz yol boyunca sınırsız ikram seçenekleri, internet bağlantısı, film, müzik video oyunları gibi bireysel eğlence sistemleriyle yolculuğunuzu daha huzurlu, keyifli ve hayatın içinde tamamlamanız için düşünülmüştür.


Metro Rent, Metro Mini, Metro Free anlaşılacağı üzere, kiralama, kısa mesafe ve ücretsiz şehir içi aktarmalarında yararlanabileceğiniz diğer Metro Turizm hizmetlerindendir.


Metro Turizm sektörün ve yolcunun ihtiyaç duyduğu bütün yenilikleri bünyesinde barındırarak,  yaygın ulaşım ağı, 15 bine yakın çalışanı ve çok sayıdaki satış noktası ile Türkiye’deki otobüs yolcusunun  %20’sini taşıyarak yurdumuzun en büyük ilk 500 şirketinden biri olmuştur. Kendisine ait pek çok konaklama merkezinde, restoran, market, fastfood, akaryakıt ve LPG istasyonu, yöresel ürünler, unlu mamuller, atıştırmalık, WC ve mescit bulunmaktadır. İnternet, gazete ve dergi yayınlarına kolayca ulaşabileceğiniz gibi kendiniz ve sevdikleriniz için yol hatırası hediyelik eşyalar satın alabilir, bir yandan çayınızı, kahvenizi yudumlarken masaj koltuklarında rahatlayabilirsiniz. Bu mola merkezlerinde araçlar özenle temizlenip bakımları yapılırken Metro Turizm ile güvende olduğunuz duygusunu bir kez daha hatırlama şansınız olacaktır. Bunlar için Metro Turizm Otobüs Bileti almalısınız...


Yalnız Değilsiniz…


Yolcum Nerede uygulaması, Metro Turizm ile seyahat etmekte olan yolcunuzun kimlik bilgileri ve koltuk numarası verilerek, güzergah üzerinde nerede olduğunu saptamak mümkündür. Özellikle küçük çocuğunuzun ve yaşlıların ulaşımında yararlanabileceğiniz bu uygulama ile sevdiklerinize ve konuklarınıza internet sitesi üzerinden on line refakat edebilirsiniz.


Yaptığınız her Metro Turizm Otobüs Bileti alışverişinde, biriken puanlarınızla, indirimli bilet ya da ücretsiz bilet alabilir, Metro Turizmin yolcularına keyifli seyahat tanımını tamamlayan kültürel yayını Metrolife ile tanışabilirsiniz.


20 yılı aşkın süredir yollarda görmeye alışık olduğumuz Metro Turizm Otobüsleri, Türk karayolu taşımacılığı sektörünün yol fatihleridir. Gece, gündüz tatil ya da iş seyahatlerinizde yurdumuzun pek çok iline yapacağınız yolculuklarınızda güvenle tercih ettiğiniz Metro Turizm adını önce yollara sonra kalbinize yazar…

100 üzerinden
60Puan
31%
12%
14%
10%
32%
Toplam Yorum Sayısı (1444)
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.

"Klasik Metro Turizm Yolculuğu" Misafir
İkram
Muamele
Dakiklik
Sessizlik
Konfor
Emniyet
Temizlik
İnternet, film, vs.

Yolculuk başlandığında trenlerdeki gibi küçük bir anons yapılmadığı yetmezmiş gibi yolculuk boyunca bir yerden mesaj sesi, öbür taraftan renkli renkli telefon melodileri tükenmedi. Sessize alınız dahi denmedi hiç. Ne 2,5 saat telefonda konuşan gence, ne bağıra bağıra konuşan amcaya sessiz konuşma uyarısı dahi gelmedi.

Hadi yolcu yolcuya karşı saygısız davranıyor. Senin velinimetin olan müşterine de mi saygın yok?

Kullanılan servis masalarından daha büyük ekranların koltuk arkalarına yerleştirilmiş olmasından ötürü ışıklar kapalı olsa bile, kapanmamışçasına çok ışık yoğunluğu var otobüslerin hepsinde. Parlaklık ayarının sürücü tarafından minimuma çekilmesi-yolcuya bırakılması şeklinde düzenleme sağlayabileceği küçük bir yazılım güncellemesi ile sorun kalmayacak. Ama genel olarak "Ne gerek var Allah aşkına, sevmeyen binmesin" dendiği içün tabi ki bu da saçma sapan bir öneri olarak kalacaktır burada.

Servis elemanı çok iyiydi. Hakkını yemiyorum. Servisi, davranışları, hitabı, hızı. Çoğu "büyük" firmada dahi böyle profesyonel çalışan elemanlar az iken bu seyahatte böyle bir servis elemanına denk gelmek şaşırttı. Öyle ki otobüse binip, abartısız 50-60 sn sonra kapının önünde bekleyen servis elemanına dönerek " Yav benim cüzdanım otobüste kayboldu" diye bildiğin çemkiren, koltuğun altına bakmaya erinip, ondan bekleyen müşteriye bile "Henüz bindiniz, emin misiniz otobüste düştüğüne?" sorusu dışında hiçbir şey sormadan cüzdanını arayıp buldu, koltuğun altından. Zor iş bu ülkede hizmet sektöründe çalışmak. Kolay gelsin o arkadaşa.

"şoförün sigara içmesi" Misafir
İkram
Muamele
Dakiklik
Sessizlik
Konfor
Emniyet
Temizlik
İnternet, film, vs.

Şoför sigara İçmesi kabul edilebilir birşey değil.
"Biraz daha eğlence" Misafir
İkram
Muamele
Dakiklik
Sessizlik
Konfor
Emniyet
Temizlik
İnternet, film, vs.

Yolculukları sıkıcı olmaktan çıkarmak için araçlara konulan içerikler düzenli çalışmıyor. Kulaklıktan düzgün ses gelmiyor, bazı kanalların hiç sesi yok. Televizyon yayını da sürekli kesilerek izlenebiliyor.
"Internet " Misafir
İkram
Muamele
Dakiklik
Sessizlik
Konfor
Emniyet
Temizlik
İnternet, film, vs.

yol boyu internet kullanamadim. sordum muavin beye. Dediki avea oldugu icin bazen çekmiyor. Madem avea çekmiyor çeken bişey yapın.
"Şehirler arası otobüs" Misafir   Gittiğim firma şehirler arası otobüs değil adeta dolmuş seferi yaptı 3 saatlik yol içerisinde 5 kez durmuştur. Bu durakları maalesef bilet alırken kimse belirtmiyor.
"Öneri" Misafir
İkram
Muamele
Dakiklik
Sessizlik
Konfor
Emniyet
Temizlik
İnternet, film, vs.

Koltuklarınız çok eskimiş koltuk tutacakları kırılmış ön ekran çalışmıyor. Marka değerinizin korumasını istiyorsanız lütfen bunlara azami özen gösterin saygılarımla.
"Şikayet" Misafir   Otobüs u hiç beğenmedim. Zangir Zangir sallaniyordu.Ayrica tv sadece 4 5 kanal vardı onlarda pek sağlıklı değildi.
"Bundan sonra mecbur kalmadıkça Metro Turizm' i tercih etmeyeceğim" Misafir
İkram
Muamele
Dakiklik
Sessizlik
Konfor
Emniyet
Temizlik
İnternet, film, vs.

Bu iki hafta içinde 2. kez Metro Turizm' le seyahat edişimdi. İki seyahatimde de hiç memnun kalmadım, her ikisinde de otobüsler eskiydi,servis masaları kırık dökük, dokunmatik ekranlar doğru dürüst çalışmıyor, otobüslerde internet var deniyor, şaka gibi, şehir merkezleri haricinde internet yok. Muavinler iki otobüste de son derece saygısız, zorla çalışıyor havasındalar. Saat 14:00 de kalkması gereken otobüs 14:05 te peronda bile yoktu, perona geldi, muavin ortada yoktu , bavullarla ayakta en az 5 dk bekledik,15-20 dakika geç kalktık.Ayrıca yoldan (Polatlı'daki bir benzinlikten) yolcu aldılar,merkeze bildirmemişler. Aynı koltuğu Afyon'daki acente başka bir bayana satmış, muavin yoldan aldıkları bayanı hostes koltuğunda gitmeye ikna etmeye çalıştı,yolcular arasında kavga çıktı.. Başlıkta belirttiğim gibi mecbur kalmazsam Metro Turizm' i tercih etmeyeceğim.
"Metro seyahat sivas nevşehir" Misafir
İkram
Muamele
Dakiklik
Sessizlik
Konfor
Emniyet
Temizlik
İnternet, film, vs.

yolda ara ara aşırı yavaşladık en son sağa çektik geç kalan yolcu vamış onu bekledik zaten otobüs 5:15 de sivastan hareket edecelti saat 5:40 da hareket etti hem orda geciktik hemde geç kalanı bekledik hemde yolculara bilgi verilmedi otobüs arıza yaptı diye düşündük.Ayrıca hiç bir servis yapılmadı su dahi verilmedi.
"17 subat 2015 yolculugum" Misafir
İkram
Muamele
Dakiklik
Sessizlik
Konfor
Emniyet
Temizlik
İnternet, film, vs.

Yolcugumuz denizli-sivas olmasına ragmen aracımız bizi o kar ve sogukta oz sivas tur kayseri firmasina aktararak bırakıp gitti. arac zaten tam zamanin da kalkmadi. Yolcugumuz 14 saat olacakken 19 saate çıktı. Gerekenin yapılmasını arz ederim.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 sonraki yorumlar >