Otobüs, Uçak Bileti: Hızlıca karşılaştır, güvenle al...
Çorum Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!
Çorum’a seyahat edebileceğiniz tüm firmaları ve indirimli otobüs bileti avantajlarını sitemizde bulabilirsiniz. Neredennereye’de aynı zamanda seyahat planlamanız için gerekli olan birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Çorum bölgeler arasında bir geçiş olarak yer almaktadır. Karadeniz, İç Anadolu ve Güney ve Doğu Anadolu’yu birbirlerine bağlayan önemli bir merkez konumundadır. Gelişmiş maden yatakları ve kolay ulaşım imkanları ile tarih boyunca da bir ticaret şehri olarak görülmüştür. Özellikle Hititlerin en gelişmiş yerlerimden biri olan ve Başkent olarak belirledikleri Hattuşa kentine de ev sahipliği yapmaktadır. Bu ören yeri UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine dahil edilmiştir. Çorum’a sefer düzenleyen 30’a yakın firma bulunmaktadır. Türkiye’nin her yerinden bu otobüs firmaları ile ucuz otobüs bileti sahibi olarak Çorum’a seyahat edebilirsiniz. Bu firmaların özelliği Çorum merkezli olarak faaliyet göstermeleridir. Bunlar dışında şehre sefer düzenleyen tüm firmaları sitemizde bulabilirsiniz. Tarihte bilinen ilk antlaşmanın yazılı örneğine ait kalıntıların da bulunduğu bir şehir olan Çorum; köklü tarihi geçmişi ve tüm güzellikleri ziyaret edilebilir. Farklı iklimlerin tüm etkileri şehirde bir arada görülse de yazlar genellikle kurak ve yüksek sıcaklıklarda geçerken, kışlar kar yağışlı ve çok soğuk geçer. Bu nedenle şehre seyahat etmek için en uygun dönem bahar ve yaz aylarıdır. Ancak dilediğiniz zaman şehre sefer düzenleyen otobüs firmaları ile size uygun bir sefer bularak Çorum’a yolculuk edebilirsiniz. Size uygun otobüs bileti fiyatları ile Çorum’a ulaştıktan sonra şehirde gezip görebileceğiniz yerleri şöyle sıralamak mümkün. Alaca ilçe merkezinden 15 km uzaklıkta bulunan Alacahöyük Milli Parkı; şehrin en önemli kültürel varlığı. Burada Hitit Uygarlığının başkenti olan Hattuşa kentinin kalıntılarını görebilirsiniz. Antik kenti dolaşırken sur kalıntıları, şehir kapıları dikkatinizi kesinlikle çekecektir. Tanrı ve tanrıça rölyefleri ise hayranlık uyandıracak güzelliktedir. Alacahöyük Müzesi’nde şehirden elde edilen günlük eşyaları ve önemli nesneleri görebilirsiniz. Şehir kazılarında elde edilen eserlerden bazıları da Ankara’da bulunan Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde sergilenmektedir. Evliya Çelebi’nin Seyahatname eserinde de bahsettiği bir yapı olan Çorum Kalesi; Selçuklular döneminden kalma bir eser olarak şehirde varlığını korumaktadır. Kalenin içinde bir camii ve 42 tane konut yapısı günümüzde de görülebilmektedir. Sultan Kılıç Arslan tarafından yaptırıldığı bilinen kale; Roma Bizans döneminden kalma taşlar kullanılarak inşa edilmiştir. Ulu Camii, Saat Kulesi, Boğazköy Müzesi, Kybele Kabartması şehirde görebileceğiniz diğer eserler arasında. Doğal güzellikleri arasında Çatak Tabiat Parkı, İncesu Kanyonu, Kargı Yaylası, Abdullah Yaylası ve İskilip Yaylaları da görülmeye değer yerler arasında sıralanmaktadır.
"Teşekkürler" Misafir
özellikle yardımcı hizmetlerde görev yapan (sanırım ismi Abdullahtı) Abdullah Beye hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ederim.
"21,00 da kı arabam 22,07 de geldi." Misafir
21,00 da kı arabam 22,07 de geldi.12,00 DA BİLETIM VARDI ONA DA YETİŞEMEDİM BİLET YANDI BENIM MAĞDURIYETIM NE OLACAK
"İnternet" Misafir
internet ceker gibi görünüyo ama asla cekmiyodu.
"Indirilmesi gereken yerde indirmeme" Rabia
Corumdan polatliya seyahat ettim. polatlida otogarin ilerisinde ki isiklarda inecektim. şoför beni polatlinin cikisinda gece saat 23:30 da bıraktı tarlanin ortasına... ben böyle insanlık dışı bir olay görmedim. bir kız olarak orada mağdur kaldımm. ORADA ÖZGECAN ARSLANİN BAŞINA GELEN OLAY BENİM BAŞIMA DA GELEBİLİRDİ... ŞOFÖR İNSAN DEĞİLDİ. OLSAYDI GECENİN Bİ VAKTİ TARLALARİN KENARINA Bİ BAYANİ BIRAKMAZDi... Yaziklar olsun.. canımızı kimlere emanet ettik belli değil.. bide yol güvenliği deyip edebiyat yaparlar.. yazık.
"Yolculuk eziyetti" Misafir
Internet yok ,tv yok araba rahat bir araba gibi gorunuyor ama icini disina cikaracak kadar sallaniyor ve o kadar cok durup kalkiyorki... Yolculuk eziyetti gercekten.
"Berbat" Misafir
Ulusoy adı için bilet aldık ama berbat bir firma servis bilgisini öğrenmek için yaklaşık iki buçuk saat çorum otogar şubelerini ve müşteri hizmetlerini aradım ulasamadm az kalsın araci kaciriyordum araca bindim sofor benim yerimde uyuyordu ve daha bunun gbi bi suru şey araç kötü kokuyo çok kötü bir yolculuktu asla bir daha ulusoyu tercih etmem
"" Misafir
Ara yerlerde çok fazla durup yolcu alma konusu çok kötü.
"YOLCULUK HAKKINDA " Misafir
Çorum Diyarbakır arası yolcu taşıyan firmalar kısıtlı üç firma var,bunlardan biri olan Lider Turizmi tercih ettim çünkü memleketimin otobüs firması fakat yolculuktan hiç memnun kalmadım.Birincisi saatinden geç kalktı belki beş on dakika ama önemli olan saatinde hareket etmesi,müşteri olarak yarım saat önceden yolculuğa hazırsak firmada hazır olmalı gerekenden sanırım iki saat daha geç ulaştı Diyarbakır'a gece çok sıcaktı klima doğru düzgün açılmadı muavin belli bir saatten sonra uyudu yolcularla ilgilenen olmadı 2.kaptan servis yaptı.Gözlemlediğim bir iki yolcu varış noktasında uyandırılmadığı için sıkıntı yaşadı tüm yolculuk boyunca sadece bir kez servis yapıldı telefonumun şarjı bitti şarj edecek bir usb girişi bulamadım tv ünitesinde Lider Turizm benim için bitmiş bir otobüs firması artık, böyle bir fırsat verdiğiniz için teşekkür ederim.
"Servisler" Misafir
Ben lider turizmi tercih ettim memleketim kazansin diye bin pişman oldum İstanbul a indim otogara indirildim otobüs gitti servis yok ilgilenen yok saat sabah 7 de indirildim firmamin yazanesine gittim liderin yani servis nerde dedim servis yok otobüs un bırakması gerekiyormus bundan banane kardeşim neyse servis en erken bi saat sonra gelir dedi yanı ben bi saat terminalde servis beklicem maalesef kendi imkanlarimla elimde valizlerle toplu taşıma araçlarıyla evime ulaştım yanı uçak bileti alsam eminim daha ucuza gelecekti ilçeden ile para ödemiştim çorumdan binmek için fakat İstanbul a indiğimdede ödemek zorunda kaldım şunu öğrendim kardeşim memleketim deyip bindiğin firmaya bu kadar guvenmiyeceksin işi en iyi yapanlar pamukkale ve kamil koç adamlar yapıyor bu işi umarım lider birgün o seviyeyi yakalar
"Öneri" Misafir
Personeller ve şoför dolmuş şoförü gibiydiler, hem tedirginlik verici hem firmanın marka değerini düşürmekte, bu tür davranışlar.